anna kannatust

palju toredaid inimesi

Öö. Kell kolm. Tuleb tüüp ja hakkab mulle rääkima, et tal on ainult 17 eurot, aga magada oleks ilgelt vaja (kõige odavam tuba on 20 eurot). Tüüp ise pole sugugi odavalt riides, pigem vastupidi (ja veits pleiboilikult kah, nagu need moodsad hipsterid ikka, ainult et tema oli ca 35aastane) ja ei jätnud sugugi sellist muljet, nagu ta võiks suremas olla. Mõtlesin pisut, aga kuna mul endal raha kaasas ei olnud, keeldusin. S.t. muidu oleksin võinud ju ise selle puuduva kolm eurot plekkida, ega see mind ei tapaks, aga antud hetkel poleks mul olnud seda kella kaheksaks kuskilt võtta, oleks tulnud hommikul ülemus, näinud, et keegi on soodukat saanud ja mina oleksin omakorda sõimu saanud. Hipster nägi välja täpselt selline, et tal on tegelikult koht, kuhu minna, ainult et seal on naine, kellelt ta sõimu saaks. Olgem ausad, kui keegi peab just sõimu objektiks olema, on mul ainult hea meel, kui see on keegi teine.

Igatahes. Tüüp moosis mind veel pea pool tundi ja seejärel tõmbas raha välja ja teatas:”Ma ainult testisin sind, nüüd ma tean, et sa jätaksid ka kalju küljes rippuva inimese hätta.” Ma siis teatasin viisakalt vastu, et olen teeservalt suvalise (mees-)hääletaja üles korjanud ja enda koju magama viinud, sest kell oli palju ja arvasin, et tal on turvalisem hommikul jätkata, aga tema olukorras ma ausalt öeldes mingit sarnasust tõelise hädalisega ei näe. See oli muidugi viga, sest teadagi miks keegi endale hääletaja koju viib, nii et sain kuulda ka veits viisakusi teemal “ma tuleksin ka parema meelega sulle koju külla ja äkki seda annab ikka korraldada?” Ei ole väga kahju, et tänase vahetusega pool seekordsest töömaratonist läbi saab. 😀

Edit: avastasin, et see tüüp ongi veidi…. Omamoodi.

6 kommentaari “palju toredaid inimesi

  1. Selline hädaline on kitsipungist kitsehakatis, kes mökutab kas või kogu öö ja siis mängib tuusa.
    Kahjuks me oleme me töökohal, mis palju kärbseid ligi meelitab. Aga mis me siis ikka oleme? Mesi ja lambike pimedas 🙂

  2. Päris vähe ma vihkan selliseid inimesi, kes kõigepealt käivad sulle hulk aega ajudele ja siis teatavad, et neil oli selleks moraalne õigus, sest et nad suurt sotsiaalset eksperimenti sooritasid. Kusjuures eiravad tõsiasja, et eksperiment ei läinud peesse mitte seepärast, et katsealune oleks kuidagi halb inimene, vaid sellepärast, et eksperimenteerija on ise paras lohh.

  3. Kas teil seal siis mingit koridori või eesruumi pole, kus oleks mingi diivan, kus ta oleks võinud tukkuda? Sa oled bloginud, et teil on saun, võtnud temalt 10 eurot ja pannud ta sauna eesruumi magama, seal ikka mingid pingid on. Rätik pea alla ja…

    1. Selles majas ei ole eraldi sauna. Istumiskoht on ja seal ma ka lubasin tal hängida, ta ise ei olnud sellise lahendusega nõus. Selles mõttes oli suht hästi aru saada, et midagi ta provotseerib ja ta ei tundunud sugugi nii usaldusväärse inimesena, et tekiks tahtmine teda ennastunustavalt aidata.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.