alcohol

selle suve parim siider

Lugesin Nirti blogist, et selle suve kuumim siider olevat Somersby, ja kuigi see mulle väga maitseb, tunnen siiski vajadust vastu vaielda. Nimelt tähistasime ca jaanipäeva paiku minu peatset lahkumist kah ja leidsin Rimist siidri, mida ma veel proovinud polnud. Rootsi mark, nimeks Briska. Pirnimaitseline on liiga magus (nagu minu meelest ka Somersby pirnimaitseline), aga granaatõuna oma oli ilgelt hea ja kuigi see on Somersbyst* ja meie tüüpilisest “segame piiritust õunamahlaga ja saame Kissi või Fizzi” siidrist veidi kallim, on see igatahes minu jaoks selle suve lemmik. Mis minu jaoks tähendab muidugi seda, et septembris, kui koju jõuan, saan ehk veel vananaistesuve nautida, aga hea on see sellest hoolimata.

Maximas ei müüda, Rimis olen näinud, teiste kohta ei oska öelda. Selveris on muidu üsna hea valik, nii et ehk on seal kah. Ja taaskord, ei ma ei saanud selle eest ei raha ega siidrit, et kirjutasin, et “pirnimaitseline on sitt, aga granaatõuna oma ilgelt hea”, aga olgu öeldud, et kui turustajatel tekkis nüüd mu blogi lugedes tahtmine mulle tänutäheks kast siidrit saata (ei, mitte pirnioma), siis tagasi ei saadeta midagi.

* kuigi mul on kuri kahtlus, et Somersbyl olid ainult turulepaiskamise puhul soodukad, et kindlat kliendibaasi tekitada ja küll selle hind ka kerkib

13 kommentaari “selle suve parim siider

 1. Somersby pirnimaitseline mulle ei meeldi, jah, aga õunamaitseline on hea. Hea ja odav, lahe rüübe. Ei ole liiga kange, ei ole lahja. Seda Briskat polegi näinud vist, on see päris siider?

  1. Jah, ikka päris, ma olen ju nii snoob, et muud tavaliselt ei joo. Somersby õunamaitseline meeldib mulle ka väga ja on hetkel tõesti hinna poolest teistest peajagu üle.

 2. Loodetavasti tõesti saadetakse su disniländi aadressile kast siidrit ja kogu su narkopissiproovi andmise vaev saab olema asjatu, sest elukommete sobimatuse tõttu sind vallandatakse. 😉

  1. Siin ühtedel oli pidu üleeile ja kuna nad administraatori pahandamisele ei reageerinud, kaevati nende peale Disneylandi ja teatati, et nad visatakse välja, kui midagi sellist veel juhtub. Nii et ainus variant on vist omaette nurgas joomine. Vaikselt.

   1. Mis puutub Disneyland / tööandja kodus joomisesse? Et kui ma kodus sikku teen, võib naaber mu ülemusele helistada ja see teeb siis… ee.. mida?

    1. Selle eilse peo puhul oli vist asi selles, et inimesed on hotelli paigutatud tööandja kaudu, mis tähendab, et tööandja võib öelda, et “otsi nüüd ise endale majutus”. Mis Pariisis ei käi sama lihtsalt kui Eestis, siin tuleb esitada näiteks viimase kuue kuu kontoväljavõte ja võidakse igasugu imeasju küsida, et näha, kas sa ikka maksejõuline oled.

  1. Nimi on küll paljulubav, pilt kah. 😀 Kahtlen, kas seda siitki poest leiab, sest siin on eelkõige ainult omamaised siidrid ja mõned Inglise omad. Veini leiab küll kogu maailmast, jälle diskrimineeritakse. Aga noh, eks ma otsin, kui pühapäeval poodi lähen, äkki joppab.

 3. iiri siider Bulmers rokib ikka sokid jalast ja seda ka turustatakse siia-sinna.
  on ka iirimaale kinni seotud Druids siider…. vat see on juba jõhker kraam

  1. Bulmers ja Magners on jah siuksed veidi leebemad ja vähem tammesed. Thatcher’s kraanist või Old Rascal pudelis on veel kraad kangem kraam.
   Henry Westons, mida Eestis kulla hinna eest saab, on ka hea.

 4. Annan ka Briskale hääle. Kuigi olen ainult pirin oma joonud. Nüüd lähen ostima granaatõuna.
  Hind on küll valus, aga maitse oli hää.
  Kusjuures, kõige kummalisem on, et ostsin Säästumarketist. Aga ju neil on Rimiga sama ladu.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.