esp · movies

Filmiblogi (Hispaania filmid)

Üritasin teha parima valiku ja vaatasin ära suisa kolm kuuest Tartus linastunud filmist, mis tutvustuse põhjal huvitavamad tundusid. Tagantjärele olen päris rahul, ühegi filmi puhul pole ajast suisa kahju, kuigi kui olete kalestunud hingega ja ei armasta “oi, kui nunnu” teha, siis “Nõbusid” ma teil vaadata ei soovita.

“Nõod” (ehk “Primos“) oligi neist esimene. Ametlikult kandis see komöödia nime, aga ma ei tekitaks põhjendamatuid ootusi. Samas oli see täpselt selline nunnu romantiline film, mis ilmselt žanri poolest võiks tõesti romantilise komöödia alla minna, sest enamus neist ei ole ju naljakad ja see ei ole mingi erand. Aga üsna huvitav oli vaadata ikka, sest kuna see päris tüüpilise USA pläusti moodi ülesehitatud polnud, ei olnud kogu aeg seda tüütut tunnet, et oleks ilmselge, mis järgmisena juhtuma hakkab. Pisike Marcos Ruiz tegi oma vanuse kohta päris hea rolli ja Inma Cuesta oli ilus ja suurte rindadega (ja rannas ja topless, mis K meelest andis lisapunkti). Koondhindeks annan siiski 6/10, sest tegu polnud väga üllatava, ülipõneva või mõnel muul viisil väga erilise filmiga, aga see oli õhtuseks ajaviiteks täitsa okei.

Sellele järgnes “Saladus nende silmades” – mõrvamüsteerium, mis käib paralleelselt kahes ajas, sest pensionile jäänud mees kirjutab raamatut kunagi uuritud juhtumist. Huvitavalt üles ehitatud, mõne koha peal jääb veidi segaseks, mis on kunstiline liialdus raamatu tarvis ja mis on päriselt juhtunud. Ja oli omanäoline küll (igal rahval on oma filmikeel, mis tahab natuke harjumist, et võõristust ei tekiks), aga väga mõnusalt jälgitav. No ja lõpu viimased paar minutit oleks võinud minu meelest pigem ära jätta, see päris viimane lehv oli üleliigne. Aga kõik muu oli täpselt paigas, ma viimse hetkeni elasin kaasa, et teada saada, mis mõrtsukast saab, ja pugesin hirmsamates kohtades K külje alla. Hinne: 8/10.

Kolmandaks filmiks on “Julia silmad” (selle plakat on postituse alguses), millelt mina ausalt öeldes kõige rohkem ootasin, põhiliselt küll selle pärast, et selle produtsendiks oli Guillermo del Toro, kes on produtseerinud nii “Paani labürindi” kui “Hellboy” (mis on küll täiesti erinevad, aga minu meelest mõlemad lahedad, kuigi tegelikult on “Paani labürint” muidugi teistest filmidest peajagu üle ja väga eriline film, soovitan vaadata, kui keegi veel näinud ei ole*) ja on tuntud selle poolest, et toetab noori ja andekaid filmitegijaid. Seekord ei pidanud ma pettuma ka, IMDB on sellele küll ainult 6.5 punkti andnud, aga mulle meeldis see VÄGA-VÄGA-VÄGA.  Tegu siis õudusfilmiga, mille peategelaseks on Julia, kellel on pärilik haigus, mille tõttu ta ühel hetkel pimedaks jäääb. Seejuures kiirendab stress protsessi märgatavalt ja kuna Julia peab matma oma õe, Sara, kellel ka operatsioon ei aidanud nägemist taastada, ja kuna talle tundub, et keegi jälgib teda, on stressi rohkem kui rubla eest, nii Julial kui vaatajal. Ma närisin kõik need kaks tundi küüsi ja mõtlesin “raudselt on see”, “ei, hoopis see”. Nii et annan puhtalt positiivse emotsiooni pealt 10/10, kuigi arvata on, et igaüks leiab midagi, mille kallal norida ja mina tegin ka pool ajast “No miks sa lähed üksi sinna, kui sul kästi oodata?” Ja olge hoiatatud, et imdb foorumis kirjutas üks, et läks poole filmi pealt kinost minema, sest see olevat nii kehv olnud – nii et ärge üritage minu kaela ajada, kui vaatate ja leiate, et olete oma elust kaks tundi ära raisanud. Aga minu meelest läks minu aeg küll täiega asja ette.

* Ma täpselt ei mäleta, aga AbFabile ilmselt ei meeldi.

5 kommentaari “Filmiblogi (Hispaania filmid)

  1. Mul tekkis kohe huvi ja ma vaatasin “Paani labürindi”, mis oli A-l juhuslikult olemas, kohe ära. Tõsiselt ilus ja kurb ja valus film.
    Nii hästi õmmeldud, et sündmustiku muinasjutulise osa – lahenda 3 ülesannet – arvutimängulik lihtsus ei tekitanud mingit “mateansedavärki” tüdimust. Ja reaalse elu osa niitis oma tragöödiate paratamatusega jalust.
    Paan ise on tõeline kunstiteos!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.