anna kannatust

kuri miisu

Mitmeid päevi küpsenud mõttepoegadest on saanud korralik plaan. Teisipäeval, kui mul on vaba päev, võtan ma kaasa oma teravaima noa, lähen Eesti Hüdroloogia ja Meteoroloogia Instituuti ja võtan pantvangi selle juhataja Jaan Saare, kuni Eesti Vabariigi valitsus mu nõudmisele vastu tuleb. Nagu näha, ei taha ma palju, mul on ainult üks nõudmine – et Eestisse installitaks üks aktiivne vulkaan. Magma võib maapinnale jõudes olla vahemikus 1200-1600 kraadi, nii et minu isiklike arvutuste kohaselt peaks selle kohtumine Eesti kliimaga andma tulemuseks mõnusa talveilma, kus külma on umbkaudu viie miinuskraadi jagu.

Kui meie saamatu valitsus sellega hakkama ei saa, olen valmis asendusvariandina kaaluma paari miljoni aasialase sisse toomist – kui ikka küljed kogu aeg koos on, läheb varsti ka mõnusalt sossuks. Nii et tahaks näha erakonda, kes tuleb esimesena loosungiga “Igasse perre oma soojendushiinlane!”

Üldine meeleolu on selline, nagu kisuks AbFabil leiba suust (või pigem klaviatuuri sõrmede alt). Olen vahelduseks ühikas tööl (viieks nädalaks), aga tänu sellele klimaatilisele hemmoroidile mõnusale talveilmale on nina (ja aju) JUBA kogu aeg tatti täis. Muidu poleks midagi, siin on nagunii soojem kui kodus ja vahet pole, kus ma istun, aga esiteks on üliõpilased jätkuvalt lollid ja teiseks tahaks vahest magada – esmalt on öövahetused ja pärast seda ei tule und, sest nii, kui horisontaali lased, hakkab tatt gravitatsiooni mõjul valulikult kuskile teed uuristama. Lisaks on nina juba pea veriseks hõõrutud (kahe päevaga!), sest kuna pea on tatti täis, läheb poes meelest ära, et tahtsin beebilappe osta (need on niisutatud ja pehmed ja nahk ei saa kannatada). Töölt koju jääda ka ei saa, sest mulle meeldiks vahelduseks rahaboss olla – õnneks pole vaja karta üliõpilaste nakatamise pärast, sest ma olen siin nagu katk. Nii kui mind tulemas nähakse, langevad üliõpilased kahte lehte laiali, jaluta nagu läbi Punase mere. Eile öösel ei tahtnud üks noormees hästi aru saada, millest ma räägin, ja üks ta sõber rabas tal käest kinni ja ütles:”Hey! She’s one of THEM!” Nii et ma olen nüüd one of THEM. Ja hommikul on öövahetusest otse Tallinnasse koolitusele sõit, sest kuigi koolitus kestab ainult kaks tundi, elab kogu Eesti ju otse loomulikult Tallinnas, nii et kõik asjad tuleb alati hommikupoolikule panna.

P.S. Keegi võiks selgitada, miks ta arvab, et on normaalne alustada iga teist vestlust lausega “Küll siin on külm” – kas te arvate, et ma ise pole seda märganud või teile tõesti tundub, et kui kaks sekundit pole midagi öeldud, on vaikus juba liiga ebameeldiv? Tahad midagi öelda, siis ütle midagi ilusat nagu “Oi, te ei näe üldse välja nagu paistes ninaga elav laip, minu komplimendid!”

11 kommentaari “kuri miisu

 1. Millalgi vagal nõukogude ajal olid mul emal Kirgiisia aspirandid, kellel oli oivaline idee, et nad võiksid Kirgiisiast mõned mäed siia tuua (arvasid, et Eestisse mahuks neid max 2-3 tk), kui natuke järvesid vastu saaksid. Projekt jäi ilmselt NL lagunemise ja transpordiks sobiva energiaallika puudumise tõttu teostamata, kuid äkki on mõni vulkaanimaa praegu sarnasest vahetusest huvitatud. Ma ravan, et EMHI ähvardamise asemel peaksid ise aktiivsust üles näitama ja väheke euroraha sellise vahetuse jaoks välja pumpama. Saaksid selle eest vähemalt ühikasse varvaste ette lõkke, mille ääres end soojendada. Ja millel smurfe grillida.

 2. No ma käin homme siinsest seismoloogiainstituudist läbi ja küsin, kas nad on nõus Popot Eestile annetama. Jutt käib Popocatepetli vulkaanist Mehhikos Pueblas, mille jalamile ma nüüd kevadsemestriks elama juhtusin. Esimest korda nägin tema tossupilve bussiaknast ja reaktsioon oli umbes …eee…aaa…äää..vulkaan? VULKAAN? … et siis aktiivne vulkaan nagu Miki Hiire koomiksist mäletan? (jah ma teadsin küll, et Mehhikos on vulkaanid, aga…) Mehhiklane mu kõrval pobises, et aktiivne jah, ja praegu eriti, sest lähiaastatele ennustatakse viimase viiesaja aasta vägevaimat purset. Ega nalja pole, alles 2000 toimus viimane evakueerimine ja kunagi ei tea “cuando nos toca” ehk millal siis täpselt see järgmine laks tuleb. Aga ma eriti ei usu, et nad ta Eestile annetavad – kaunite legendide ja luuletuste pärast, mis Popo taha vajuvat õhtupäikest kiidavad 🙂

  Pilt aastast 2006 siin:

  P.S. Mina olen see, kes Su biograafilise perspektiivi uurimisprojekti retsenseeris. Väga hea idee, haakub palju mu oma makatööteemaga. Blogi loen ka regulaarselt ehk et siis see ka meeldib 🙂

 3. 1)Xymelini ninasprei.

  2) nohu ja gripi power-drink, mis koosneb ühe greibi mahlast, ühe sidruni mahlast, kuumast veest, riivitud ingverist (kogus vabal valikul) ja lusikatäiest meest.

  3) KÕIK riided, mida kodust leida. Hetkel on mul seljas: talvesaapad, teksad, alussärk, särk ja paks kampsun, kusjuures istun suht soojas kabinetis. Autoga koju sõitmiseks panen jalga ilgelt paksud vatipüksid, seda nende teksade peale otse loomulikult.

  4) palju vingumist. Aitab see ka, kui võtta ja köhida kõigi inimeste peale, kes mainivad midagi ilusa talveilma või suusatamise kohta. Aitab ka, kui pihku köhida ja siis neile õlale patsutada, et on jah ilgelt ilus.

 4. Teksadest on IMO talvel sama palju kasu kui tsinkplekkpükstest (ja talvel on nad VEEL ebamugavamad kui suvel, mis juba ütleb midagi). Seevastu villaste sukkpüksteta, mille otsas on voodriga tviidpüksid, oleks raske elada.

  Mähkige ennast villa sisse, kohe on parem elada.

 5. 1. KELLE vere ja vaevaga või pettuse ja hingehinnaga hangitud maalapikesed kavatsed sa selleks otstarbeks võõrandada lasta? usun, et vulkaan neelaks 4-10 keskmise eestlase kinnisvarakrundikest, sa kehvikute riisuja!
  2. täna oli täitsa soe juba ju, aint -17
  3. kasuta soolveega loputamist ja imikute ninapumpa. ausõna, saad heal juhul 2 sek hingata ning natuke säästad ka ninaaalust

  1. Ma mõtlesin, et Hundisilma ja Ärma talu küljest annaks mõlemast paraja jupi võta. Kummalegi pisike vulkaanike, Evelin saaks ühe peal leiba ka küpsetada.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.