anna kannatust

Orjapidamine meie ukse all

Ei, ei mõtle ma Maximat, vaid Inglismaast räägin. Ja päris orjusest. Nimelt kirjutab BBC (Eesti uudistesse pole vist veel jõudnud), et orjapidamise süüdistusega on vahistatud neli meest ja üks naine – kuigi naist ei kuulatud esialgu isegi üle, sest ta on kohe-kohe sünnitamas ja otsustati, et tema annab tunnistusi pärast lapse ilmale toomist. Leiti 24 orja, kellest mõned on “pereäris” olnud kõigest mõned nädalad, mõni aga väidetavalt kuni 15 aastat – neist üheksa otsustasid pärast arstiabi saamist lahkuda ja politseid mitte edasises juurdluses abistada. Need inimesed elasid koerakuutides (tglt kasutati sõna kennel, mis võib ka aedikut tähendada) ja hobuselatrites ning olid alatoitumuses – mõni isegi nii tugevalt, et artiklis kirjutati, et tugev eine võiks nad hauda viia.

Politsei usub, et meestele ligineti supiköökides, tööbüroos jms kohtades ning pakuti neile tööd, lubades palgaks 80 naela päevas. Ühte poolt lubadusest täideti – tööd sai, aga raha ei saanud ning lahkuda meestel enam ei lubatud. Seejuures oli seal nii inglasi kui ka igasuguseid muid rahvusi, muuhulgas üks lätlane, üks leedukas, rumeenlasi jne.  Ja tundub, et lisaks sellele, et neile eriti süüa ei antud, peeti neid seal üldse nagu loomi ja neil polnud ei peldikut ega küljekeeramisruumigi, sest ajakirjanike sõnul olevat osad mehed väljaheidetega koos olnud. Ma ei kujuta ette, kuidas see võimalik on. Tänapäeval 15 aastat kuskil orjaks olla. Ja viis inimest vaevalt et viis korda suuremat massi hirmuvalitsuse all hoida suutsid, nii et  ma ei tea, kas käis see peatselt sünnitav pereema kogu aeg ringi automaat õlal või oli tegelikult asjaga seotuid tunduvalt rohkem. Kole-kole.

Euroopa, tänapäev, inimõigused. Neil, kellel veab.

14 kommentaari “Orjapidamine meie ukse all

 1. üks olevat koeraväljaheidetega koos olnud lugesin mina, mitte et nad enda väljaheidetega olid kaetud. kuid kole lugu ka sellele vaatamata.

 2. Märkasin, Rents, et oled sama teksti ka Lustiblogi kommentaariumisse torganud, kusjuures see sobib konteksti imehästi. Käib seal ju reportaaž perekond B kätšist poola sulastüdruku ja ta sõpradega Facebookis.

    1. Haha, oleks, et see kommentaar siis kuidagigi blogi sissekandega kokku läheks. Aga (ja tunnen end nüüd halva inimesena), seekord näeb küll Lusti pilt välja, nagu oleks esiplaanil olev naine lihtsalt fotole kleebitud. 😀

    2. Komm torgati nähtavasti FB skandaali täienduseks… Naine on päris elus Lustiga täpselt ühepikkune supermodell Natalia Vodianova. Kommentaatorid on märganud veel erinevat punasilmsust. Imelik foto tõesti.

 3. hmmm….slave-porn….hmm…otsin tallu sulaseid, nii mehi kui naisi – kirja ja eesti keele oskus pole oluline. Vanusepiir on 16-25 ja kasuks tuleb paari HQ-kaamera olemasolu.
  Kuulutus ei aegu!

  1. Ma ei ole selles sada prossa kindel, sest ingliskeelsetes lehtedes kasutati nende kohta sõna traveller, mida enamasti mustlaste kohta ei öelda, vaid seda kasutatakse nö mustlaselukommetega kohalike kohta. No Snatchis näiteks Brad Pitt oli traveller. Sõna gypsy olen ma ainult ühes kohas näinud, samas seal räägiti suurest laagrist, mis valgetele travelleridele tõesti väga omane ei ole.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.