faith

Järjest kummalisem kuritegu TÄIENDATUD 2

Ma ei oska Eesti Politsei ja depressiivsete väikelinnade koosluse peale öelda enam muud kui:”TULE TAEVAS APPI!” Mäletate, mida ma kirjutasin sellest, et naine avastas temalt varastatud koera võõrast aiast ja Kohila politsei lihtsalt keeldus temaga mingit normaalset koostööd tegemast? Läbiotsimine teostati alles mitme päeva pärast ja lõpuks läks naine koos teiste abivalmis inimestega sinna maja juurde meelt avama/koera tagasi nõudma, olles enne selleks luba küsinud ja selle ka saanud.

No vott.  Kogunemisele palju rahvast ei tulnud, aga mõned siiski olid, nii kümne ringis. Lõpuks tuli majast välja mees, kes KÕIGI EES tunnistas, et jah, koer on tema käes, kuid tema seda ei varastanud, ja tema on ometigi samuti koera eest maksnud ning teda tagasi anda ei kavatse. Tunnistas sedagi, et läbiotsimise ajaks oli koer majast ära viidud. Tuli kohale ka politsei, keda üldse ei huvitanud see, et mees on avalikult tunnistanud, et varastatud koer viibib tema valduses ning tal on savi sellest, et tal ei ole koera suhtes mingit omandiõigust, vaid üritas naisele selgeks teha, et kuna ta ei ole eraldi just Kohila politseilt luba taotlenud, et avalikus kohas (kümne inimesega!) kogunemist korraldada, pole tal tegelikult üldse õigust seal viibida. Uuriti eraldi, ega Monika ei ole ometigi miitingu korraldamiseks saadud luba võltsinud jne. Mehe suhtes ei tehtud ABSOLUUTSELT MITTE MIDAGI, isegi mingeid täiendavaid küsimusi ei esitatud.

Kas te kujutate ette olukorda, kus teilt varastatakse tuhat eurot (vanamoodsatele inimestele: 15 000 krooni) maksev auto, te leiate selle ise üles (kuigi ka politseisse on avaldus tehtud, aga sellest pole kasu olnud), auto uus omanik saadab teid pikalt ja teatab, et tema on ju auto eest maksnud – ning seepeale tuleb kohale politsei, keda ei huvita, et teil on autodokumendid jms, vaid tahab hoopis teada saada, kas teil on ikka õigus auto uue omaniku nina all räusata? See tundub ju täiesti absurdne. Isegi sajaeurose vana mosse puhul tunduks see täiesti absurdne. Aga kui sama asi toimub tuhat eurot maksva koeraga*, on see vähemalt Kohila politsei meelest täiesti normaalne.

UUS INFO! Leidsin (õigemini Roju leidis) facebookist vastaspoole versiooni. Õigemini peaaegu vastaspoole, rääkijaks on kõnealuses majas elava vanaema lapselaps. Tema versiooni kohaselt (mul hetkel link ei tööta, aga tekst on õnneks salvestatud) elabki majas ainult vanaema oma igivana spanjeliga. Lisaks olevat ka teine koer, aga see elavat koos tema lapsega (ehk siis vanaema lapselapselapsega) ja kelle tõugu ta ei teadvat (teoreetiliselt peaks see vist tähendama, et koer on segavereline ja tema esivanemate tõuge ei teata, sest ma ei kujuta ette, et üks ema ei teaks, mis tõugu ta lapse koer on – aga ehk on see minu, kui koerapede, seisukoht). Selle kohta, kas mingeid teisi koeri aiast pidevalt läbi voorib või mitte, ei ütle ta midagi, aga tooni arvestades tundub ta olevat seisukohal, et mitte. Teiste inimeste meelest elab seal majas aga ka kaks täiskasvanud meest. Teoreetiliselt peaks ju üks lapselaps teadma, kellega ta vanaema koos elab.

