anna kannatust · prantsuse

arvake ära, mida nad nüüd tahtsid

Pangatöötajad siis muidugi, kes siis veel. Olgu taas kord mainitud, et ma olen neile pangakaardi saamiseks juba näidanud üürilepingut, üürileandja tõendit selle kohta, et elekter ja internet on üüri sisse arvestatud, töölepingut ja isikut tõendavat dokumenti. Nüüd avastasid nad, et sellest informatsioonist jääb siiski natuke väheks, et mulle anda niivõrd oluline asi nagu pangakaart, mille abil ma oma isiklikku raha liigutada saaksin, ja tahtsid ühte (väidetavalt viimast) asja veel. Hoolimata viimastest suurtest lubadustest nad mulle vastavasisulist meili muidugi ei saatnud ja seda, et nad üldse midagi tahavad, sain ma teada siis, kui omal algatusel neile helistasin, et küsida, kas võin kaardile järele minna.

Kes arvab ära, mida nad SEEKORD tahtsid? Auhinnaks luba edaspidi kommenteerides oma nimele “von Blogitarkur” lisada.

Lisainfoks nii palju, et kuigi nad selle samal päeval kätte said, ei tähenda see muidugi, et ma kaardi ka täna oleks kätte saanud või et see mulle homme antaks, aga arvati, et järgmisel nädalal KINDLASTI saab. Õnneks ei rääkinud ma seekord nendega otse, nii et nad ei saanud tühje lubadusi loopida. Ja õnneks on mul nüüd internetipank, nii et olen suurema osa nagunii Eesti arvele ära kandnud ja juba otsustanud, et kui järgmise nädala lõpuks ka kaarti ei saa, kannan kogu raha ära, lähen sinna ja palun kõik lepingud lõpetada. Nagu targemad ilmselt juba taibanud on, ei tähenda see 90protsendise tõenäosusega mitte sugugi vastavasisuliste postituste lõppemist, vaid sel juhul saate septembrini siit paar korda nädalas lugeda, kuidas mul ei õnnestu kuidagi pangaga lepingut lõpetada. Mina igatahes olen viimasel ajal guugeldanud väljendeid nagu “see pole teie asi” (“ça ne vous regarde pas“) ja “mind ei koti” (“je n’en ai rien à foutre” või “je n’en ai rien à péter“). Iial ei tea, millal võib vaja minna.

Pilt seostub toimuvaga ainult nii palju, et minu armastus Prantsusmaa vastu on pöördvõrdelises seoses soojade tunnetega, mis mul nende pangasüsteemi vastu on. Ja kui keegi lähemal ajal Swedbanki või SEB-sse minemas on, siis suudelge neid minu poolt ja tänage neid selle eest, et nad eksisteerivad. Mis sellest, et Swedbangi omad on tglt tropid ja ei taha vaestele inimestele pangaautomaadist viieeuroseidki anda, nii tropid nad ikka ei ole, kui siinsed konkurendid. Siit ilmselt idee nende personalijuhile – saatke oma inimesed siia koolitusele.

Aga jah, mõistatage, mõistatage, homme ütlen, kas keegi on õigesti arvanud.

21 kommentaari “arvake ära, mida nad nüüd tahtsid

  1. Irw, boobs or gtfo on ilmselt siin iga tehingu viimane etapp. Aga ma annan vihjeks, et tervisekindlustus, sünnitunnistus, abielutunnistus jms asjad tunduvad mingil määral isegi loogilised – see, mida nad seekord tahtsid, on minu meelest aga üsna absurdne lähenemine, sest ma ei ütleks, et see tegelikult mingilgi määral minu kohta olulist infot annab.

   1. see oleks tglt pidanud olema tits or gtfo, minust ei saa kunagi õiget trolli *facepalm*

    äääm…tööandjalt iseloomustus?

    ma ilmselt ei ole nii haige ajuga kui prantsuse pangatöötajad, sry :/

 1. Jah, eestlased ei tule ilmselt selliste asjade peale. Arsti tõend, et sul ei ole ühtegi fataalset haigust? Psühhiaatriline tõend, et sa ei ole hull (ja seega sellise ohtliku asjaga nagu netipank ei tee midagi riskantset)? Korterihaldaja iseloomustus sinu kohta ja kirjalik tõend, et sa ikka seal elad, kus elad?

  1. Nirti viimasest (iseloomustusega seotud) pakkumisest täpsemat vastust vaevalt et tuleb, sest õige vastus on liiga absurdne, nii et ütlen ära.

   Kuna avastati, et Prantsusmaa pole mu püsiv elukoht, taheti, et mõni mu sõber, kellel on nende pangas konto, annaks neile oma kontonumbri – et selle žestiga näidata, et ta usaldab mind ja kui nende klient mind usaldab, olevat ma ka nende panga jaoks piisavalt usaldusväärne. Sellega ei kaasne mitte mingit rahalist vastutust ja pole üldse oluline, kas ja kui palju sõbral raha arve peal on (tal ka eriti ei ole, kohalik kunstiinimene), aga fakt, et nad on mõnda mu sõpra piisavalt usaldanud, et talle konto avada ja temaga leping sõlmida, tõstab ka minu usaldusväärsust. Nii et sõber on nagu vaimse kapitali käendaja või nii. Ulme. 😀

