anna kannatust

mul on vist ajupuue

Viimasel ajal olen ma vahepeal nii pika taibuga, et ise ka ei usu. Detailidesse ei hakka laskuma, aga ütleme nii, et OLEN, tõesti olen. Minu teooria kohaselt on asi selles, et eestlaste jumal Taara vihastas ja tegi:”Ah arvad, et oled teistest parem? Et sina oma ajurakke alkoholiga ei tapa? Ma võtan need ikka sult ära.” Ja jah, ma tean, et tegelikult alkohol ei tapa ajurakke, vaid takistab mõneks ajaks nende efektiivset toimimist, lollimaks teeb pigem see, et päris joodikud unustavad tihti korralikult süüa. Nii et selle teooria järgi võib põhjus olla pigem selles, et ma viimased kaheksa nädalat põhiliselt kokakoolast, nussa saiast ja pudingist toitunud olen. Aga jah, tahaks ajusid tagasi. Kohe võtan kalamaksaõlikapslit.

10 kommentaari “mul on vist ajupuue

 1. Päris lahe lugemine, humoorikas. Link ajurakkude hävimise müüdist on lohutav.
  Aga.
  Teame ju kõik, et väike laks ergutab loometegevust (enamus kunsti- ja kirjandusklassikuid teotsesid absindiuimas). Miks siisk joodik tobe tundub? Piiratud jutt, trafaretsed naljad, korduvad teemad… Aga samamoodi väljendavad end ka padukarsklased – fanaatilised eriala apologeedid, tõsiusklikud, karmakummardajad.

  Räägitakse, et ajutegevust aitab parandada pidev treening, mälumäng ja ristsõnade lahendamine. Aga ka see võib müüt olla. Kuni pole tõestatud vastupidist.

 2. Krt, kui Taara võtab inimest nuhelda, siis rabab ta kõigepealt tema mõistust… see on sulle karistus eestist lahkumise eest. Kui istuksid kodumail, saaksid lõpuks ikka telereklaamist teada, et “meie igapäevane toit ei sisalda piisavalt magneesiumi”.
  Ja tühjagi sa alkoholi ei tarbi – rafineeritud nisust tooted, suhkur, pärm – need käärivad su oma organismis alkoholiks. Mida, sa tahad öelda, et sa oled rantsusmaal ja EI SÖÖGI RATTATOUILLE?????? Agan lihtsal… küüslauku??? Selle asemel tarbid kräppi, mis amerikamaa targemate poolt ammu teada, et suhkruhüsteeriat põhjustab? Paras, õnnetu, õpi nüüd oma kannatustest!

  Lisa loe:
  http://www.toitumine.ee/magneesium/
  http://www.phtasakaal.ee/node/41

 3. Veel… Kes ei mäletaks “Apelsini” laulu: “Joe peitis kulla ära öösi purjuspäi ja hommikul, kui palju ta ka otsis, kuld see leidmata tal jäi.” Mõni ei leia koju saabudes peale mantli nagissepanekut oma poeskäigu kilekottigi üles, et sellega edasi kööki minna. Mis siis veel muust rääkida.

 4. Mh, minule farmakoloogias õpetati, et ajurakke ikka hävitab küll alkohol, Ainult, et mitte sel momendil, kui sa jood, vaid hävima hakkavad nad siis, kui tekib nn pohmakas. Ajurakke hävib ka siis, kui inimene vihastab, on kõikuvate emotsioonidega, stress jne … aga jah, närvirakud taastuvad, ainult, et väga-väga-väga…väga palju kordi aeglasemalt, kui need hävivad.

  1. No mina näiteks joon tavaliselt nii, et pohmakat ei ole – 2-3 siidrit õhtu jooksul on suht mu piir ja sellest rohkem ma ei tahagi. Nii et see ei tohiks eriti kahjulik olla ka siis, kui seda ülepäeviti teha, kuigi ma olen nii nohik, et seda ei juhtu isegi iga kuu.

 5. Stressiolukord on neiul muidugi ka praegu päris vinge ja mõnda aega kestnud. Õige toitumine aitaks stressi halbade tagajärgede vastu päris hästi.

  1. Õige toitumine? …Lähen kööki kartuleid koorima. Tervislik? Kuidas võtta. Peale kotlettide on mul hapukurgipurk, mugulsibulad ja küüslauk. Kindlasti läheb jälle liigsöömiseks.

  1. Kas sa vihjad võimalusele, et ma olen ehk salaja sünnitanud ja oma lapse kellelegi teisele kasvatada andnud? Arvestades seda, et sina märgatavalt lollim ei tundu, tuleb kohe üks potentsiaalne kandidaat pähe, kes ehk paar kuud padjaga ringi käis. 😀

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.