Koertekojas võttis sõna ka üks majaelanikest (nagu näha, siis ei ela seal AINULT vanaema), kelle sõnul neid ahistatakse, manipuleeritakse vanaema närvidele ja süüdistatakse hullumeelsetes asjades, nagu oma koera dokumentide võltsimine (täpsustan, kui tegu pole tõukoeraga, siis tal polegi dokumente peale vet-passi ja vet-passi pannakse koera sünniaeg omaniku ütluste järgi), koerte varastamises, vahendamises ja isegi tapmises (ma ei tea, kas selles on tõesti süüdistatud või mitte) ja passitakse nii ööl kui päeval nende maja ees, öösel seda valgustades (nii palju, kui ma aru saan, valgustati siis maja taha jäävat põldu ajal, mil politsei polnud veel läbiotsimist teostama tulnud, kui eksin, eks siis kommenteeritakse). Lisaks süüdistatavat vanaema infarkti teesklemises (vanaemal olevat lihtsalt halb hakanud ning kiirabi polevatki kutsutud). Majas elav peaaegu bullterjer ei saa nende sõnul olla Monika koera kutsikas, sest ta olevat sündinud juba enne Monika koera kadumist ( selle tõestamiseks on olemas ka fotod aastast 2008*).

See lugu on tõesti juba täiesti sick as fuck. Ma loen neid erinevaid seisukohti ja ei oska muud nägu teha kui :O Ei ole ju võimalik, et inimene, kes on bullterjerit omanud ja on selle tõuga hästi kursis, ajab ühe igivana spanjeli sassi KAHE bullterjeriga. Ja ta ei ole ainus, kes seal aias bullterjerit näinud on. Lisaks need väidetavad jutud, et aiast olevat läbi käinud veel terve hulk koeri. Sinna kuluks tõesti üks tõsisem uurimine ära, et selgeks teha, kes selles loos hullumeelne ja/või nahaalne on, sest mõlema poole jutus on praegu LIIGA palju imelikke fakte. Aga tundub, et kohtuasi on praeguseks hetkeks nagunii juba asjade paratamatu käik.

* Mul näiteks pole ühtki fotot, kus koer koos sama päeva ajalehega poseeriks, samuti pole mul ühtki fotot, kus ma oleksin mõnel tähtsalt ja tõestataval päeval (kas või lõpuaktusel) koos koeraga, nii et mul läheks see tõestamine üsna raskeks. Ei saa ju näidata pilti, kus koer seisab põõsa taustal ja öelda, et see on aasta see ja see, muru kasvab ju igal aastal ühtemoodi. Nii et mind väga huvitab, mis on need “ümberlükkamatud tõendid” fotodel, mis näitavad, et tegu on tõesti aastaga 2008. Kuna ilmselgelt on noore bullterjer omanik leidnud oma tee minu blogisse, võiks ta ju meiega informatsiooni jagada.

37 kommentaari “Järjest kummalisem kuritegu TÄIENDATUD 2

 1. Kahjuks kisub meie õigusriik selliseks – keegi ostab sinult varastatud vara varga käest ja korraga kaotad sa sellele kõik õigused, olgu see siis elusolend või mitte. Aga marru ajab see küll. Soovitaks see mees kohtusse anda – kohtupingis peab ta ju ometi ütlema, kelle käest ta koera ostis.

 2. ma teeks lihtsalt omakohut. samas, kujutan ette, et siis leiaks eesti “leidlik ja nupukas” politsei veel rohkem põhjust, et just koera nö. originaalomanikku taga kiusata.

 3. Seaduslik jada läheb – avaldus politseisse kriminaalasja alustamiseks-> kui kr.asja alustamisest keeldutakse, siis kaebus prokuratuuri keeldumise peale->kui prokuratuur ka keeldub, siis kaebus kohtusse prokuratuuri keeldumise peale. Kui mingi instants seal vahepeal alustab kriminaalasja (see saadetakse politseile menetleda), siis alati saab politsei tegevusetuse peale kaevata prokuratuuri. Andku tuld – kogu aeg ja järjepidevalt ehk jõuab sihile.

 4. Kusjuures ei ole ehk isegi kõige kohasem koera võrrelda autoga – koer on pereliige. Põmst keegi võõras röövib ühe su pereliikme ja hoiab teda oma kodus kinni…

  1. No MINA saan sellest aru, iga normaalne inimene saab sellest aru – aga Eestis käsitletakse lemmikloomadesse puutuvat just asjaõigusest lähtuvalt ja sinu koeraga toimuvasse suhtutakse täpselt nii, nagu suhtutaks sinu laua või tooliga toimuvasse. Selle pärast ma ka hinda rõhutasin, et inimlikust seisukohast pole ju vahet, kas varastati krants või tõukoer, aga näed, seaduse silmis on see põhimõtteliselt ainus asi, mis loeb.

