faith

sügis on käes

Eestis ei teata sellest veel midagi, aga siin on juba sügis. Mõningaid kohti suletakse varem, sest suvehooaeg hakkab läbi saama, lapsed lähevad kohe kooli ja külastajate arv väheneb. Kuigi ka hooajatööliste lepingud hakkavad juba vaikselt lõppema, lõpetab meie restoranides suurem osa alles septembri esimestel päevadel, nii et kohati on töötajaid rohkem kui tööd.

Näiteks olen kaks päeva pool-tööl olnud. Esimese poole päevast töötan baaris, kus kallan inimestele jooke ja teen kokteile. Baaris ollakse kahekesi. Kella neljast tuleb aga tööle järgmine vahetus, mis tähendab, et Rents saadetakse lõunale, ta tuleb lõunalt tagasi ja nüüd on baaris neli inimest ja tööd on harva kahelegi. Ja kui restoranis just metsikult rahvast ei ole, siis öeldakse ühel hetkel et “no vaata ise, mida teha”.

Mis tähendab, et ma üritan viimased kaks-kolm tundi lihtsalt võimalikult madalat profiili hoida ja end kuidagi kasulikuks teha. Lähen näiteks tööle sinna kohvikusse, kus kõige rohkem eestlasi on, ja kuivatan kandikuid. Või midagi muud sellist üliolulist. Sest niisama seista ju ei tohi kolm tundi, ikka tuleb teha nägu, et sa teed midagi. Õnneks on lootust, et järgmisest nädalast läheb paremaks, sest tean vähemalt ühte inimest, kelle leping sel nädalal lõppes, nii et ehk pole meid edaspidi nii palju üle.

See, et sügis on kohale jõudnud, paistab silma ka töötajaid vaadates. Kui muidu leelotasid köögis töötavad noormehed sulneid armastuslaule, et tütarlaste südameid võita, siis nüüdseks on noortel juba tekkinud pikaajalised püsisuhted (mõned on suisa neli nädalat või rohkemgi koos väljas käinud) ja peatse lahkumise valu hakkab pärale jõudma. Üks David (ei, seda hääldatakse Daviid) näiteks laulis terve päeva Titanicu kurbi laule ja ega teisedki tast maha ei jäänud. Tundub, et murtud südamete nädal on tulemas.

4 kommentaari “sügis on käes

  1. Sügis on ilus aeg minu meelest. Päike veel paistab, aga õhk on jahe. Saab nii aiatööd nokitseda kui metsas käia. Pole sääski, pole lõõmavat palavust. On karge ilm…

      1. Ära murese, kullake, tuleb järgmine suvi. Ja järgmine… Aga mida aeg edasi, seda enam igatsed tadasi seda esimest.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.