anna kannatust

Nädala matemaatika

Tuleb staarajakirjanikult Mari-Leen Albersilt ühes Õhtulehe artiklis:

Film jälgib viit murrangulist aastat Alex Priori ja tema vanemate elus alates sellest, kui 14aastane Alex astub Peterburi konservatooriumi õppima kompositsiooni ja dirigeerimist, kuni lõpetamiseni kahe magistrikraadiga 17aastaselt.

13 kommentaari “Nädala matemaatika

 1. Esiteks ei ole ‘matemaatika’ tõenäoliselt M-L.A. enda väljamõeldis vaid toorelt kopeeritud filmi ametlikust(?) tutvustusest — http://www.kino.ee/Event/2136/?eventType=1_1001
  Teiseks on mitmete internetis levivate biograafiate andmetel poiss olnud konservatooriumisse astudes 13-aastane.
  Kolmandaks on sõltuvalt valitud ajahetkest täiesti võimalik ka eluaastate 14-17 käsitlemine läbi viie kalendriaasta. 2009. aasta sügisel sai ta 18, aga kooli lõpetamise ajal oli veel 17. Arvestades kooli astumise vanuseks 13/14, pidi see juhtuma aastal 2005. Ja 2005-2009 (kaasa arvatud) ongi viis aastat.

  Ise olete siin veel haritud inimesed…

  1. Arvata on, et need numbrid kuskilt maha kirjutatud on, aga inimene võiks midagi maha kirjutades ka mõelda, MIDA ta maha kirjutab ja kas see ka loogiline tundub. Selline asi torkab ju silma. 😀

   P.S. Tglt pole vaja minu pärast suvalisi totraid meiliaadresse välja mõelda, siin on kommenteerimine ka anonüümselt lubatud, nii et teoreetiliselt peaks ka nime- ja meiliaadressita kommentaar läbi tulema, kuigi on suurem tõenäosus spämmi hulka sattuda. Aga sel juhul tõstan ma selle sealt lihtsalt jälle välja.

   1. > “inimene võiks midagi maha kirjutades ka mõelda, MIDA ta maha kirjutab”

    Ee, miks? Kas ta palk kolumnistina (või kes ta ka on) sõltub sellest?

    Inimesel on töö – “koosta kümme euroalust, müü viis laenulepingut, tooda N tähemärki teksti” – miks ta peaks vabatahtlikult võtma mingeid lisakohuseid, nagu sisu toimetamine? Sisu kvaliteedi nõuded on ikkagi lehe väljaandja / peatoimetaja anda ja kui need on “meil savi”, siis üksikut kirjatsura neis süüdistada pole ju mõtet.

    Ehk, (online) (kollase) ajakirjanduse kohta võib kirjutada palju halba, aga milles preili Albers süüdi on, seda ma küll aru ei saa.

    1. Miks inimene mõelda võiks, on muidugi päris hea küsimus. 😀 Ma miskipärast eeldan, et inimene mõtleb, ka siis, kui ta ei kirjuta teksti ajalehes avaldamiseks – no näiteks koolitööd tehes mõtlen ma siis ka, kui tegu on arvestusliku ainega. Mõtlen ikka ühepalju, kuigi arvestuslikus aines poleks ju nagu otseselt eriti vaja.

     Ja enda meelest mul küll Albers kuidagi eriliselt pinnuks silmas ei ole, kuigi ajakirjanduse kallal tervikuna olen siin norinud tunduvalt rohkem kui üks kord. Täna lihtsalt sattus tema artikkel ette. Enamasti tulevad sellised totrad vead kusjuures üldse Postimehest, mis on väga irooniline, arvestades seda, et nad end Eesti ajakirjanduse lipulaevaks tunduvad pidavat.

    2. Kle Kaur, kui sul on tööülesanne kümme euroalust kokku lüüa, siis on seal taga kvaliteedikontroll, kes sitasti koostatud alusele templit külge ei pane (euroalus peab väga täpselt standardile vastama, isegi naelte arvult ja asukohalt) ja kui selliseid templita aluseid liiga palju koguneb, siis tuleb uut töökohta otsima hakata.

     Kahjuks leheneegerdamises vist sellist kena töökultuuri pole.

   2. Ma omast arust seletasin küll piisavalt põhjalikult. Film käsitlebki viit erinevat aastat, poisi sünnipäevad lihtsalt ei satu käsitletava ajaperioodi sisse.

    1. Kamoon, anonüümik, jah tehniliselt on see võimalik, aga on arusaadav, et kui nad seda nii esitavad, tekitab see küsimusi. Peab sul see asi alles hinge peal olema, ise tegid selle teksti või?

    2. Ma ei ole seotud filmi tegijate ega levitajatega, samuti mitte M-L. Albersi ja Õhtulehega.
     Küll aga häirib mind, kui muidu intelligentset ja kohati isegi väga huvitavat juttu kirjutavad inimesed hakkavad sellise pisiasja kallal ilma mõtlemata ilkuma. Ja kommentaarides justkui kanakari kiidab takka. Kerge perekooli tunne tuleb peale, nii labast ärapanemist ma ei oodanud siit.

    3. Eks sa pead vist hakkama mujalt seda intelligentset ja huvitavat lugemist otsima, kui ikka nii hirmsasti häirib. Tegelikult peaks oma töö eest vastutama nii euroaluste kokkuklopsija kui ka ajakirjanik ja sellist sõnastust kasutades võiks igaüks taibata, et küsimus tekib.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.