music

poola muusika

Miskipärast arvan, et olen neid lugusid varem ka näidanud, aga näitan veel. Nimelt olen ma töö juurest sõbra leidnud. Selline tore poola poiss, kes õpib Pariisi ülikoolis majandust ja tuli ka suveks orjama, et edasiseks pisut raha teenida. Selline parema klassi tüüppoolakas – hästi viisakas, aga siiski huumorimeelega, erandiks ehk see, et räägib ka normaalset inglise keelt. Tüdruk õpib tal küll Inglismaal, aga kuna nad suve koos Pariisis veedavad, siis ilmselt räägib ka tema vabalt mõlemat keelt, seda enam, et poiss on öelnud, et kui tüdruk järgmisel kevadel lõpetab, kolib ta Prantsusmaale tema juurde elama.

Ühesõnaga hea meel on näha, kui tublid noored peale on kasvamas, aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida. Rääkida tahtsin sellest, et ma tean mitut head poola artisti. Kuigi Krzysztof ühestki kuulnud ei ole, jään ma siiski ka veendumusele, et nad on väga kuulsad. Suisa kolm tükki siin. Farben Lehre:

Akurat (seda laulu ma olen igatahes näidanud, sest “Lubie mówic z toba” tähendab “Armastan sinuga rääkida”, mis on ju ometigi nii armas):

Ja Renata Przemyk:

Poiss ise kuulab näiteks sellist bändi ja üldse sihukest rahulikku muusikat. Smolik on poola bänd, laulab poola, inglise ja prantsuse keeles (mis nad on kõik nii haritud seal või?). Vähemalt nii väidab Krzysiek, mina ühtegi prantsuskeelset laulu juutuubist ei leidnud.

P.S. Norrakast toakaaslane ei tea, mis asi on Mortiis. Minu jaoks täiesti uskumatu. Isegi seda ja seda lugu ei teadnud. Okei, saan aru, et selline žanr, et tavainimene seda raadiost ei kuule, aga ma arvasin, et norrakad ikka on vähemalt ta nime kuulnud.

9 kommentaari “poola muusika

        1. Jaa, need on kõik ühed toredad asjad. Kuigi see on minu meelest ka Renata üks parimaid laule, teised tal nii head ei ole.

  1. Mina olen üks, kes ei teadnud neist artistidest midagi. A vot see Akurati lugu on küll väga hea ja kummitab mul nüüd iga päev peas.

    1. Sel juhul kordan ma üle, et laulu pealkiri (ja sõnum) tähendab seda, et “Mulle meeldib sinuga rääkida”, mis on minu meelest ilgelt romantiline ja armas – et tüüp ei laula vahelduseks ilusatest rindadest või armsatest silmadest, vaid muust sellisest, vaid ütleb, et talle meeldib naisega rääkida. Teeb kohe südame soojaks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.