 5. Andsin ka oma panuse ja levitasin seda postitust. Täiesti ebanormaalne lugu ikka. Viimasel ajal jääb aina rohkem silma selliseid lugusid, kus politsei ennast just parimast küljest ei näita. Ja just seoses nõrgematega – laste ja loomadega.

 6. Ma oskan soovitada ainult koer tagasi varastada ja väita, et teie ei varastanud, teie ostsite vargalt 🙂

 7. Tegelikult on lugu niimoodi, et kõigepealt tuleks teha politseisse avaldus, et koer on varastatud. Kui politsei asja alustamata jätab või lõpetab, siis saab selle peale teha kaebuse prokuratuurile.

  Teine võimalus on, et esitada tsiviilhagi – asjaõigusseaduse § 80 – asja väljanõudmine ebaseaduslikust valdusest. Miks asjaõigusseadus? Sest tsiviilseadustiku üldosa seaduse § 49 lg 3 kohaselt kohaldatakse loomadele asjade suhtes kehtivaid sätteid.

  Pole siin midagi nii keerulist oma looma võõrast kohast kätte saada. Ja pealegi asjaõigusseaduse § 95 lg 3 kohaselt EI TOIMU heaukset omandamist, kuna asi on läinud omaniku valdusest välja vastu tema tahtmist. St olenemata sellest, et tüüp koera eest juba raha maksis EI OLE ta koera omanik ja tal puuduvad temale igasugused õigused.

  🙂

   1. Hahahaa! Ise hakkasin ka juba kirjutama, et “seaduse järgi, bläblää”, aga siis meenus, kui aeglaselt kohtuveskid jahvatavad ja lõin käega. 😀

 8. Küsin, et kas ma tohin seda postitust ka facebookis levitada? Täitsa jabur lihtsalt. Aga loomadega ma olen ise ka aru saanud, et see nagu korrakaitsjaid ja seadusetegijaid eriti ei huvita.

 9. Ühes teises postituses (facebooki kaudu) oli juttu, et koera omanik teab, et röövija on varem ka tõuloomi edasimüügi eesmärgil varastanud. Kui saaks seda tõestada, oleks lihtsam koer tagasi võtta! Kui ei saa tõestada, siis niipidi peaks tõestama, et täiskasvanud tõuloomi niisama naljalt ja heauskselt ei osteta-müüda (seal on kennelihuvid, passid jms) ja sealt muukima lahti varga nime, kes edasi müüs.

  1. Pass on igal koeral, seal on sees vaktsineerimised jms. Tõukoeral on lisaks tõutunnistus. Aga väga lihtne on müüa tõukoer paberiteta tõukoerana maha, inimestel on ju savi. Kuigi on müüdud muidugi ka võltsitud paberitega.

   Ja mulle jäi küll mulje, et omanik teab jah, et sealtkaudu on ka teisi koeri müüdud – aga taas teab selle pärast, et on kuulnud, et seal aias on väga palju koeri nähtud, kes on sealt nö korraks läbi käinud. St otseseid tõendeid veel ei ole ja ma ei tea, kui paljud on valmis tunnistama. See oleks muidu üks lähenemisnurk, jah.

  2. Tegelikult müüakse väga hea raha eest paberiteta tõukoeri Soome nagu soojasi saiu. Isegi tõuta koeri ostetakse autode ja busside täis Soome, mis me siis tõukoertest räägime. Odavam ju ikkagi kui paberitega koerad. Ja eks sa tee kindlaks, kui koer müüakse kuhu Elva külla, põllu peale. Elus ei oska sinna vaatama minna. Veterinaar arstid ei kontrolli alati ka kiipe ning külaarstidel kiibilugejad üldse puuduvad, kuna kiibilugeja on päris kallis.

 10. Loll küsimus, aga kas mitte kõik koerad ei peaks olema kiibistatud? Ja tõukoerad veel eriti. Siis piisaks vaid kiibi lugemisest ja oleks tõendusmaterjal käes.

  1. Selleks peab esmalt tekkima olukord, kus korraga on kohal nii kiibilugejaga varustatud isik (ilmselt vet.inspektor vms,politseinikel seda pole, kui nad seda MUPOst laenama ei lähe, aga hetkel ei tundu, et nad end liigutaksid), politsei esindajad ja koer ise. Siiani on koera näinud ju ainult koera endised omanikud ja tunnistajad, politseile pole teda näidatud.

