anna kannatust

Blogikadedus

Mul on esimese maailma probleemid, sedapuhku blogikadedus, kuigi ma ei tea, kas see just kõige õigem sõna on. Nimelt tuli mu ilusate inimeste blogisse uus autor, ilma et ma üldse teda otsinudki oleks. Kuna tegu on noore (mees-)kirjanikuga, kes vabal ajal miniseelikus ja kõrgetel kontsadel iseendast pilte teha (ja teha lasta) armastab, tundub, et tegu on tolle konkreetse blogi jaoks lausa suurepärase autoriga. Sõna “kirjanik” nimelt jätab naiivsematele inimestele mulje, et ilmselt on siiski tegu inimesega, kes kirjutada oskab. Mul pole tegelikult õrna aimugi, kas tema oskab või mitte, sest ma loen tänapäevast Eesti kirjandust üsna vähe ja kuna ta kuskil kõva häälega ütles, et ta on kirjanik, sest talle meeldib kirjutada, aga see ei tähenda sugugi, et talle teiste inimeste kirjutatut lugeda meeldiks, pole tekkinud ka metsikult suurt tungi raamatukokku minna. Blogis kirjutab ta üsna sidusat teksti, nii et ehk teen talle siiski liiga, mine võta kinni.

No ja seksikad kingad mehe jalas jätavad ometigi mulje, et ju ta ikka moest üht-teist teab. Ma ise oleksin muidugi Eddie Izzardit eelistanud, sest tal on hea huumorimeel ja ta ei riietu kunagi labaselt, aga no vaesel ajal ei ole valida. Ja Mikk ei kirjuta tegelikult sugugi halvasti, tema intervjuu Fideelia-Signega oli väga lahe (see oli muidugi tiimitöö, nii küsimused kui vastused olid täitsa okeid) ja tema postitus Sasha Grayst meeldis mulle suisa väga. Lihtsalt mul on varem ka seal blogis alati kaasautoreid olnud ja see on esimene kord, kui ma tunnen end kuidagi ebamugavalt, sest ta on nii mehelik. Ja jah, ma saan aru, et see ei ole just esimene sõna, mis kontsadel mehega seostub, aga uskuge mind, Mikk on nii mehelik poiss, et oleks ilmselt seda ka roosades bikiinides. Tema postitused on väga kategoorilised ja konkreetsed, neid on palju ja need on sellised, et kohati on eelteadmiseta lugejal üsna raske aru saada, kas ta teeb nalja või räägib surmtõsiselt. Mina saan muidugi aru, ma ju tunnen teda, aga teised ilmselt ei saa. Ja siis ma tunnen, et see lükkab blogi üldise kontseptsiooni paigast ära ja ma peaksin ise ka midagi kirjutama, et näidata, et see, et tema minu meie blogis laamendab, ei tähenda, et need minu mõtted oleksid, mul on siiski oma identiteet ja oma seisukohad.

See viimane ongi vist ka põhjuseks, miks ma iial ei tahaks I&I või Pumppüssi-pere kombel kellegagi PÄRIS blogi kahepeale pidada, see tekitab lugeja jaoks kohe tunde, nagu olekski neil autoritel üks olemus. Kui viimatimainitud blogis on autorid tegelikult selgelt eristatavad isiksused, siis just Nende, Keda Ei Tohi Nimetada lapse-eelses blogis (uut pole ma eriti lugenud) oli isegi kirjastiil täpselt selline, et kunagi ei saanud aru, kumb see siis tegelikult postituse teinud on. Nii et ühisblogis on oluline, et autorite eraldiseisev identiteet säiliks, aga samas peaks nende koostöö moodustama mingi mõttelise terviku – mis kasvõi Kirjutajate Kommuunis või mängublogis alles on, kuigi kõigil on erinevad maitse-eelistused ja mängublogis minnakse “valede eelistustega” inimestega üsna karvupidi kokku. Rääkimata kõigi mängurite universaalsest reeglist, mille kohaselt kõik sinust kehvemad on N00B-id ja kõik sinust paremad on nolifer’id. Aga ilublogis on esimese hooga tunne, et kõik on paigast löödud. Ise kirjutada ei viitsi, aga teisega kadetseb. 😀 Kuigi tglt tundub mulle, et ta postitused lähevad vist siiski järk-järgult paremaks, tonaalsus muutub sobivamaks jne, kuigi ma talle mitte mingit tagasisidet andnud pole ja ütlesin kohe alguses, et tee seal, mis vähegi tahad.

Aga sellise särgi lasen endale ka varsti teha, lahedamatel juba on. Siis hea selga panna mõnele üritusele, kus blogijate kontsentratsioon keskmisest suurem on.

