esp · movies

Hispaania filmidest unustasin kirjutada

Ja kui kedagi huvitab, siis hispaania keelest sain läbi ka. “Sain läbi” kõlab alati, nagu oleks kuidagi jeeli-jeeli lati alt läbi roomanud, sest üle astuda enam ei jaksanud, aga tegelikult oligi arvestuslik aine. Igatahes vaatasin suisa kahte – “Musta leiba” ja “Isegi vihma“. Mõlemad olid head, aga aeglasemad kui tüüpiline Hollywood. See on naljakas, et kõige oma lärmakuse juures on nad tegelikult omamoodi rahulikud. Kui tahate vaadata neist ainult ühte, siis mina soovitaksin vihmafilmi – see räägib meestest, kes lähevad Boliiviasse odavat tööjõudu kasutama ja avastavad, et oh sa imet, neid inimesi, kellele nad kaks dollarit päevas maksavad, kasutatakse siin (teiste poolt) nigu tiba ära, sest veehind tõuseb ja nagu peategelane ütleb, isegi vihma eest tuleb maksta. Okei, tegelikult olid peategelased valged mehed, aga sisulise poole pealt oli seda siiski TEMA. No ja lisaks on ta nende filmis ka olulisel kohal, aga loll otsustab hoopis vee pärast mässama hakata, nii et filmimeestel on jama kui palju.

Ei tahaks küll iroonitseda, aga nagu ka üks teine arvustaja ütles, lõpus lausa ootasin ekraanile rida “selle filmi tegemisel ei olnud ükski osaleja alatasustatud”. Seda rida muidugi ei tulnud, nagu arvata oligi.

“Must leib” on ka hea, aga selline diip ja rahulik lugu ühe poisi elust, kelle isa ootamatult vangi läheb, nii et tema saadetakse sugulaste juurde, kus ta mehkeldab ühe psühhopaadist pisikese tüdrukuga ja poisiga, kes valmistub ingliks saama. Ei ole nii müstiline, kui selle põhjal kõlab, näitab pigem ühe poisi arengut, keda ta suguvõsa valed tülgastavad. K jäi seda vaadates magama, aga  ta teeb seda viimasel ajal tihti, nii et see ei ole näitaja. Mulle see siiski meeldis, kuigi selle jaoks tuleb tiba aega varuda. Seda enam, et see film korjas Goya auhindu nii nagu meie korjame seeni, nii et ka targemad ütlevad, et on hea.

Peategelane oli siis selline:

Ja see on see ilus inglike, kes paljalt metsas ringi jooksis. Mulle tundus, et peategelasel oli tema suhtes ikka veits erootiline huvi ka, aga see tunne on ehk tingitud sellest, et see on lihtsalt üks väga ilus poiss. 😛 Làzaro Mur on ta nimi, aga tundub, et ta on peale selle ainult ühes filmis mänginud ja selle hinne on IMDB-s 2, nii et mujalt teda eriti vaadata ei ole ja siin näitab teda väga vähe. Kahju muidugi.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.