Päeva küsimus

Inspireeritud Perekooli teemast. Miks unistavad naised õhkavad:”Oh, oleks mul ometi rikas mees!” ja väga harva “Oh, oleksin ma ometi rikas!”??

Sest viimasel juhul torkab liiga teravalt silma, et peaks ehk ise midagi tegema? Sest viimast ei suudeta lihtsalt ette kujutada?

22 kommentaari

 1. Loteriipileti ostmine ei ole ju nii suur tegemine, et nõdrimatelgi meie seast üle jõu käiks. 😀

  • Mina kusjuures vahel ikka mõtlen, et peaks ostma, aga kunagi pole meeles. Sel aastal pole kordagi ostnud ja ma pole kindel, kas ma eelmisel aastalgi ise ostsin.

  • Üks mees palvetab igal hommikul ja õhtul Taeva poole:
   Armas Jumal, palun saada mulle loterii peavõit!
   Igal hommikul ja õhtul. Andunult, kogu hingest.
   Ühel õhtul, kui ta jälle niimoodi palvetab, avaneb taevas ja maailmakõiksust täitev hääl kõmistab:
   HEA KÜLL. VÕID SAADA. AGA TULE MULLE POOLELE TEELE VASTU –
   OSTA SEE PAGANAMA LOTOPILET!

 2. Ilmselt kujutavad nad ette, et oleks nii äge olla koduperenaine ja mitte tööl käia, aga ikka saada rasket raha kõigi nende asjade jaoks, mis neile ihaldusväärsed tunduvad. Või annavad nad endale ausalt aru, et neis puuduvad vastavad omadused, mis aitaks neil pappi kokku kühveldada ning loodavad rõõmsalt mehe peale…

  Sest et lihtsalt loteriiga joppamisest ju ei piisa, rahal on nimelt loll komme ükskord ikka otsa saada, järelikult peab keegi seda juurde teenima ja milleks ikka oma väikest peakest sellega vaevata 😛 Kuigi minu elukogemus väidab veendunult, et kui tööl/koolis ei käi, nüristub kodus olles ikka jõle kiiresti ära. Samas – võib-olla nende jaoks polegi väga vahet?

  • Ma adusin ise ka, et “rikas olemine” all võib vist väga erinevaid summasid ja elustiile mõelda. Et mõne jaoks on nõuab see rohkem raha, kui see, et saaks uued püksid ja koera eksami eest hullema leinata 30 euri maksta. 🙂

   • Või on siis pigem küsimus selles, et kui pikka aega rikas olla 😀

    Ma ise oleks sellega ka rahul, kui ma saaks elada nii, et arved makstud ja vahel saab rahulikult näiteks väljas söömas-joomas käia nii, et süda verd ei tilgu. Aga selleks on vaja töökohta, mitte meest…

    • Lihtsalt töökohast küll ei piisa. 😉

 3. Oh oleks inimestel rohkem tervet mõistust ütlen ma seepeale.

 4. Elementaarne ju, et miks niipidi. Selleks, et rikkaks saada, peab midagi tegema – las pigem mees töötab!

  Tegelikult ma tahtsin Sulle öelda, et ma nägin Sind üleeile unes. Me hakkasime koos peole minema, Tallinnasse lausa, ja Sa käskisid mul Sulle riideid valida ja Sind mukkida, st üheks päevaks beibeks teha. Ma isegi kammisin Su märgi blonde juukseid…

  Oi seda alateadvust.

  • Mul on hea meel, et sa ikka mulle head soovid. 😀

 5. Kuigi see esimene küsimus on täpselt – kas te tahaksite, et saaks elada rikka kodanlase jõudeelu (grrrrrr), siis võib olla veel üks aspekt (mingist kommentaarist lipsas seal läbi ka)… see õhkamine võib olla tingitud sellest, et nad näevad, et tegevused, mida nad hästi oskavad ja mida nad teha tahavad ei ole tasustatud/on halvasti tasustatud. Ja kui siis inimesed on võtnud omaks hegemoonia “eestlased ei protesti” või “muuda ennast, muutub maailm”, siis nad ei ole lihtsalt selle peale tulnud, et võiks streikida parema palga nimel või muidu revolutsiooni teha, et maailm vahelduseks ennast nende järgi ka muudaks.

  • No kui öeldakse “rikas”, mõeldakse üldiselt näiteks firmaomanikku vms. Eestis pole ühtki seadust, mis ei lubaks naisel oma firmat teha ja päris paljud on seda ka teinud. Rääkimata sellest, et kui võtta lihtsalt hästi tasustatud ametid, siis kuigi rahvas kasutab sõna “itimees”, on nende hulgas ka piisavalt naisi, kes samuti korralikult teenivad.