8 kommentaari “Blogikadedus

 1. Ma sain ükspäev õhku ahmida, kuuldes I-duo lapsesaamisest. Ma pole nende blogi küll kunagi jälginud, ainult Sinu kohta käivat postitust vist olengi lugenud, aga no mujalt meediast tuleb piisavalt infot, et seesugune uudis pani mind kulme kergitama tõmbluse-stiilis.

  Aga selle peale ootaks kohe, kuidas Rents lapse saab ja oma blogi “meie tegime kaka”-tekstidega üle ujutab.

 2. Ooo, palun-palun, kirjuta ikka ise ka midagi iluteemadel!:)))

  Mul on kuri kahtlus, et on suur hulk “ilublogi narkareid”, kes ootavad juba tükk aega järjekordset Reena-laksu:))

 3. Päris huvitav lugemine oli. Blogi osas nii palju, et ma olengi kirjanik (paar raamatut ammu väljas, pluss paar tõkki kirjastuse poolt ostetud ja avaldamisjärjekorras, lood ilmunud Sirbis ja Vikerkaares jne). See blogi ongi mu jaoks täielik vaheldus mu senistele sügavatele tekstidele, ehk siis pealiskaudne välimusest jahumine. See on nagu karakter, millesse laskun. Ja mulle meeldib, et inimesed mõistatavad milline ma siis tegelt olen. Ma olen viimasel ajal vast veidi liiga palju kirjutanud aga osaliselt tahtsin 100,000 view’d täis saada. Ise tahaks sinna just palju hitte saada ja näha, mis inimestele lugeda meeldib. Muidugi täiesti jube, et otsingu põhisõnad, kuidas blogtisse jõutakse, on “litsid”, “anu saagimi tissid” jne. Pealiskaudne mina pealiskaudsele lugejaskonnale. Ega mul seal kirjutamine pole vajadus, lihtsalt tõin kontsades mehisust. Tegelt endal käsil 2-3 raamatut käsikirjavormis, nii et blogi aitab mul mitmekesisena püsida.

  m.

  1. Oh, ära arvagi, et ma tegelikult seaksin kahtluse alla sinu väärtuse kirjanikuna (tunnistan lihtsalt ausalt, et sellest ei tea ma midagi, sest ma tõesti tean tänapäeva Eesti kirjanikest nii palju, kui tuttavate juures sirvima satun, ise pole osanud huvi tunda) või oleksin piisavalt rumal, et arvata, et sa tõsimeeli pühendad kogu oma elu sellele, et öösiti üleval istuda ja mõelda, kumb on seksikam, kas Megan Fox või noor Britney Spears. Minu jaoks on see ju täpselt sama moodi meelelahutus, kui aju tõsise teksti genereerimisest väsinud on. Ja sinu kategooriline blogistiil tegelikult isegi meeldib mulle, sest minu meelest see mitte otseselt ei vastandu minu omale, vaid need kombineeruvad täitsa kenasti – üks lööb labidaga ja teine pistodaga ja vahepeal vahetatakse kohad.

   Sellel postitusel oli ainult kaks eesmärki – esiteks juhtida inimeste tähelepanu sellele, et ilublogi toimib taas, ja teiseks kurta, et minu egol on natuke raske kohaneda sellega, et ma ei ole seal blogis järsku enam esimene viiul. Mul on kaasautoreid olnud küll, aga siiani on nad kõik siiski üsna tagasihoidlikuks jäänud (nii postituste arvu kui üldiselt ka stiili poolest). Sina… Ütleme nii, et oleksid sa indiaanlasena sündinud, siis Tagasihoidlikkus ilmselt su nimeks saanud poleks. Mis ilublogi seisukohast on ainult hea ja ma hakkan muutunud olukorraga juba harjuma. 🙂

 4. Noh, Rents, sa lihtsalt annad juhtimise üle. Praegu veel vingud “ja”-de ja “ning”-ide üle, aga varsti ei viitsi enam silmagi peal hoida. Tulnukad võtavad üle hiilimisi. 😀

 5. Itaaliablogis me sa(a)(i)me küll hakkama mitmekesi ja vahepeal üksteisega mitte nõustudes; 8mai blogis ka. Kahepeale blogi olen vaadanud Becker-Posner blogi ja nemad ka ei ole alati üksteisega nõus. Kui esimeses kahes töötas teatud toimetamise süsteem, siis B-P töötab selle peal, et alati mõlemad autorid kirjutavad samast teemast mingi postituse. See võiks tegelt Ilublogis ka töötada.

  1. Me ka mängublogis saame suurepäraselt läbi, kuigi kõik on erinevat meelt. Tundub, et Mikuga harjume ka juba vaikselt üksteisega. 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.