anna kannatust

Ei-ei, ärge hoidke end tagasi

Ma vaatan, et inimesed peavad seda mõnusat olesklemist siin mingiks kõigi blogide ristumiskohaks, kus öelda ära kõik, mida näiteks Ieska blogis öelda ei jõudnud. Muidugi, tundke end vabalt, viimasel ajal on päris mitu blogi kinni pandud, nii et öelge siin ära kohe kõik, mida enam Kaamose, Madmaxi (no sina oled koer küll, tõesti – ise mögiseb, palju jaksab, aga endale paksu nahka kasvatama ei vaevu), Ieska või kasvõi naise blogis enne selle sulgemist öelda ei jõudnud. Mitte et selle viimase kohta vist eriti palju öelda oleks.

Ausalt öeldes ajab närvi küll. Sa kirjutad, lood endale lugejaskonna ja siis tõmbad lihtsalt juhtme seinast välja – mul on muu elu ka, nägemist! Olge siis mõnusad, eks! Mul polegi enam midagi lugeda, näiteks olen ma muutunud Daki blogi pea igapäevaseks lugejaks, kuigi varem lugesin seda ehk paar korda kuus – mitte et ta halvasti kirjutaks, vahepeal on isegi täitsa naljakas, aga lapsed lihtsalt ei huvita mind eriti ja teiste elust ma ka lugeda ei viitsi, eelistan selliseid nišivärke. Nagu näiteks wildikas või madmax, sest tore on ju lugeda, et miski siin ilmas ei muutu ja on olemas inimesed, kes arvavad, et kohe sureme me kõik õudsat surma (suhtumine oli neil sellesse fakti muidugi mõnevõrra erinev). Olgu öeldud, et isegi, kui kõik normaalsed inimesed oma blogid kinni panevad, mingeid kakablogisid ma lugema ei lähe, pigem teen siis oma ajaga midagi kasulikku või kirjutan oma esimese romaani, mis mulle kohe rahvusvahelise edu tagab.

Tegelikult, ausalt öeldes, tahaks hoopis filmi teha. Või näiteks multifilmi. Sel lihtsalt põhjusel, et teised inimesed teevad sellist saasta, et mul pole enam midagi vaadata, järelikult tuleks ise paremini teha. Ma varsti avaldan postituse viimasest kahest Prantsusmaa ülikiidetud multifilmist. No ütleme nii, et kestvaid ovatsioone need minust välja ei meelitanud (teist ma tglt alles alustan, saab näha). Aga multika näiteks saab teha ka ainult mänguasju ja kaamerat kasutades (ja sinna tohutut hulka töötunde lisades), nii et ma oleksin täitsa valmis oma panust andma, et tõestada maailmale, et tegelikult ON võimalik teha midagi, mis ei ole totaalne kräpp. Nii et kui teil on selles vallas midagi, mida minul pole (näiteks kaamera, selle kasutamise oskus, huvitavad mänguasjad, virkus, piiramatu kohvitagavara), võtke julgelt ühendust. Mina pakun omalt poolt valesti mõistetud (mis valesti mõistetud, keegi pole üritanudki mõista, ei õigesti ega valesti) geeniuse ja suurepärase käsikirja. No ja võimalus staarblogijaga koostööd teha on iseenesest ju ka midagi väärt.

Kusjuures ma ei ole täna hommikul isegi erakordselt pahur vms, tuju on täitsa okei. See lihtsalt on fakt, et saasta on liiga palju. No ja ei paista alati päike, vahel sajab vihma ka, ega ma siis selle pärast õnnetu ei ole. Lihtsalt minu hea tuju ei muuda fakti, et vihm teeb ikkagi märjaks ja pärast saasta vaatamist on tunne, et oli siis nüüd vaja oma elu raisata. Kuigi minus on ikka produktiivse inimese potentsiaali – ma mõtlen haruharva lihtsalt “on ikka sitt”, enamasti mõtlen täitsa ausalt “peaks ise paremini tegema”. No ja siis ma ärkan üles. Sellised diibid mõtted siis.

