Õudukad: The Cabin in the Woods (2011) ja The Loved Ones (2009)

K on juba pea kaks nädalat suht audis olnud, alles nüüd hakkab end vaikselt paremini tundma, nii et oleme päris palju filme vaadanud, sest kuskile minna ta ei jaksa. Aga vat “The Cabin in the Woords” oli minu jaoks märk sellest, et sa võid olla kellegagi väga hea sõber, aga tema filmimaitse ei pruugi sinu omaga üldse kattuda. Sõbranna kiitis seda ja ütles, et The Cabin in the Woods on väga hea ja naljakas õudusfilm. IMDB-s öeldi ka, et suurepärane, keskmine punktisumma 7.3 ja tegijaks Joss Whedon, kes on osade jaoks nagu jumal taevas, sest tema on ju teinud sellised kultussarjad nagu “Buffy” ja “Firefly” ja äärmiselt igav “Dollhouse” (millel iseenesest oleks olnud potentsiaali olla väga tugev sari, kui nad oleksid keskendunud päris stsenaariumile, mitte Eliza Dushku tusku näitamisele). Minu meelest oli see aga NII kehv, et mul läks kohe igasugune filmivaatamisisu ära selle peale. No kohe selline, et kõik prometheused ja avengersid on tippteosed selle kõrval. Päriselt, “Prometheust” vaadates mind vähemalt huvitas, mis edasi saab.

Esiteks – mind üldse ei üllata, et screenplay kolme päevaga valmis kirjutati. Kui üldse, oleksin ma pakkunud, et kulus vähem. Kõigepealt rabeletakse tund aega metsas ja siis rabeletakse pool tunnikest mujal. Naljad ei olnud naljakad ja Kranz mängis minu jaoks ülepakutult. Samuti tekib hulk küsimusi – kas koletised saavad tõesti ainult korra aastas süüa; miks nad sihivad inimesi, aga üksteist süüa ei ürita (eriti juhul, kui nad ainult korra aastas süüa saavad); kuhu kuradi kohta see hunt lõpus kadus jne. Ma ei jaksa kõigest rääkidagi, neid näiteid on lõputult ja totraid asju veel rohkem (näiteks see, kuidas inimestele põõsast feromoone kaela lastakse, et seksistseeni ka saada), aga ma ei viitsi eriti pikalt rääkida filmidest, mis mulle ei meeldi. See film ei meeldinud üldse.

The Loved Ones on aga hoopis teistsugune film. Seal ei ole ühtegi kolli, aga see on päriselt nii õudne kui naljakas kui huvitav – kui ikka tahtmist on, on õuduka tegemiseks ainult haamrit vaja. Jah, norijad (moodsamalt siis heiters), ütleksid, et see on ka ebaloogiline, sest tüüp, kellel on ajus auk, ei tatsa tavaliselt ringi, aga see oli vähemalt äge ja lõpuni pingeline – ja filmitegijad tavaliselt ei panegi loogikat esikohale. Siin filmis oli tore muusika, hea huumor, toredad karakterid (eriti äge on muidugi pahalane), lahe lugu ja hea näitlejatöö. Õudne oli ka, aga kui liiga õudne on, panen ma silmad kinni. Nii et see oli minu meelest üks väga vahva film.

Ahjaa, ainus asi, mis häiris, oli see lahtine ots, mida keegi ei suvatsenudki sõlmida.

10 kommentaari

 1. Mul on ilmselgelt halb maitse, sest inimesed räägivad mulle nüüd Facebookis, kui hea ja humoorikas The Cabin in the Woods ikka oli. Ma olen see ainus huumorimeeleta loll vist.

 2. No igaühel on õigus oma arvamusele, on küll kurb, et The Cabin in the Woods sulle ei meeldinud, aga ega ma sulle sellepärast pesapallikurikaga külla ei tule 🙂

  • Jah, aga Sirgi arvas ka, et see oli ju NII hea film ometigi. Peate vist omavahel klubi tegema, sest kogu maailm on minu vastu.

   • Okei, järgmine katse. Uus Doctor Who osa. Kui see ka sulle ei meeldi, I’m gonna cry a River and drown you in it.

    • Okei, see oli tõesti hea, kuigi minu maitse jaoks on Amy ja Rory igavene armastus juba veits läbi nämmutatud ja läägeks muutunud.

 3. Ei saa öelda, et Cabin mulle endalegi väga sügava mulje jättis, kuid vähemalt kuulu järgi pidi olema tegu mitte päris tavalisena mõeldud, vaid suurel määral meta-õudukaga, kus irvitatakse (mitte otseselt komöödia mõttes) tavaõudukatele omaste meemide üle. Minu meelest mitte eriti geniaalselt, kuid vähemalt võib selline vaatenurk natuke nendele sinu küsimustele vastata.

  • Ma olin sellega eelnevalt kursis küll, aga oma osa võis anda küll ka see, et ega need originaalõudukad ka mulle eriti ei meeldi.

 4. Kas Chris Hemsworth vähemalt särgi seljast võttis?

  • Võttis küll, noored käisid ujumas. Ei mäleta, kas selle amelemisstseeni ajal ka, vist mitte.

 5. Nõustun täielikult sinuga, ma pole juba ammu nii igavat ja sisuta filmi näinud :d
  Su blogi on väga huvitav, ootan põnevusega iga su järgnevat postitust! 🙂


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.