esp · faith

Reklaam (Hispaania filmi nädal)

Traditsiooniline – Tallinnas juba oli, nüüd näidatakse meil ka. Hea muidugi, et näidatakse, maru nigel oleks selle jaoks suisa suurde linna sõitma hakata. Nüüd saab aga ka maakas kuus päeva järjest igal õhtul kella seitsme paiku oma kuhvta varna riputada, kummikud eelmisel nädalal moodi tulnud kiilkontsaga saabaste vastu vahetada (no uued tuuled jõuavad siia natuke aeglasemalt), Cinamoni minna ja kell 19.15 hispaanlasi vaadata, ignoreerides seda, kuidas Tallinnast siia õppima tulnud mimmud ninaga õhku tõmbavad ja uurivad, kas teised ka laudalehka tunnevad*. Kõik filmid on küllaltki uued, loomulikult eesti keelde subtitreeritud ja esindatud on nii draama, komöödi kui dokumentaalfilm. Kõik seansid on viis eurot (ma ei uurinud, ehk on võimalik kõik kuus piletit korraga osta ja soodukat saada). Mina plaanin igatahes täna mnna, kui kaaslase leian, kuigi kõige parem film pidavat meie hispaania keele õppejõu sõnul olema neljapäeval näidatav Argentiina film “Saladus nende silmades“. Ehk jõuab sinna ka. Lähemalt saab lugeda siit.

Ahjaa, hispaania keelest pole ma siiani rääkinud selle pärast, et selles aines pole lihtsalt põhjust viriseda, sest see õppejõud on nii suurepärane. Mõni asi peaks ju paratamatult tuupimine olema, aga ta suudab ikkagi kuidagi asju korrata nii, et see ei tundu tüütu ja nii, et selle käigus õpitakse samal ajal ka midagi muud. Kuna tund on hommikul kell kaheksa, on paljud sel kellajal veel uimased – ja õppejõud on meid nii keset tundi tantsima viinud (“Isegi eestlased ei saa jääda tuimaks, kui mängib salsa!” – ja eestlased tammusid püüdlikult ühe koha peal nagu karud, sel ajal kui õppejõud üritas selgitada, et tegelikult peaks partnerit puudutama ka), kui meid poole tunni pealt lõdvestuseks mediteerima pannud. Ja ta on niisama ka hästi positiivne ja sõbralik ja oskab kõike hästi seletada – ning ei hoia kramplikult õpikus etteantust kinni, vaid õpetab vahel ka muid asju, sest “seda peate te ka teadma, et normaalselt rääkida.” Täna näiteks õppisime DO (=prantsuse COD) asesõnu. Ainult õpiku sisukorda järgides oleks tulemus paratamatult tuimem ja igavam. Nii et Maria saaks mu käest küll sel semestril parima õppejõu tiitli.

* Mul tegelt ei ole pealinna vastu midagi, ma lihtsalt ei käi seal. Kunagi. Nii et arvata võib, et olen kergelt elevil, sest sel nädalal tuleb see hirmus reis ette võtta. Kui keegi teist kesknädala paiku sinna või tagasi liigub (kolmapäeval/neljapäeval), võib mulle öelda. Luban, et tulen kummariteta.

15 kommentaari “Reklaam (Hispaania filmi nädal)

 1. Liigun Tallinn-Tartu suunal neljapäeva õhtupoole (kell 8 pean Tartus olema, selle järgi ka minekuaeg). (Tartu-Tallinn liigun homme varahommikul, aga sa nii vara vist ei taha).

  1. Ma pean kolmapäeval tööl olema, aga neljapäeva peale täitsa mõtlen, kas viitsin hakata keset päeva ise seiklema või mitte. Teoorias võiksin ma neljapäeval kella neljaks loengusse minna, aga ma veel ei tea, kui motiveeritud ma selleks olen.

 2. Ma seda neljapäevast filmi olen isegi näinud. Tegelt oli täitsa hea, aga kuna mul olid ootused hirmus kõrgele kruvitud, siis veits pettusin.

 3. Jah, Tallinn on tõesti suur ja võimas linn – kõigi väikekodanlaste unistuste meka. Isegi punkaritel on ees suured kõhud ja “printsesse” on siin nagu kärbseid sõnnikuhunniku otsas.

 4. Lolakas, päälinnas käivad praegu KÕIK lilleliste kummaritega. V.a. minusugune mutt, kes ei raatsi midagi uut osta ja kannab sajandivanuseid ruotsi sõjaväesaapaid.
  Kui sa ei taha välja näha nagu mingi provintsiplebei, siis pintsel kätte ja kummareid lilleliseks võõpama!

 5. Kahjuks küll näidatakse Hispaaniat viiel päeval. Aga see eilane film oli ju päris muhe. Tänu jõulukingiks saadud Tasku rahale (on ikka asi välja mõeldud, millega suurt midagi pole peale hakata) saab endale lubada kõigil päevadel filmivaatamist, hankisin juba piletid ära kõik puha.
  A ma lootsin, et hispaania-inimesi on ka kinos, ei hakand silma ühtegi. Kas on nad kõik näind neid filme juba või pole keegi neile öelnd, et on.

  1. Õige küll, kolmapäeval on kaks filmi järjest, nii et kuus filmi on viie päeva peale ära jagatud. Mina ootan just kolmapäevaseid kõige rohkem, aga kuna ma sel ajal Tartus ei ole, pean vist oma kodus need ära vaatama. Aga eilne oli päris mõnus küll. Mitte just väga komöödia (selles mõttes, et naljakas ju tegelikult ei olnud), aga just selline muhe ja mõnus, et võttis suunurgad ülespoole küll ja armas oli ka.

   1. Kaks filmi on neljapäeval ikka, Julia silmad ja Saladus nende silmades. Äkki sa ikka oled Tartus ja saad vaadata?

    1. Haha, kurat, kuidas ma nii mööda vaatasin. Ma olin kindel, et kolmapäeval ja vaatasin muid teid kasutades juba selle saladuse ära. 😀

 6. Hispaania filmi nädal ftw!! Ma eile käisin ja piletid tuleks aegsalt ette ära osta, vb 2 esirida olid vabad. Tuleks osta vähemalt sama päeva päeval vast.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.