Uncategorized

Kuidas asju välismaale saata?

Sõbral on mure. Kolib Eestist ära (Euroopast välja), aga tahaks oma kraami kaasa võtta. Palju raamatuid, potid-pannid, arvutid (mitu) jne. Postiga saates maksaks see umbkaudu varanduse. Kas keegi kujutab ette, kas Eestis on firmasid, kes sellises olukorras ise paberitööga tegelevad, uurivad, kuidas asju saata, millised on tollinõuded jne?

6 kommentaari “Kuidas asju välismaale saata?

 1. Tuttav mure. – Kolisin kah seitse aastat tagasi Eestist ja ka Euroopast ära.

  Raamatuid oli mul väga palju. Lisaks veel plaadikogu, käsikirjad, arhiiv, kodune majapidamine, mälestusesemed, nii nagu seda ikka elu jooksul koguneb. Peale kõige muu veel need asjad, mida nagunii ei saa kaasa võtta.

  Aga tegin südame kõvaks. Ja ei võtnud rohkem midagi kaasa kui vaid läppari ja mõned raamatud. Ja olin väga rahul.

  Kuidas nii sai? – Väga lihtsalt.

  Kõigepealt kinkisin oma asju laiali, nii palju ja nii paljudele kui võimalik. Raamatuid, plaate, väärt-asju, tarbe-asju jne – kõigile neile, kellest hoolisin ja kelle kohta teadsin, et nad neid asju oskavad hinnata, et neil on neid vaja ja neist kasu.

  Käsikirjad, arhiiv, fotod jmt pakkisin kokku ja annetasin Kirjandusmuuseumile. Nad on väga lahked selliseid annetusi vastu võtma.

  Ning seejärel kutsusin kohale raamatukaupmehed ja vanakraamikaupmehed ja lasin neil sorteerida. Mis läks müügiks, see läkski müügiks. Mis ei läinud isegi mitte müügiks, see lendas lõpuks prügikasti.

 2. Oleneb muidugi, kuhu ta kolib, aga peaks olema võimalik rentida konteinerlaeva konteiner. Seega tuleks tal välja uurida, mis laevaliinid sõidavad selle koha ja Eesti või Euroopa (nt Hamburg) vahet ja siis selle laevafirmaga ühendust võtta ja konteinerit küsida. Teine variant on suhelda eestis mere agentidega, kes ise selliseid asju korda ajavad, otsivad laevaliini ja võtavad ühendust. Konteiner on muidugi väga suur ja selle peale tasuks mõelda, kui varanduse hulgas on mööblit jne. Konteineri varandus tuleb kindlasti ka kindlustada. Kui varandus ikkagi nii suur ei ole, tuleks odavam saata lennupostiga mitmes jaos pakke. Mina igal juhul alustaksin eesti agentidest, nemad teavad kõige rohkem, ka tollidest jne.

  1. Ta mingit sellist nö partnerit otsibki, kes ise kogu paberimajanduse ja muu värgiga tegeleks, sest ta ei oska olulisel määral ei eesti keelt ega sihtriigi keelt, mis tähendab, et asjaajamine on tüütu ja tülikas. Kuidas selliseid eesti agente leida?

   1. No agendid on sellised tegelased, kes töötavad sadamalinnades ja tegelevad kõigega, mida laevadel on tarvis: otsivad partnereid, arste, lasti, kütust, mida iganes. Isegi kui ükski Tallinna agent ei taha teda oma tiiva alla võtta, oskavad nad kindlasti soovitada midagi muud. Proovigu näiteks siit esimest kolme vastet, ega tal muud varianti ei ole, kui inimestele helistada ja oma murest rääkida: http://www.google.ee/#hl=et&biw=1280&bih=675&q=ship+agent+tallinn&aq=f&aqi=&aql=&oq=&fp=29017101baa1d70f

    Ja kui ta ingilse keelt oskab, on kõik ok, merenduses on see nagunii esimene keel.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.