anna kannatust

Elu24 teeb jälle nalja

Neil on viimasel ajal nagu mingi haigus kallal. Esmalt kaevasid Albersi kohta vanad piinlikud lood-pildid üles (tekib küsimus, miks – kas tõesti hakati lambist keerama, sest polnud muust kirjutada?), nüüd nimetavad Inga Kallbergi staarfiloloogiks.

Mitte et mulle huumor ei meeldiks, aga kui keegi üldse siin riigis staarfiloloog on, on see nende endi Inna-Katrin Hein, kes läbi aegade väsimatult uskumatuid sõnausi on loonud. Nüüd võiks teda nimetada ka staargeograafiks, sest viimases tema artiklis, mida ma lugesin, kirjutas ta muuhulgas, et “Troonide Mängu” üheks võttepaigaks on “Horvaatia pealinn Dubrovnik“. No ja loomulikult ka staarmatemaatikuks, sest tema sulest pärineb kuulus lause “Odyssey esindajate sõnul tõid nad pinnale 43 protsenti laeva hõbedakangidest ehk viiendiku kogu hõbedalastist.” Tõesti, ma ei saa aru, miks temaga intervjuusid ei tehta ja teda napis aluspesus ei pildistata, vaid aega Inga peale raisatakse.

10 kommentaari “Elu24 teeb jälle nalja

  1. Sel juhul oleks ta siiski pidanud seda täpsustama ju, sellist lauset ei saa niisama kirja panna ja mõelda, et inimestel ei teki küsimusi.

   1. No artiklit lugevatel inimestel võiks endal ka mõtlemine töötada, mina lugesin pealkirja ja sain aru täpselt nii, et “Pinnale toodi pooled hõbedakangid ehk ligi viiendik kogu hõbedalastist, mis sisaldab muuhulgas ka ehteid, münte jne”.

    1. Kuigi jah, sõnastus on natuke logisev ja Hein pakub rõõmsaid üllatusi ja avastusi kogu aeg. 😛

    2. Ma olen ka siis staarfiloloogi keelesugulane, sest minugi jaoks näib ainuvõimalik, et 43% hõbedakangidest moodustas 20% kogu hõbedast. S.t 80% kogu hõbedast moodustus 57%-st kõikidest hõbedakangide hulgast+millestki muust, mis oli samuti hõbedast.

    3. Kui ma selle peale mõtlen, siis ma muidugi saan aru, et hõbe võib olla ka muul kujul, kasvõi küünlajalgadena, aga minu meelest peaks see olema korrektsemalt vormistatud, sest ma ei lähe ometi Elu24 saidile üldse eesmärgiga mõtlema hakata. Vastupidi, tavaliselt lähen ma sinna mõtlemisest puhkama.

 1. Elu24 teeb palju piinlikumaid asju, kui kellegi ekspruudi filoloogiks nimetamine. Nt paljundab kambakaid ja kirjeldab Neigausi voodielu. Ehk ei tasuks seda üldse lugeda?

 2. Eesti online-meedia olukord on üldse väga kurb, aina enam jõuavad sellised idiootsed vead ka trükimeediasse. Mul endal on Publikus üks meelelahutustoimetaja silma jäänud kirjaoskamatusega, aga siinkohal nimesid ei nimetaks 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.