esp

Rääkige mulle hispaania keelest

Ma olen hetkel segaduses. Õppisime seda subjunktiivi imperfekti (es muy facil) ja meile jagatud lehel on kirjas, et seda aega kasutatakse nii minevikus, olevikus kui tulevikus. Minevikust saan ma muidugi aru, seal, kus olevikus kasutataks subjunktiivi, kasutatakse minevikus subjunktiivi minevikku, tundub loogiline. Aga olevikust ja tulevikust ausalt öeldes mitte ja ei leia eriti infot ka, peale kui-lausete (saan aru, et lauses:”Kui ma saaksin endale armadillo, käiksin temaga iga päev jalutamas,” oleks “saaksin” mineviku subjunktiivis). Aga mul on kuri kahtlus, et seal peeti pigem silmas seda, et kohe varsti visatakse meile jälle kaudne kõne näkku (kahe-kolme nädala pärast peaks juba vaheeksam olema), ainult selle vahega, et nüüd peame hakkama seal ka seda aega kasutama (kahes variandis muidugi, me peame ikka mõlemad lõpud pähe õppima, kuigi reaalselt ainult ühte kasutatakse).

Oskab keegi veidi selgitada?

Muide, meil on selles aines näiteks kohustuslik kirjandus ka, mille teemal me siis varsti vastama peame. Selleks on raamatuke tüdrukust, kes töötab Hispaanias taksojuhina, vahetab tihti mehi ja nüüd käib ilukirurgiga – samas kui tema parim sõbranna tahab endale kunstrindu ja on selleks tükk aega raha kogunud.

Kuigi peaks ilmselt õnnelik olema, ma kuulan hommikuti France Interi uudiseid, täna räägiti seal pikalt olulisest tähtteosest ja hetkel lausa kohustuslikuks nimetavast raamatust “50 shades of Grey” (mida miskipärast just nii nimetati, kuigi see neil loomulikult tõlgituna ja prantsuskeelse pealkirjaga ilmunud on) ja sellest, kuidas see ikka kirjandusmaailma muudab.

Pilt on märgilise tähendusega, otsustasin oma laiskuse sihikule võtta. Jookse, koer!

5 kommentaari “Rääkige mulle hispaania keelest

    1. Oudekki, ma õpin itaalia keelt teist aastat. Nii et ei, ma ei saa itaalia keele baasil subjunktiivi õppida. 😀 Aga ingliskeelne oli abiks küll, sain kohe hulga targemaks.

  1. ma nägin seda 50 shadesi hiidreklaami metroos, koos lausega, et “sajandi põhjapanevaim armastuse kirjeldus” või midagi sinna kaliibrisse, ja mõtlesin, et kui nüüd cartlandi ripoffe niimoodi ülistama hakatakse, siis mina sellel planeedil küll elada ei taha…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.