movies

romanistikud on lahedad (ehk Kas sina tead, mida õppima minna?)

Mõtlesin jah ise sõna välja, ärge norige, keeleuuendus on see. Aga tõesti, see on uskumatu, kui aktiivsed romanistika tudengid on ja kui palju nad viitsivad igasugu asju korraldada. St “meil” etnoloogias ja folkloristikas korraldatakse ka igasugu asju, aga need on üldiselt siiski konverentsid jms “oleme juba suured targad teadlased” värk, kuhu ma hästi ei julgegi minna, sest ma pole veel ei suur, tark ega teadlane. Aga romanistikas tehakse igasugu lahedaid asju, filmiõhtuid ja pidusid ja lisaks on üliõpilased ise teinud eriala tutvustavaid asju. Seekord tegid nad lühifilmi, mis eelkõige on mõeldud selleks, et tutvustada romanistika eriala gümnaasiumilõpetajatele, kes pole veel jõudnud otsusele, mida edasi õppida. Filmis teevad kaasa romanistika tudengid ja õppejõud ja Instituudi töötajad. St kõik mängivad nö iseennast. Esilinastus on 14. juunil Paabelis (Ülikooli 17-225) ja kõik huvilised on seda vaatama oodatud.

Pildil on vasakult paremale: legendaarne raamatukoguhoidja Marju, kellel on alati igale korralduslikule küsimusele õige vastus, prantsuse keele ja Prantsusmaa ajaloo külalisõppejõud Hans-Bertrand, kes sai kõigi tüdrukute lemmikõppejõuks juba enne seda, kui ta suu lahti tegi, peategelane, keda ma isiklikult ei tunne, germaani, romaani ja slaavi filoloogia instituudi sarmikas juhataja Tanel Lepsoo ja õppejõud Reet Alas, kes eelkõige õpetab grammatikat, foneetikat jms keerulist ja suudab korraga aktiivselt sporti teha, loenguid anda ja kaitseb tõenäoliselt juba selle aasta augustis doktoritööd – seda kõike väikese lapse kõrvalt*.

Treiler:

Tundub väga äge, eks? Ja olulisimad tegelased lugesin ette ka selle pärast, et tahtsin näidata seda ja seda videot, kus õpilased ise õppejõude mängivad ja neid utreeritult, aga väga äratuntavalt kujutavad. Esimene osa eeldab prantsuse keele oskust, teises saab enam-vähem ilma hakkama. Kuigi ma kardan, et inimestele, kes kujutatavaid ei tunne, pole see sugugi nii naljakas.

* kas tundsite end laisa ja saamatuna? Mina natuke tundsin.

Üks kommentaar “romanistikud on lahedad (ehk Kas sina tead, mida õppima minna?)

  1. Vaatasin neid videoid ja mulle jõudis kohale, et teie teaduskonna inimesed saavad tõsimeeli ütelda, et on Paabeli raamatukogus käinud. (tegelikult saan seda ka mina ütelda, aga teie kandi rahvas käib seal ilmselt sagedamini)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.