prantsuse muusika

Zaz (prantsuse muusika)

Temast olen ma tegelikult varem ka kirjutanud, aga ainult ühele laulule viidates,  ja kuna tal on palju häid laule, mõtlesin, et ta on eraldi postituse ära teeninud. Üldiselt on tal selline elurõõmus stiil ja tema muusika ei veni, nagu liigagi paljud prantsuse laulud tegema kipuvad. Miksib džässi ja armastab ka akustilisi laule teha – ja prantslase kohta on tal väga hea (ja mitmekeelne!) koduleht. Kuigi ma pean ära mainima, et viimati, kui käisin kursaõdedega praktikaasju arutamas, räägiti seal ka muusikast ja Mari ütles midagi stiilis “nagu Zaz, mis kõigile noortele tüdrukutele meeldib”. Ma siis mokaotsast vaikselt ütlesin, et mulle ka tglt nigu natuke meeldib või nagu niiviisi. 

Minu esimene tutvus temaga oli “Je veux”:

“Prends garde à ta langue”

“Les passants”

“Ni ou non” (alguses ei saa vedama, hiljem ei saa pidama)

“Eblouie par la nuit” (siin tahtis ta vist näidata, et oskab ilusasti ka laulda, tuleb välja küll)

Üks nukramatest lauludest, “La pluie”

Ja lihtsalt rahulik, aga ikkagi hea laul – “La fée” (eelmisel aastal väljaantud singel, millel Prantsusmaal eriti hästi ei läinud, jõudis tabelis ainult 40. kohale, aga prantsuse edetabelid on üldse normaalse muusikamaitsega inimeste jaoks ühed imelikud asjad – “je veux”, mis Belgias oli seitsmendal kohal, ei küündinud Prantsusmaal ikka 32. kohast kõrgemale)

10 kommentaari “Zaz (prantsuse muusika)

 1. Äh, mine kanni. (Heas mõttes kanni muidugi.) Ühe korra mõtlesin, et näed, lõpuks saan kirjutada prantsuse muusikast enne kui Rents selleni jõuab. Päh. Oma viga samas, et nii kaua venitasin, Zazi viimane plaat mu ja crotch parasite’i lemmikplaat juba augustist.

  1. Tal ametlikult ainult üks plaat ongi, kuigi 2011. aastal on mõned singlid tulnud (la fée ja eblouié par la nuit). Aga selline muss on küll, mis isegi minu kanni võdistama võtab ja seda ei juhtu just tihti.

 2. Zaz on üks mu parimaid mälumängimise abil tehtud avastusi! No on kohe selline nimi, et mälumängupevertidele läheb peale, saab kenasti NSVL-i autodele viidata ja niimoodi hea krüptilise küsimuse koostada. Pärast otsisin kodus üles, kes see Zaz siis on ja armusin ää.

 3. Ma arvan, et sinu blogist on minu keeleoskusele siiamaani vähemalt sama palju kasu olnud, kui reaalsetest kaks korda nädalas kuskil kohal käimisest 🙂
  Nende laulvate tibinatega on nii ja naa – vahel läheb peale ja vahel mitte (“olen supernunnu ja kiiksuga” imago on suutnud end minu jaoks viimaks ammendada vist). Zazi kohta ei oska veel öelda.

  Igatahes vastuteenena tutvustaks sulle omaltpoolt Paris Combot (vabandused, kui juba vana tuttav, otsinguga igatahes blogist ei leidnud).

  Neid lugusid on seal juutuubis veel ja veel, ja neil on päris mitu albumit ka (alguses tundusid kõik lood küll üsna ühesugustena, aga mõned on aastateks kummitama jääda õnnestunud).

  Tervitades,
  anonüümseks jääv lugeja

 4. Kle, aitäh! Ma olen seda lauljat otsinud juba poolteist aastat selle esimese video põhjalt. Lausa üllatav, et otsingusõnade peale amour ja french song miskit asjalikku guuglist ei saa 😛

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.