31 kommentaari “Ei-ei, ärge hoidke end tagasi

 1. Ahjaa, kui sa seda loed ja sul päriselt on täiega äge blogi, siis ütle ometi – ma päriselt ka sulle ütlema ei tule, kui tglt igav on, lihtsalt ei loe siis.

 2. Minul on äge blogi, aga sa kunagi ei kommenteeri seal. Kelle viga see siis õigupoolest on, et inimesed enam huvitavaid asju ei kirjuta, mh, ah?

  Valitsus on meil vilets.

  Multika tegemiseks ei ole kaamerat ja mänguasju tegelt vaja, aitab ka Adobe Flashist (piraat muidugi, aga ära seda ütle) ja viitsimisest see süsteem endale selgeks teha, ja siis on alustuseks vaja ka Ideed.
  Mul peaagut on seda asja endale natuke selgitatud, programm on ka olemas, aga idee kadus vahepeal kusagile ära.

  Ideedest niipalju, et kui sul neid ÜLE on, neiu, siis pane siia:
  https://www.emt.ee/appmiljonar?utm_campaign=&utm_medium=appmiljonar_banner&utm_source=emt_avaleht

  Saad rikkaks ja ei ütle varsti enam inimestele teregi, kui oma maasturi ja svarovskikristallidegakaunistatudkaelarihmadega koertega mööda vuhised.

  1. Sinu blogi ma loen ja ei nimeta seda isegi kakablogiks, sest kuigi sa räägid oma lapsest, ütleb ta sul päriselt ka naljakaid asju. Ja tere ei ütle ma nagunii, ma olen ju staar.

  1. Kõik vähegi pikaajalisemad plogipidajad on.
   Ma ikka imestan neid plogi-sulgejaid: et kuidas nad nüüd oma edevust kanaliseerivad? Kas kuhjuv edevus organismis mingeid häireid ei põhjusta v?

   1. 🙂
    Kui blogi ei peeta edevuse pärast, vaid auru välja laskmise jaoks, siis võiks küll tekkida küsimus, et kuhu kanaliseeritakse. Vaevalt, et IRL veel parema inimese mängimisse.
    Pigem tulistada kinnises blogis ära kogu taust.
    Väliselt tuleb ju ikka head nägu edasi teha.
    🙂

  2. Mul oli ükskord varem minu blogi minuvälistel põhjustel mõnda aega kinni. Piinav oli küll. Lahenduseks sai teise, avalku blogi loomine sinna kõrvale.

 3. Jah, saast, parimal juhul igavus vahib tõesti igalt poolt vastu. Isegi omaenda blogi ei viitsi ma enam samal põhjusel lahti teha.

 4. Ma saan aru, et kommenteerija pidas sind Ieska blogi sulgumises kaasvastutavaks ja võttis sellepärast siin sõna, aga kas nüüd tuleb järeldada, et ka Kaamose, Madmaxi ja naise blogide kadumises oli Rentsi karvane käsi mängus…? :O
  Julm oled, Rents, julm…

  1. Mis vastutavaks? Ma olen sünnist saadik vastutusvõimetu. Aga kui ma üldse kellelegi teravalt öelnud olen, siis Madile, aga ma tegelikult arvan, et tema blogi on ajutiselt kinni sest pärast joomist tuli kass peale. Ehk tehakse ikka varsti jälle lahti, kui kass koju ära suvatseb minna.

   1. Rents, mõnikord ei ole kõige nähtavam põhjus tõeline põhjus.
    (Ka joomine ei ole kunagi põhjus vaid sümptom.)

    Mina hakkasin aasta tagasi blogima ühe eesmärgiga – kasu saada.

    Saada reaalne tulemus. Ja seda ma saingi – sain enda, ühiskonna ja tuttavate kohta teada rohkem, kui ilma blogita vist paljude aastate jooksul oleks.

    Ja seda suures osas just tänu sulle Rents ja ka Notsule – teie kommentaarid on ilma lääge viisakuseta ning asjast ja asjalikud.

