anna kannatust

Kuulge, naiskodukaitsjad

Kui te nagunii juba sõduritele jõuludeks käpikuid koote, kuduge siis mulle üks kapuutsiga sall ka. Ma olen vähemalt sama nunnu ja ilma selleta on mul vähemalt sama külm, kui käpikuteta sõduril, päriselt. Madmax võib ka kududa, sest kui ta tõesti oma blogi jälle suurest solvumisest kinni lõi, siis ilmselt hetkel mehelikena defineeritavate vahenditega ta pärast senise maailma kokkuvarisemist end nagunii toita ja elus hoida ei suuda, viimane aeg siis mingit muud oskust omandama hakata.

Muide, kui jutt juba sellele läks, siis ma nägin üleeile juba ühes blogisabas täiesti tõsiselt kirjutatud kommentaari (äkki arstide palganõude osas?) teemal “no mis mõttega ikka praegu kisada, kui nagunii kohe maailmalõpp tuleb”. Saate aru, see ei ole argument. Suve alguses te juba rääkisite, et kohe tulevad suured päikesetormid – no kus need on nüüd? Lükati edasi või? Räägiks vahelduseks kõigist neist saabuma pidanud asjadest, mis viimase paari aasta jooksul tulemata on jäänud, mitte sellest, mis nüüd kohe varsti päriselt ka tuleb?

17 kommentaari “Kuulge, naiskodukaitsjad

 1. Vaatasin just ära Ulmefilm.ee-s, eksole..
  Nu põmst ei ole mõtet tõesti pisasjade üle viriseda kuna kohe-kohe ärkavad kõik inimesed ja nende kolmandad silmad ja seitsmendad meeled avanevad ning siis…globaalne eliit kukub kokku ja maailm saab uueks ja heaks ja mingeid valitsusi ning raha ka enam pole olemas… ja vaja… ning värki ja kanepit.
  Enivei see jutt on 8 -11 episoodis, mis on just see osa 12 episoodilisest “filmist”, mida ma soovitaksin vältida.

  1. Mis mõttes pole aega? Ega sõdur ei istu kogu aeg püss palges. Suur osa ajast istutakse niisama. Pealegi on kudumine suurepärane stressimaandaja – vägagi sobiv asi, mida teha näiteks õhtul Aktuaalset Kaamerat vaadates.

   Pealegi, miks sa arvad, et sõdimine on ajamahukam, kui muud tegevused? Tunnen päris mitmeid elukutselisi sõjaväelasi, enamik nimetavad oma töö vastikuima osana just pidevat passimist ja ootamist.

  2. mulle meenus, et ühe versiooni järgi tuligi silmuskudumine Euroopasse ristirüütlitega, kes olla sellega lahingute vahel aega veetnud.

   1. Murra sall kaheks. Murrukohalt, sealt, kus ta on kahekorra, tee kukla poolde jäävasse ossa õmblus. Siis murra kahekorra salli mõlemad otsad ja tee veel õmblusi, seekord mõlemale lahtisele küljele.
    Voilà!
    Vaata ainult, et piisavalt pikk sall oleks.

 2. Kui järjekordne lubatud asi ehk talv jääb ka tulemata, siis sa jõuad ise kuduma õppida ja sellise asja valmis kududa, eriti kui sa ikka ühikas kudema pead vahel. S.o ju puhtalt mingi edasi-tagasi-edasi-ragasi kootud asi seal pildi peal.

  Aga üks kaitseliitlane rääkis mulle, et naiskodukaitsjad keetvat suppi ka ja on valmis seda igasugustel imelikel aegadel tegema nagu volbrihommik vms. Nii et nad võiksid hoopis meile suppi keeta, mis sa arvad? Meile kõigile, kes me siin quiche ei viitsi või ei oska küpsetada.

   1. Kas selline valem ei töötaks, et kootaks lai sall ja keskel õmmeldaks üks serv nii pikalt ühest servast kokku, et moodustuks kapuuts? Sihuke teravnurgaga, päkapiku tüüpi. Mingi kokkutõmbenööri funktsioonis värk kapuutsi moodustava osa ette serva oleks vist ka abiks.

    1. Mis perverssusi te soovitate nüüd? Päkapiku…oh jeesus. Rents just ostis kontsaga saapad, ta ei ole mingi märsilohistaja (enam) (eriti).

  1. Kas sa ei mäleta, et Rentsile tungib tema tulevikumina ehk tema 30-aastase mina peale? Ei mingeid pealuid enam selles eas, kui ei taha lastelaste naerualune olla! 😉

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.