anna kannatust

Kuidas odavalt Pariisi saada?

Semester hakkab läbi saama ja mul on jälle reisiplaanid. Sedapuhku taas Pariis, aga kuna mineku ametlik kinnitus tuli nii hilja (huvitaval kombel saime K-ga uudised täpselt samal päeval, kuigi meil on täiesti erinevad plaanid), on piletihind juba kuskil Eiffeli torni tipu kandis. Teine huvitav asi on see, et kui vanasti oli Air Baltic odava piletihinnaga firma, siis nüüd on inimesel, kes tahaks ka kohvri kaasa võtta, juba odavam Estonian Airist pilet osta.

Kursaõde plaanib minna lennukiga Brüsselisse ja sealt rongiga Pariisi – see tundub hea plaan, kui on soov Belgiat näha ja/või rongiga sõita, aga erilist kokkuhoidu selles küll ei ole. Rongipileti saab ca 30 euroga (edasi-tagasi seega 60 eurot), nii et kokkuvõttes tuleb põhimõtteliselt sama hind. Paarkend eurot hoiaks kokku, kui sõidaks EasyJetiga Londonisse ja sealt Pariisi, aga ma raiskaks selle raha nii või teisiti Londonis selle peale ära, et bussiga ühest lennujaamast teise saada ja ajad ka väga hästi ei klapi.

Mulle nimelt hüvitatakse ca 150 eurot, aga praegu on kõik lennupiletid umbes 250, aga kuna semestri lõpuks on mul alati raha täiesti nullis, olen ma vaheaja alguses täielik sendilugeja ja koonerdaja, nii et tahaksin loomulikult võimalikult vähe oma taskust peale maksta. Samas olen ma snoob, nii et see esimene plaan on ühendatud vastumeelsusega kuskil pingil magamise või rekka põhja alla ehitatud kastis reisimise vastu. Mitte et mul iseenesest midagi pargipingil magamise vastu oleks, aga eelistaksin seda teha olukorras, kus mul ei ole kaasas asju, millega ma ühel heal päeval koju tagasi loodan jõuda, nagu läpakas jms.

Nii et olen avatud kõigile soovitustele.

20 kommentaari “Kuidas odavalt Pariisi saada?

  1. Kohvri ja läpakaga ei tundu see just parim idee, seda enam, et isegi kui ostan Estonian Airist need piletid ära, makstakse mul peaaegu kaks kolmandikku kinni, mis oleks minu meelest piisavalt hea, et mitte hääletama hakata. Lihtsalt alati on tore, kui veel odavamalt saab.

 1. Soovitaks kaaluda Ryanairi. Vaata, kuhu saab Tallinnast (või ka Riiast?) lennata ja seejärel vaata, kas sealt edasi saab Ryanairiga Pariisi. Ühe võimaliku variandina tuleks vast kõne alla Ryanairiga Tallinn-Stockholm-Pariis.

 2. Ma ei tea, kui mul oleks valida nii pika bussisõidu ja hääletamise vahel, siis hääletamine tundub küll raudselt mugavam, ei peaks vähemalt bussis magama, vaid saaks endale couchsurfingu või hospitalityclubi kaudu öömajasid otsida ja inimese moodi magada.

  Või oot – ega nad järsku näiteks reisikulude raames ka öömajasid ei hüvita? sel juhul mina hääletaks ja kulutaks reisiraha odavatele hostelitele. ei peaks pargipingil magama.

  1. Estonian Air ikka lendab. St bussi pole ma kaalunudki, ainus maad mööda liikumise vahend, mida kaalunud olen, on rong Brüsselist Pariisi, aga see liigub ka üsna kiiresti.

   1. Variant on ka rongiga Amsterdamist Pariisi, oli vist mingi 3 tundi, korra olen sõitnud. Bussi pakkusin just hinna pärast. See on juba maitse asi, kas minna pagasiga hääletama või magada bussis :). Mina küll ei viitsiks tundide kaupa mingit rekkajuhti lõbustada, pigem magaks mugavas bussis. Luxi bussides on tasuta wifi hinna sees.

    1. rekkas on mitu korda mugavam magada kui bussis – nari peal, bussis peab olema kägaras pingil, oma tillukesel kohal, kui buss juhtub täis olema, naabriga küünarnukkipidi koos.

    2. Ma saatsin sulle just meili, aga unustasin lõppu panna, et sada pikka paid ja aitäh. Nii et olgu sa nüüd avalikult tänatud. 🙂

  1. Mul on postituses kirjas ka, et AirBalticul ja Estonian Airil ei ole põhimõtteliselt hinnavahet (Estonian Airil on 23 kg juba hinna sees, AirBalticul kõige odavamal piletil lisapagasit üldse ei ole).

 3. näiteks 4.06.12 kuupäevaks (võtsin suvaliselt) oli odavaim variant 100 euri (see küll põhimõtteliselt nõuaks ööbimist kopenhageni lennuväljal) aga 117 oli norwegiani lend ka jne.

 4. Anonüümse lugejana soovitaksin lennujaam.ee pealt uurida. Juuni alguses sinna ja augusti lõpus tagasi korral oli soodsaim variant kanti 180 eurot Lufthansaga.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.