faith

Mina olengi klassika

Lugesin täna Yasmina Khadra viimase raamatu arvustust ja üks inimene avaldas arvamust, et Khadrale meeldib avaldada rohkem kui kirjutada. No see käib ju otsekui minu kohta? Täiesti suvalist rändom ränti, aga see-eest iga päev. Vat see on usaldusväärsus. SEE on klassika.

5 kommentaari “Mina olengi klassika

 1. 1) kirjanikega on nagu üliõpilastega: “esimene aasta tee matrikli heaks tööd, küll ülejäänud aastad teeb matrikkel sinu eest tööd.” ehk siis “esimesed raamatud kirjuta nime loomiseks, küll siis pärast nimi aitab müüa kõike avaldatavat”

  2) paljukirjutamine pole patt. Suures hulgas leidub ikka mõni tera. Lühike peenar võib kogu täiega ikalduda.

  1. Kusjuures lõpetasin just tema raamatu “Cousine K” ja see mulle küll meeldis. Ta on üldse minu meelest hea kirjanik, ükskõik, kui palju ta kirjutab.

 2. Ma just huvi pärast siis vaatasin, et mis grafomaan see Khadra on: 15 aasta jooksul 12 raamatut. Et siis 15 kuud ühe raamatu kirjutamiseks: minu meelest pole see üldse palju ega tihti.

  Pigem on grafomaan näiteks… Noo.. Poul Anderson! See vana laskis igal aastal 2-3 “tellist” välja.

 3. Kvantiteet sõltub kiirest trükkimisoskusest, kvaliteet hoogsast mõttelennust. Grafomaane leidub kõikjal. Kel huvi, võib kiigata Andrus Kivirähu igalaupäevase veste kommentaariumisse EPLO-s, kus üks kommentaator “kvantiteeti raiub”. Vaksapikkune päevakajaline följeton iga viie minuti tagant.

  Proovisin tal kord hoo sassi lüüa: “Tere, Roosa Udu!” Vastus tuli 3 minuti pärast: “Üks seltsimees siin tervitab mind, kui liigutav!” Järgnes veel 1000 sõna ja mitte ühtegi trükiviga, muide! Isegi kui kasutatud oli varem ettevalmistatud tekstile juurdekleepimist, on tulemus seda enam imetlust vääriv.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.