faith · prantsuse

turist kirjeldab kohalikku olustikku

Eile, kui ma rongi ootasin, istus teisel pool rööpaid üks neegripoiss, krapp süles ja kuulas kõvasti Michael Jacksonit (täpsemalt allolevat lugu). Keeras heade kohtade peal kõvemaks, lõi jalaga takti, laulis kergemaid kohti kaasa ja oli ilmnähtavalt heas tujus. Kujutage nüüd ette, et istute Balti jaamas ja toimub midagi sellist – ja kujutage ette, milline oleks tulemus. Mõni ehk naerataks, aga kaks päeva hiljem ilmuks ilmselt ikka artikkel sellest, kuidas mõnda vanatädi Balti jaamas sigade poolt represseeriti.

Siin hakkasid inimesed jalaga takti lööma, refrääni kaasa ümisema ja mõni tegi paar tantsusammugi – sest päike ju paistab ja ilm on ilus, miks mitte selle üle rõõmustada? Siin nagu polegi vahet, kas inimestele päriselt ka Michael Jackson ja ta muusika meeldib või mitte*, oluline on see, et kui ikka juba muusika mängib ja sellel ka mingi meloodia on, tuleb seda ka nautida.

* Näiteks kohati teevad prantslased ikka eestlase seisukohast ka täitsa koledat nalja. Viimane stiilinäide: “miks Michael Jacksoni riista Tõeks kutsutakse? Sest vanarahvas ütleb ometigi, et tõde tuleb lapse suust.”

4 kommentaari “turist kirjeldab kohalikku olustikku

  1. Põhjus on selles, et meile meeldib vaikus. Või äärmisel juhul linnulaul ja ojavulin.

    Suht mõttetu on meile ka näiteks hindude omavahelist suhtlust eeskujuks tuua. Sest hindud ei teagi mida tähendab, kui teisi inimesi läheduses ei ole.

    1. Ema sul ehk toob kedagi eeskujuks, mina lihtsalt räägin kultuuridevahelistest erinevustest ja pole siin ühte teisest paremaks nimetanud.

  2. Hm. Kui “meile” vaikus nii väga meeldib, miks siis kubisevad linnatänavad, ühistransport ja koguni kõrvalisemad kohad (järveääred, telgiplatsid) inimestest, kel vaja oma moblamusa kõige ja kõigi ümbritsevaga jagada?

  3. nädalapäevad tagasi nägin Mustamäe trollis ühte Eesti meest. kes kuulas klappidega oma muusikat ja nõksutas puusi kaasa. audiofriik nagu ma olen, olin tänulik, et ma seda kuulama ei pidanud – mis siis, et võib-olla oligi tegu Tõeliselt Hea looga – minu jaoks rikub kräpp output esmakuulamisel loo tavaliselt igaveseks. minu ees istuv üle-keskmise-välimusega Eesti naine hingas selle tantsu peale silmnähtavalt kiiremini ja vaatas mehele järgi, kui see maha läks. midagi müstilist peab sellistes tegevustes olema…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.