movies

Hesher (2010)

Avastasin, et olen unustanud ühest filmist kirjutada. Suhtusin “Hesherisse” alguses paraja eelarvamusega, eelkõige vist selle pärast, et nimikangelast mängib Joseph Gordon-Levitt ehk siis see, kes sarjas “Kolmas kivi Päikesest” perepoega mängis ja pärast seda eelkõige romantilistes komöödiates laineid on löönud. Siin on peategelaseks aga sotsiopaat, kellele meeldib asju põlema panna, nii et ma ei kujutanud teda kohe kuidagi selles rollis ette. Tegelikult mõjus ta aga väga loomulikuna, seda enam, et film oligi kohati kergelt koomilises võtmes, nii et ta sobis sinna rolli väga hästi.

Naispeaosas (või pigem ainsas naisrollis, kes filmis peale vanaema üldse oluline oli), on Natalie Portman, kes on ühtlasi selle filmi produtsent (ta on siiani kolm filmi produtseerinud ja neis kõigis ise naispeaosa mänginud). Mitte et see väga oluline oleks, sest film räägib siiski väikesest poisist (Devin Brochu), kes peab õppima oma ema surmaga toime tulema. Ma ei tea küll, kui vana Devin päriselt on, aga ta sai väga hästi hakkama. Film ise oli tervikuna üsna armas lugu, hoolimata asjade põletamisest ja vägivallatsemisest. Selline muhe vaatamine.

P.S. Eriti vahvad tätoveeringud olid Hesheril, hakka või kadetsema. 😀

P.P.S. Ei saa minust ikka kunagi kriitikut, mul on nii raske tunnetada seda piiri, kust spoilerdamine algab ja arvustamine lõppeb, ja siis ma igaks juhuks räägin pigem vähem kui rohkem.

9 kommentaari “Hesher (2010)

 1. Tegelt Joseph Gordon Levitt nii väga romantilistes asjades ei mängi (see õnnetu “500 Days of Summer” välja arvata, mida ma üldse ei sallinud). Ma suht respekteerin teda, ta on 2000tel päris häid filme teinud.
  Varasemad, millest sa ehk kuulnud pole:
  Manic (2001) (koos Zooey Deschaneliga jälle, aga romantilisest komöödiast on asi kaaugel)
  Latter Days (2003) (seal pole ta küll peaosas)
  Mysterious Skin (2004)
  Brick (2005)
  The Lookout (2007)

  /end of class

  (Sorry, mind ajab närvi, ta on ühe või noh, heal juhul KAKS romantilist komöödiat teinud ja juba saab märgi külge, nagu mujal ei mängikski.)

  1. Sorry, ma nägin järjest ta kolme filmi (“500 days of Summer”, “Inception” ja “50/50”) ja kuigi need ei ole tglt kõik romantilised komöödiad, mängib ta igaühes sellist veidi saamatut õnnetult armunud segaduses poissi. Selles mõttes on talle see rollislepp kuidagi külge jäänud.

   Neid sinu soovitatud filme pole ma tõesti näinud, võtan arvesse, et peaks vaatama. 😀

   1. Ta tõesti mingit hullu badassi ülddjuhul ei mängi, vb on asi tema hapras kehaehituses. Aga päris paipoiss pole ta üheski mainitud filmis. Mysterious Skinis oli ta minu mäletamist mööda päris sotsiopaat, Manicus vaimuhaiglas, The Lookoutis ajukahjustusega.
    Tal on mingeid halvemaid asju ka, vb nendes on täiega märulit teinud, ma ei tea. Also, juulis on ta uues Batmani-filmis villain, sealt on äkki karmimat actionit oodata?

    1. *Mitte, et ajukahjustus v vaimuhaiglas viibimine näitaks kuidagi badasslust/paipoisilikkust. Mõtlesin pigem seda, et tüüpilisi romantiliste komöödiate peategelasi ei mängi.

 2. Kriitikuks olemisega seoses. Mõtsin, et jätan posti lugemata, sest ma nigunii vaatan selle filmi ära ja siin on ju mitu lõiku ja ma pean end kaitsma ju igasuguse liigse teabe eest. Aga sis mulle tuli meelde, et see on ju Rents, tema ju ei spoili. Sis ikka lugesin.

 3. Ma vaatasin üle imdb-st ja selgus, et ajasin ta Tom hardyga sassi, ei ole Joseph Gordon-Levitt villain 😦
  Vaid mingi noor politseinik, kes aitab Batmanil pahasid võita. Samas karakterikirjeldus kõlas veits nii, et võib rabelemiseks minna.

  Ja muidugi mingi hetk sel aastal tuleb Looper ka välja, sellele on mul suured ootused,

 4. Gordon-Levitti 2004 aasta Mysterious Skin (http://www.imdb.com/title/tt0370986/) peaks küll lõhkuma igasuguste romantiliste komöödiate kuvandi. Filmis mängib ta alaealist homoprostituuti, kes täiskasvanuks saades kolib suurde linna, samal ajal aga ufodest obsessioonis olev paralleelliini tegelane avastab, et vaid see ärakolinud homoprostituut suudaks talle ära seletada nii mõnegi ufodega seonduva küsimuse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.