 11. kas ikka saab? pole kuulnud! täna lähen loomaarsti juurde vaktsineerima, uurin selle järgi… päris karm kui oma kuts nii virutatakse ja Sul põhimõtteliselt polegi enam mingit võimalust

  1. Ma ei tea, kas asi on minus, aga mulle näitab see jätkuvalt ainult seda, et Liivi Tiismus on käinud Rapla Ühisgümnaasiumis ja Tallinna Tehnikaülikoolis. Mitte midagi muud ma sealt ei näe.

   1. oot, ma olen vist suurem tehnofoob kui arvasin, et ei saa settinguid muuta… koertekojas on ka sama jutt üleval, ainult et “abipalve” on liikunud klaarimise nurka 😛

    1. Sellele mul vist oligi link siin, kust kogu info nüüdseks kadunud on. Ma seda koertekoja teemat jälgin küll, aga seal ei ole minu meelest rohkem selgunud väga midagi sellist, mida ilmtingimata avaldada tuleks. 😀

  1. Ma olen ka seda lugenud, aga seal ei ole minu meelest väga konkreetset infot, Samuti on mõlema osapoole (st nii teie kui nende) väited minu jaoks juba üsna hullumeelsed. Näiteks on mul raske uskuda, et keegi varastaks koera selleks, et teda tappa või et keegi tõsimeeli kedagi selles süüdistaks. Aga võin sinu rõõmuks ka selle osa üles panna, kuigi minu meelest oleks hulga huvitavam lugeda, kuidas kommenteeritakse seda, et üks meesterahvas kümne tunnistaja kuuldes ütles, et koer on tema käes.

   1. Oi Liffy, ma arvasin, et sina ei raiska oma aega foorumites istudes? Võin öelda, et keegi ei ole kedagi konkreetselt koera tapmises süüdistanud, lihtsalt on ära toodud, et ei välistata seda varianti, kuna kooli direktor võib kaotada oma töökoha, kui see päevavalgele lõpuks tuleb ja koera kätte saame.

    1. Tead Ruth! Äkki peaks nüüd hoopiski taotlema miitngu võimaluse antud direktori gümnaasiumi juurde. Äkki hakkavad siis koer koerad koju tagasi jõudma.

 12. Pole probleemi, kuid kahjuks ei ole sellest suwel abi eksole:D
  Oleks see mõte natuke warem tulnud, siis oleks selle ka ära teinud. Õnneks tean päris paljusid õpilasi, kes seal käiwad, kuna elan siin ja näedsa koos on täitsa paari sammu kaugusel ja õpilastegagi juttu puhutud sel teemal:D

  1. 1.september ju eriti magus aeg seda teha, sest meie riigis asjad nagunii venivad ja kuna karta on, et selleks ajaks koerad pole teed siiski koju jõudnud.

 13. Armsad Monika ja Ruth! Uskuge te olete nii valel teel. Naabrid, kes on elanud aastaid seal samas on näinud seal majas ainult kahte koera. Tõesti nii see on ja see mops, millest te räägite ei olnud seal aias, vaid kõrval Adelante firma territooriumil. Te ju küstlesite naabreid ja saite ka vastuse, et peale nende kahe koera ei ole seal aias teisi koeri nähtud.

 14. Ma tõesti usuks seda kõike aga kuna ma siiski nägin ja peale minu veel kolm inimest nägi minu bullikat sellel hoovil, siis ei ole võimalik mind kuidagi moodi ümber veenda. Minu Cai Wa on selle teise koeraga võrreldes madalam, massivsem, tugevama rinnaga. Tema värvimärgised on erilised mida antud koeral kes bullterjeri mix ei ole. Samuti meie Cai Wa närvidega on kõik korras ja kui me teda hüüdsime, siis ta oma nime peale seisatas ja vaatas meie poole. Antud bullterjeri mix aga klähvib nii mis kole ja ükski hüüatus ei suuda teda rahustada vaid iga sõna ajab teda rohkem marru. Kui keegi suudaks mind veenda, et miks kõik on selle pere juures kummaline. Miks põgenetakse rattaga põõsastesse], miks kaetakse aknad penoga,miks öö otsa joostakse ringi mööda hoovi. Ja see köik esimesel ööl kui me Luxi pilti perepojale näitasime. Järgnevad ööd olid kõik rahulikud. Palun seletage miks see köik nii on ja kas keegi suudab mind tõesti ümber veenda

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.