anna kannatust

Ma ei saa Inna-Katrin Heinast ei üle ega ümber

Tõesti ei saa ja asi pole tema suures kehakaalus. Ma ausalt öeldes ei teagi, milline ta välja näeb ja kui suur ta on, aga tema artikleid lugedes on ikka ette tulnud olukordi, kus ma kahe käega peast kinni võtan ja oma avastusi teiegagi jagan. Elu24-s see mind ei häiri, see ongi ju selline peldikusein, kus inimesed vabal ajal lällavad ja keegi ei otsigi sealt tõsiseltvõetavat ajakirjandust, aga vahel pannakse ta mingi ime läbi ka PÄRIS artikleid toimetama ja see on ikka ulme, mis sealt siis välja võib tulla.

Täna näiteks usaldas keegi hullumeelne talle Põhja-Korea sündmustest rääkiva artikli, kus pärast usinat toimetajatööd ilutsevad näiteks laused:

“Põhja-Korea juht, 69-aastane Kim Jong-il suri möödunud nädala laupäeval ning suure tõenäosusega saab tema mantlipärijaks ta  noorim poeg Kim Jong-un. […] Kim Jong-il oli 38-aastane, kui ta oma isa Põhja-Korea riigi asutaja Kim Il-sung`il järel 1994. aastal võimule sai.”

“Kim Jong-un on 30. eluaastates ning tema kohta teatakse üsna vähe, edastab AFP.”

Olgu, ma võin mõista seda, kui ajakirjanik usaldab liigselt teisi ajakirjanikke ja ei tule selle peale, et uue valitseja vanus läbi guugeldada (sest tegelikult on poisil 30. sünnipäevani ikka paar aastat aega), aga esimeses tsitaadis olev vasturääkivus võiks ühele täiskasvanud inimesele ju niisamagi silma paista. No ma tõesti ei saa aru, kas artikli avaldamise kiirus on olulisem kui selle sisu? Võiks ju pühendada see paar minutit, et kalkulaatori peal aeglaselt oma kunstküünekesega tippides teada saada, kui reaalne see on, et 94. aastal 38-aastaselt võimule saanud mees tänaseks 69 täis oleks. Aga ega iial ei või teada, ehk neil seal maade ja merede taga arvutataksegi teisiti.

Komadest ja muust sellisest ma täna ei räägigi, ei ole mõtet asju vaese tüdruku jaoks liiga keeruliseks ajada.

11 kommentaari “Ma ei saa Inna-Katrin Heinast ei üle ega ümber

  1. Tänapäeval leidub vähe häid ajakirjanikke. Koolid peaksid vastuvõtutingimusi karmistama või muutma, kuna sisse saavad igasugused. Oma tutvusringkonnas paar head näidet olemas 😦

    1. Sissesaamise osa mind ei häiri, võtku või otse lasteaiast omale üliõpilasi, mind häirib just see osa, keda diplomiga välja lastakse. Kuigi ega ma ei tea, kas tal üldse mingi diplom on, piisavalt ka selliseid, kes ilma igasuguse vastava hariduseta sellise töö peale võetakse.

  2. Millest jällegi mina üle ega ümber ei saa, on see, et mitmete aastate jooksul prl Rentsi tekste lugedes, ei ole ükski Eesti ajakiri-ajaleht-portaal teda endale püsivalt kirjutama palganud! Nagu wtf! USA meedias oleks selliste tekstide kirjutaja kohe “endale tõmmatud”.

  3. P-Korea ajal on liht vähe teised mõõtmed, seal võib vabalt mõne aastaga pensioniikka jõuda või siis 32 aastat lasteaiaealine olla… elementaarne.

  4. Põhja-Koreas on kõik ju võimalik, rääkima hakkas ta 3-nädalaselt ja käima 8-nädalaselt. Mis siin enam imestada…

  5. Hea et siia sattusin. FB leht peaks olema ” Ei usu Inna-Katrinit”. Siiamaani tegutseb ja ka tõsiste artiklite kallal, väga kurb.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.