    1. No teistel, kes avasid oma kontod pangas, mida Disneyland meile soovitas, ei olnud sellist jama. Mina tegin sellesse panka, sest sõbrannal nagunii on seal konto (ja mõlemad on Prantsusmaa kuulsaimad pangad, nii et ma ei osanud arvata, et neil olulisi erinevusi võiks olla). Hiljem olen igasugu koledaid lugusid kuulnud küll “oma” panga kohta – üks töökaaslane avas näiteks konto Lyonis, sest õppis seal, siis tuli Pariisi tööle ja kui tagasi Hispaaniasse tahtis minna ja kontot sulgeda, öeldi talle, et “avasite konto ju Lyonis, seal peate sulgema ka” ja kui ta Lyoni kirja saatis, selgus, et nad ei saa teda aidata, sest seal oli olnud üleujutus, arvutid olid kahjustada saanud ja neil ei olnud ta andmeid. Ma suhtlen selle poisiga igapäevaselt inglise keeles ja minu esmane reaktsioon oli ikka see, et äkki ma ei saa enam ingliskeelsest jutust ka aru, sest ei ole ju võimalik, et pangal ei ole klientide andmed kuskile bäkapitud. Aga on võimalik, Prantsusmaal on võimalik.

    2. Ma soovitaks samuti sellest artikli kirjutada. Ja kuhugi Prantsuse ajalehte. Eestlase seiklustest… ja sellest kuidas meil on. Võimalik, et prantslased pole sellised masohhistid, kui eestlased, aga üldjuhul inimestele meeldib kõrvaltpilku lugeda:)
     Äkki teenid veel väikse kopika honorarina moraalsete kannatuste eest.

 2. Swedi automaadist saab vabalt 5 euroseid 🙂

  Aga tundub, et Prantsusmaal on see pangasüsteem nagu tuumafüüsika 😀

 3. Ja mina arvasin, et Soomes on kuidagi aeglane see pangavärk…. Oh mind naiivset! Kuigi kui ma seal viimati küsisin raha sisestamise aparaadi kohta, siis vaadati mind kui marslast :). Kohati ma tänan õnne, et elan nii lihtsas riigis nagu Eesti, kus konto avamine võtab max 15 minutit ja abielulahutus 1 kuu (nt Inglismaal 2 aastat). Meie bürkokraatia on ikka lapsemäng.

  1. Palun täpsusta, et mida sa pead selle all silmas, et Inglismaal võtab abielulahutus aega kaks aastat? Kui mõlemad pooled abielulahutusega nõus on, siis võtab lahutus UK-s aega 16 nädalat ja kumbki lahutaja ei pea kordagi kohtusse ilmuma.

   Iseasi, et kui üks osapooltest stallima hakkab või lahutajad hakkavad kohtus vanaema kingitud portselankohvikannu pooleks saagima Aga siis võib ka Eestis lahutus märksa kauem võtta kui kuu aega.

   St. palun kontrollige oma fakte alati, me ju alati ohime ja puhime, kui Eestit kuskil välismaal negatiivselt ja valesti kujutatakse, oleme siis ise vähemalt täpsed. See, et mõni sõbranna 2 aastat lahutas, ei tähenda, et nii ongi.

   1. Tegu polnud üldse sõbrannaga, vaid paduinglise mehega, kellel polnud mulle vähimatki põhjust valetada ja minu teada ei olnud tegu sugugi vaidlusega, aga ega ma väga põhjalikult tõesti ei uurinud. Igal juhul tegi ta äärmiselt imestunud näo kui ma mainisin meil ainult kuu võtvat protseduuri.
    Sorry, kui oli valefakt.

 4. Saksamaal on ka nii, et konto tuleb sulgeda samas linnas, kus selle avasid. Ja mitte ainult — minu puhul oli ka nii, et ma pidin selle sulgema samas HARUKONTORIS, kus selle avasin. Müstika.

 5. Aga see-eest on Swedbank eriti ettevaatlik pärandusasjade ajamisel ja päranduse saaja ei tohi mingi hinna eest teada saada, kas ta saab 12 või 28 euri oma vanursugulase lahkumise järel. Aga õnneks on nad ikka nii “nõukogude”, et erinevate kontorite arvamused lahknevad ja mida ühes ei saa, see teises õnnestub. Point selles, et pangaametnik kartis jälge arvutisse jätta… Põhjalikul arvutisüsteemil on omad miinused ka. Prantsusmaal ei saaks ilmselt keegi teada, kui pangaametnik ka tuhandeites pärandusasjades soriks… 😀

 6. Ma saan küll igast automaadist 5-euroseid. Vähemalt Eestis küll.
  Huvitav, kas kellelgi on kogemusi, kuidas välismaalasel Eestis on pangakonto tegemisega lood, äkki on meie omad sama paranoilised.

  1. Ma olen tähele pannud, et need inimesed, kes automaatidest 5-euroseid ei saa, on väga energilised ja rahmeldaja-tüüpi, kes ei märka, et automaadis on võimalik valida variant “väikesed kupüürid”. SIis annab 5 euroseid.

   Iseasi, et kas 80 krooni vanas rahas on väike kupüür.või mitte. Aga ega selle eest enam midagi osta ei saa, isegi kohvipakki mitte 😀

   1. See on suht absurdne jah. Ma tõesti ei kujuta päris hästi ette, kuidas näiteks üksikemad Eestis ära elavad. Sest siin on ka raske, aga kui sa oled korralik tööinimene ja sul on raske, makstakse sul igasugu asjad kinni ja vajadusel toidutoetusi jne – ja mitte nagu Eestis, et saad hädised 100 eurot ja selle nimel pead ka kõik mähkmetšekid alles hoidma.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.