anna kannatust

Aasta viimane päev

Kell saab juba nii palju, et peab hakkama jooma sättima. Ikka vana aasta nigu väärikalt ära saata ja kõik muu sihuke. Õnneks tundub, et K on ka juba nii palju kosunud, et saab kaasa tulla. Tal oli eile suuremat sorti närvivapustus, hüppas mulle keset kaubanduskeskust karjudes kaela, pidin ta koju tooma, teki alla toppima, kuuma teed sisse jootma ja isegi palderjanitilku andma, enne kui ta lõpuks pöial suus magama jäi. Õlled jäidki poodi, neil pidime täna järel käima. Teises poes muidugi, Rimisse ei saa me enam minna, ta hakkab röökima, kui Rimi silti näeb. Kahju tast kohe, alles ta sai üle sellest, et eestlannad käivad viimasel ajal palja persega, suvalise särgi all ainult retuusid jalas ja ainsaks ehteks “kaamlivarvas”.

Nimelt seisid kõrvalkassas mingid vene pifid, päris hea raami peal ja seksikad riided raami rõhutamas. Ainult selle väikese miinusega, et riietus mitte ainult ei sosistanud “vene pifid”, vaid karjus seda üle kogu poe, sest neil ei olnud vist kahepeale mitte ühtki riietuseset, mis ei oleks olnud kas roosa või sädelevate litritega kaunistatud. Igatahes vaatas K hindavalt ühe kanni, kui neiud järsku vesteldes veidi meie poole pöörasid… Ütleme nii, et pildil olev daam on äärmiselt kaunis ja näeb oma ea kohta hea välja, aga kujutage nüüd ette, et te olete enda arvates imetlenud endavanuse naisterahva seksikat keha ja siis pöörab ta järsku ümber ja te avastate, et ta pole mitte ainult üle 50 aasta vana (näiteks olev Dyan on muidugi juba üle 70), vaid tal on näos ka täielik Godzilla-meik. No ikka selline, mida muidu 17-aastased venelannad endale näkku topivad, kui tahavad klubisse sisse pääseda või prostituudina tööd leida, selline räige sentimeetripaksune krohvikiht. Selliseid kortse aga pahtlikihiga enam kinni ei kata ka, nii et see tulemus oli nii hirmutav, et ma saan täitsa aru, miks nii paljud lapsed kloune kardavad. Oleks Anu Saagim seda pilti näinud, oleks ta läinud turule enese kinnikatmiseks viisakat rätikut ostma.

Aga muidu… Tanel sai enamuse asju korterist välja kolitud, elamine on köetud, et oleks soe koju tulla, saime juba uue köögilaua ja elu on täielik lill. No ja kuna kõik teevad mingeid aastakokkuvõtteid, siis olgu öeldud, et täitsa okei aasta oli. Prantsusmaal oli tore ja kodus oli ka tore ja isegi koolis oli enamvähem tore, kuigi ma olen sellest kahe- kuni kolmekordse koormusega tõmblemisest juba väsinud. Hea, et varsti ühele poole saab sellega ja mul on hetkel kuidagi täitsa positiivne tunne. Aga üldiselt olen ma nagunii juba nii kaua koolis käinud, et minu aastad algavad septembris ja lõppevad mais ja vahepeal on veidi mitteeksisteerivat aega, nii et mul ei ole praegu mingit erilist tunnet, et midagi otsa oleks saamas.

Igatahes teile ka kõike toredat. 🙂

8 kommentaari “Aasta viimane päev

 1. Mina, kes ma 5 kuud pudrumägede maal olin ja alles Eesti eluga kohanen, olin eile kah suhteliselt pahviks löödud. Nimelt käisin kesklinnas ilutulestikku vaatamas ja suure osa ajast ei vahtinud mitte lakke vaid põrandale – kuna igal pool olid jalad.
  Kas see on mingi uus mood vai? Et on jalad ja siis mingi ülemine ots, aga vahepeal pole midagi?

 2. Kas sel laual ikka keskmine osa on olemas? Ma hakkasin mõtlema, et mõlema poole küljes olid mingid latid justku ja kuidas nad saavad üksteise alla käia siis. Tuli mõte, et äkki on mingi keskmine osa puudu.

  Taneli kaasale suured tänud, sest ma käisin sind ehk su telefoni otsimas, aga sind polnud, vaid oli ainult tema klaverit kolimas ja panni otsimas ja ma siis pruukisin tolle tema telefoni, See on üks traagiline lugu surnud akust, puuduvast laadijast ja muist orvukesist. 🙂

 3. Ma tegin kahest kommentaarist kokkuvõtte, et laudadel on ainult jalad ja ülemine ots, aga keskmine osa puudu. A mis see keskmine osa on? ja kuidas agulirebane aru sai, et see puudu on? Kui mina näeks lauda, millel on plaat ja jalad olemas, siis ei tuleks nagu selle peale, et midagi on valesti. Kui just plaat ei hõlju paarkümmend sentimeetrit jalgadest kõrgemal.

  1. :D:D:D

   Sorry, mu postitus ei puuduta üldse vanaldasi roosapüksseid beibesid. Lihtsalt selline asi, et mul tuli äkiste ilmutus, et äkki selle laua plaat ei koosnenudki kahest osast, vaid peab veel keskmine osa ka olemas olema. See, mis on lauaplaadi keskel ehk keskmine osa. 🙂

   Nii juhtub, kui ei viitsi end msn-i sisse logida ja normaalselt juttu ajada. Või mis see msn muidugi normaalne on, eks ole, aga me oleme ju nerdid, nii et ikka normaalne. :D.

  2. Tglt sinu kommentaarist sain ma omast arust rohkem aru kui agulirebase omast (kuigi selgus, et valesti, sest ma kujutasin jah seda keskmist osa viimaks mingi ühenduslatina ette, mis kuidagi jalgu õige nurga all hoiaks või jalgu plaadiga ühendaks) – siiamaani mõtlen, mismoodi näevad välja puuduva keskmise osaga inimesed.

   1. Ma ka püüdsin ette kujutada, millised ilma keskmise osata inimesed välja näevad 🙂 … mõhkagi ei saanud aru 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.