   Mul mees mängib mingit internetipõhist mängu, kus on päris palju jamasid ja siis mingi mängijast programmeerija parandab neid muudkui omast vabast ajast – kirjutab patche jms, et asjad sujuvamalt liiguks. Nali on selles, et firma, kes mängu toodab, pole sellega kogu oma liikmeskonnaga ju hakkama saanud ja see programmeerija kasutab väljendeid nagu “no tglt polnud üldse keeruline, kui juba selle vea üles leidsid”. Suur oli poiste üllatus, kui nad avastasid, et see programmeerija on tegelikult suhteliselt noor naisterahvas – lõuad kukkusid ikka imestusest vastu maad. 😀

  • Vaata, ma seda räägingi, et ei peaks ju nii tingimata olema, et rikas = firmaomanik. Ei tea, miks tööga ei võiks rikkaks saada? Tegelikult, itimeeste rikkus tuleb ju peamiselt tööst, seega, miks ei võiks ka teiste töödega rikkaks saada? Näiteks ämmaemanda tööga, ma kuidagi ei taha arvata, et see kuidagi vähemvajalik ühiskonnas on, kui itimeeste oma 🙂

   Küsimus ei olegi selles, et kas “naine võiks olla firmaomanik või itimees” vaid selles, et mõningaid töid tehes ei ole põhimõtteliselt võimalik ei a) rikkaks saada b) isegi keskmiselt ära elada ja nii edasi. Kuidas sellega on, et õpetaja peab omama rikast abikaasat, selleks, et korralikult oma tööd teha. Miks? Ja kui ühiskondlik tava on selline, et halveminimakstud kohtadele on tekkinud eelkõige naised, siis ongi rohkem küsimust “rikast meest” ehkki, ausam oleks, “rikast abikaasat”.

   Seega, küsimus on selles, et kuidas hästi elada töötades samal ajal valdkonnas, millest sa hoolid. Lihtsalt, kui ei ole harjunud selliseid asju selgelt mõtlema või siis lähtuma eelduselt, et ühiskonnas võib ka viga olla, mitte sinus, siis hakkadki otsima süsteemisiseseid võimalusi “heaks eluks”.

   See eelnev jutt ei kehti muidugi selle PK teemaalgataja kohta, kes tahaks lihtsalt, et oleks suguvõsa hiigelpärand ja midagi ei peaks tegema. Muide, ma arvan, et sedalaadi küsijad ongi need reformierakonna “keskharidusega väheteenivad naisvalijad”, nagu mingisugune valimiseelne uuring seda elektoraati kirjeldas. Naised, kes näevad oma heaolu selles, et oleks võimalikult suur valik rikkaid mehi (aga teistest rikkamad peavad olema, seega võrdsust ei ole tarvis).

 6. Eks selle taga ole see aspekt ka, et KUI juba endale mingisugust meest tahta, siis las see mees olla ka ilus ja rikas, st. elus edasijõudnud, mitte mingi sotsiaaltöötajat vääriv keiss. No rikas ei pea ringimata elus edasijõudnud olema, mulle kõlbaks vaene, aga tark ka, näiteks kirjanik või nii… Igale oma. Suurem enamus lihtsalt soovib endale alfaisasena rikast. No kujutage ette: “Tahaks koledat lolli vaest meest!”

  Sado-maso värk.

  • Irw, aga koleda, lolli ja vaese mehe puhul pole vähemalt hirmu, et keegi teine ta endale rabab, nii et äkki mõni eriti ebakindel naine isegi tahab…

   • Ma lugesin just artiklit selle kohta, et pea kõik inimesed leiavad, et nad näevad välja üle keskmise (mis oleks statistiliselt võimatu) ja et kui kõik pildid sinust on koledad, siis sa tõenäoliselt oledki kole, nii et nüüd ma mõtlen, et appi, äkki ma olen kole. Tarkus on ka subjektiivne hinnang ja raha nagunii ei ole. Nii et tule taevas appi!

   • Andke andeks, mulle meenus perekooli üksikmees…
    tõesti andke andeks, palun.

   • Aga sotsioloogias õppisime me, et inimesed enamasti siiski eelistavad valida partneri, kes on mitmete erinevate parameetrite kogusummana nendega samaväärne. St väga kole naine enamasti siiski väga kõrge reitinguga meest ei jahi, võib ihaldada küll, aga ei jahi. Muidugi sõltub see kõik asjaoludest. Kui naisi on sootsiumis rohkem, siis see devalveerib nende väärtust, kui mehi rohkem, siis samamoodi… nõudmise ja pakkumise tasakaal suheteturul on päris oluline.

 7. Kusjuures mulle meenus, et mina olen ka õhanud rikka jõudeelu järele, aga see on tavaliselt vormunud kujul:”Miks ma ometi ei sündinud Paris Hiltoni suguvõssa?”

  • Minul aga kujul: “Miks ma ei sündinud 19.sajandi alguse aadlipriliks?”

  • Mina olen kirunud saatust, et ma ei sündinud õigel ajal ja andeka mehena, et olla glämroki kõrgajal kuulus tegija 😀

   (Mehena seepärast, et naised glämrokis ei tööta miskipärast kuigi hästi.)

 8. Igale oma, mina olen õhanud, et miks ma ei sündinud vaarao tütrena 😀


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Kategooriad