    On muud põhjused, miks ma ei kirjuta praegu.

    1. Seda ma usun, et see sümptom on, aga kui sellega liiale minna, ei saa sellest sümptomist enam lahti. Igatahes on mul hea meel, et sul hetkel vist enamvähem hästi läheb. Meie Notsuga ju ikka hoolime ka, karmi koore all karm (aga olemasolev) süda jne.

 5. tee jah multikas! juba ootan, et saaks netist tõmmata. veel oleks hea, kui sul oleks seal siile ja kasse, sest nendeta on ägedaid filme päris raske teha!

  1. muuseas, ka mul on lugejate arv hüppeliselt kasvanud, Mina arvasin, et olen lihtsalt üleöö geeniuseks saanud, aga näedsiis…. parema puudumisel loetakse minu oma…:)

   1. Ei saa ka välistada, et muutus midagi lugemissüsteemis. Nt et nüüd saab ta ligi ka google readeris silmade ülelaskjatele vms.
    Aga mulle meeldib uskuda, et need on siiski päris inimesed =)

 6. Panin oma blogi kinni vist 2010, kui u 2 aastat polnud enam midagi kirjutanud. Põhjus – kirjutasin isiklikust (tudengi)elust, läksin tööle ja tööandja+töökaaslaste kallal ei saanud enam sedasi ilkuda nagu ülikooli ja sõprade kallal. Edevuse kanaliseerisin otsesuhtlusse, st rääkisin neid rabavaid lugusid, mida muidu oleks blogind, sõpradele, tuttavatele. Ja keegi ei öelnud enam “amatean, ma lugesin jah”. Positiivne. Facebooki ka sellepärast ei kirjuta.

 7. Nii et kakablogid. nüüd tekkis huvi, ega staarblogija ei tahaks mõnda nimetada, niiviisi läbi kardinate?
  Ja kui juba eputamiseks läks, siis minu blogis on rents vähemalt 2x kommenteerinud.

  1. Ma ei mõtle sellega otseselt kakast kirjutajaid, vaid neid, kes muust ei räägigi kui oma lastest ja oma emaks olemisest ja oma koduperenaiseks olemisest ja siis jälle lastest ja… No ütleme, et näiteks sahvrisse uue tapeedi panekust saab vähemalt viis erinevat piltidega postitust. Stiilis Molly, aga tema on brändiblogija, sest mainib igas viies postituses ära, mis autoga ta poodi sõitis, mis firma tapeeti vaatas jne.

   1. Okei, tuleb tunnistada, et ma lootsin siit mingit paremat paljastust, ma ei jõua eriti just uusi tulijaid jälgida, eriti veel, et kes kakablogijad on. Molly on tuttav, ma lõpetasin seal paari aasta eest kommenteerimise ära, sest sain koguaeg oma arvamuse eest sõimata. Üldiselt väga vaenulik blogi 😀

    1. No ma ei ole nii õel inimene, kui te arvate, nii et ma ei hakka kõva häälega ette lugema, keda ma kakablogijateks pean.

   2. Minusugusele alalisele ökoremondipedele on igasugused sellised blogid, kus andumusega kirjutatakse, kuidas mingit krohvi pandi või põrandat lihviti või kohupiimaga mökerdati nagu õnnistus. Eriti kui veel pildid ka on juures sellest, kuidas mingi asi sitasti läks. Ma ei ole neid iial kakablogideks pidanud. Ehkki ega ma neid ei loe ka niiviisi järjepidevalt, vaid lihtsalt googeldan välja, kui jälle mingi uus tegevus ette tuleb.

    Aga kui Rents oma blogi kinni paneb, siis tuleb viimnepäev ja siis ta peab mulloe Balzaci kogutud teosed kinkima, et natukesekski oma kuritegelikku käitumist kompenseerida!

  2. Ahjaa, kui juba virtuaalseks mee mokale määrimiseks läks, siis sinu blogi mulle vahel täitsa meeldib küll, sest see on alati romantiline, ükskõik, kas meelestatus on positiivne või negatiivne.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.