Olen-olen õelukott

Ei suuda ma ikka vahel keelt hammaste taga hoida. Täna sõitsime K-ga bussis, kus istus ka mingi teismeline, no ehk 15-aastane poiss. Tal oli juhtunud selline kurb lugu, et uhke telefoni jaksas emme osta, aga kõrvaklappe enam mitte. Poiss ise igatahes selle pärast ei kurvastanud, kuulas rõõmsalt oma (küllaltki kehva, aga see on muidugi maitse asi) muusikat, nii et terve buss kuulis. Okei, oma maitse teistele peale surumine on minu meelest küllaltki ebaviisakas (eriti rannas mõtlen ma iga kord, et järgmine kord võtan patareidega krapi kaasa ja lasen neile lammastele Slayerit), aga kuna ma olen kannatlik inimene, viskasime me ainult tiba omavahel nalja, aga päriselt hurjutama ei läinud.

Juhtus aga nii, et pidime poisiga samas peatuses maha minema. Seisame siis koos ukse juures, muusika mängib – ja just samal hetkel, kui buss lõpuks peatusesse veereb, võtab poiss telefoni taskust välja ja paneb vait. Mina ei pea enam vastu ja küsin:”Päriselt?”

Tema:”Ah?”

Mina:”Et kui sa üksi tänaval oled, siis järsku enam vaikus ei häiri või?”

Poiss peaaegu põgenes mu eest. 😀

13 kommentaari

 1. Kas see on stoori ilustamiseks või arvad tõesti, et poisil tegelikult kõrvaklappe ei olnud? Naljatilk.

 2. Ohh, mul oli TÄPSELT selline lugu üleeile bussis! Hullusin oma raamatut lugedes. Mängisin peas läbi kõikvõimalikke stsenaariume, kuidas ma poisi “paika panen”, aga lõpuks lõin põnnama. Lisaks istus ta bussi tagumises, mina esimeses otsas – nii et temani ronimine oleks jube tüütu olnud. Maha tulles kargas mingi kambajõmm talle kaela ja ma ei hakanud vahele enam segama. Ma tõesti ei tea, kust selliste laste lastetuba tuleb!!!

 3. Tubli! Täpselt nii peabki.

 4. Tänitav mutt… Ei mõista Sa noorust, ei mõista…

 5. Sihukesed nad siin Tartu nime kandvas metropolis meil on… Läinud reedel Võru-Lutsniku bussis piisas mul sihukesele kutile ühe kurja pilgu heitmisest ja pearaputusest ja ta adus tglt ka ja lülitas oma asjanduse välja. Ja kuulas bussijuhi poolt kuulatud saadet K-vitamiinist ja imikute vaktsineerimisest, mis küll õnneks oli ilma sissehelistamisvõimaluseta, muidu ma oleks ka bussijuhti kurjalt jõllitama pidanud 😀

 6. appi kui lahe reaktsioon. tahan ka endale sellist oskust 😀

 7. No ma olen sellises olukorras – eriti, kui ühine reis melomaaniga ähvardab tunde kesta – öelnud küll üsna kohe, et vabandage, aga kõrvaklapid on tänaseks päevaks juba leiutatud. Vms. Mõjub küll.

  No ok, ilmselt ma ei teeks seda juhul, kui mina ja melomaan oleksime samas vagunis/bussisalongis ainukesed inimesed ja tema oleks väga silmnähtavalt suurem, tugevam ja ennekõike KURJEM inimene, kui mina. Aga seni pole sellist juhust olnud. Ikka on publiikumi piisavalt.

  • Või siis rannas. Rannas hakkas mul ühtedest poistest täitsa kahju. Nad võisid nii 10-12 olla. Kuulasid ilgelt viletsate kõlaritega kõnefonist mingit painavat haussi. Läksin ja ütlesin: Poisid, tänaseks päevaks…. jne.
   Krapp pandi kinni ja juhe otsiti välja, aga oh! kui haavunud pilgud minu suunas hõõguma hakkasid. Tundsin ennast mõistmatu muti rollis ülimalt hästi, ju siis on eakohane.

   • 10-12-selt tehakse seda ju konkreetselt publiku ja selle reaktsiooni pärast ja et paista hästi lahe. 15-aastase puhul on see juba väheke alaarenenud. Ja kui välimuselt täiesti tudengiealine ja normaalselt riietunud chick kuulas mingit eriti imalikku tümmi Kroonuaia silla nurga peal punase tule all, siis ma küsisin talt täiesti süüdimatult, mis temaga lahti on, et ta nii teeb, sest ta tegevus ja välimus olid eriti räiges vastuolus. Aga ta ei vastanud ja siis ma mõtlesin, et ta oli ehk võõramaalane ja sellest ka see välimiku ja käitumise eestalase jaoks sobimatu lahkuminek. Vbl oli kuskilt päriselt Ida-Euroopast või Venemaalt vms?

   • See võis olla ka turistiefekt – võõrale maale reisile läinud inimesed jätavad tihti mõned harjumuspärased pidurid koju maha. Arvavad, et nad on kas nähtamatud või tabud.


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Kategooriad