Uncategorized

Mida reklaami?

Postimehes kirjeldatakse (pildiga) Tallinnas rippuvat reklaami, kus on naisterahva pilt ja südamlikud vabandussõnad. Seda siis kahes keeles, sest keeleseadus näeb meil ette, et reklaam ei tohi ainult võõrkeelne olla. Ma siis laenan neilt seda omakorda. Muidu ei laenaks, aga kuna selliseid reklaame on tegelikult viimasel ajal mitu olnud, olen ma üsna kindel, et tegelikult reklaamitakse lihtsalt reklaampinda – seda enam, et inimese pilti ei tohi ju tema nõusolekuta kasutada.

Oletagem aga hetkeks, et see on päris reklaam. Minu AINUS reaktsioon oleks WTF.

1. SINA oled olnud siga ja palud vabandust. Miks taeva päralt peaksid sa selleks minu pilti kasutama? Löö siis oma pilt letti, et kõik näeksid, kes see tropp olnud on.

2. No mitte ei usu, et tibi nii väga solvus selle peale, et mees näiteks ta uut soengut ei märganud. Selleks on ikka midagi suurt vaja. No ma ei tea, tibi ehted maha müüa (aga sellisel poleks ilmselt raha reklaami eest maksta) või teda teise naisega petta. Aga sel viimasel juhul, isegi kui tibi muidu andestamist kaaluks, oleks nüüd ju kõik avalikkuse ette toodud ja kogu Tallinn teaks, et see ongi see Vika, keda ta mees kohtleb nagu kaltsu. St senine pereringi häbi on nüüd ülelinnaline häbi. Kas teie andestaksite sellises olukorras? Ma saan aru küll, et vene tüdrukutele meeldib, kui mees nende sädelevat käekotikest kannab, aga nii erinev ei saa inimhing ju olla. Või saab?

22 kommentaari “Mida reklaami?

 1. Teise naisega peksta? 😀

  Ma ka just mõtlesin, et kui minu larhv kuskile parki ilmuks analoogse tekstiga, ma oleks ikka kergelt häiritud. Isegi kui seal oleks lihtsalt midagi stiilis “AbFabik, ma nii armastan sind, ninnu ja nännu”, ma ikka oleks veidi heitunud sündmuste sellisest käigust.

 2. No minu reaktsioon oleks muidugi, et krrdi tropp, andnud see raha mulle, mis ta nüüd selle plagu peale ära raiskas. Sellise espressiivse hullu lähenemine on nagunii ohtlik, aga kui ta juba olemas on, siis kulutagu oma raha mulle kasvõi villaseid sokke või pakki keefirit ostas, mitte mu pilti kajakatele sitamärklauaks riputades.

 3. See “teise naisega peksta” juhtus nüüd nii, et kaks mõtet jooksid kokku ? Pole hullu, juhtub ka parimatel…

  Nagu näha, naissugu üldiselt leiab, et see ei ole hea praktika ega võitev strateegia. Paneme kõrva taha. See on hea blogi, siit saab ikka häid nõuandeid – ma mõnda aega juba musti sokke kogun, eksole…

 4. Tõenäoliselt on see ikkagi ehtne. Idanaabrite hulgas on see suht tavaline sõnumeerimisviis, peamiselt küll õnnitluste puhul, Tallinnas on ka aegajalt näha olnud.

 5. 1. Kui idanaabrite hulgas, siis miks kuradi pärast kahes keeles? Jobu pole veel aru saanud, mis keel on tema südamedaami emakeel?
  2. Mjah, mul oli ka esimene küsimus, et idikas, näo omaniku nõusolekut oled nagu pildi ülesriputamiseks küsinud või mitte?
  3. Eks see üks suur egobuust on. “Vaadake, kui ilus mimm mul on ja kui palju raha ma saan laiaks lüüa, süda suur kui talli uks!” Ma võin talle kohe diagnoosi ka panna – histriooniline isiksusehäire.

  http://www.kliinikum.ee/psyhhiaatriakliinik/lisad/ravi/ph/60-isiksushaired.htm

  1. 1. Sest keeleseaduse kohaselt ei tohi olla reklaam ainult võõrkeeles ning eesti keel peab olema eespool.
   (“Jobu” tunneb kohalikke seadusi paremini kui kohalik)
   2. …või mitte? Või otsis reklaami kujundanud firma pildipankadest maksimaalselt sarnase tsiki, shoppas õiged aksessuaarid juurde ja vualaa – JOKK (vt punkt 1 – seaduste tundmine)
   3. Slaavi kultuuri eripärad. Vaesem mees värvib südamedaami akna all parkimisplatsi, rikkam ostab reklaampinna. Ilmselt kannatab siis histrioonilise isiksusehäire all terve Vene meessugu, vaadates kasvõi milliseid sületäisi punaseid roose naistele viiakse samas olukorras, kus Eesti mees viib 1-2 maitsekalt kokkuseotud õit.

 6. Oot, aga kust sa tead, et pilt Vika oma on? Äkki ongi ülespanija nägu seal pildi peal? Ma vene keelt väga hästi ei räägi, aga mina sellest tekstist küll välja ei loe, mis soost kirjutaja on; sellest saab vist siis aru, kui verbid minevikus on ja millestkist vist veel.

  1. Jääks see küsimus ka ära, et:
   4. Kui sa inimeselt vabandust palud, pane oma nimi ka alla, muidu ei saa adressaat aru, kellelt selline hollalaaa tuleb.

   variant 5 on muidugi see, et Vika valmistub hoopis valimisteks.

 7. Kuidas te aru ei saa – klassika ju – Vikulja näeb, kuis mees pingutab ta pärast; laseb veel mehikesel natuke küpseda ning punga tuulutada(vbl uus autu, ilbud vmt asetatakse kvartiiri ukse ette koos roosimerega) ning annab siis viimase võimaluse..Kas teie pärast, kulla daamid, on keegi selliseid romantilisi hullusi teind, ah?

 8. Aga. Kujutame, et olen naist petnud ja tahan nüüd tagasi. Ja valin sellise avaliku kanali. Mida te, daamid, sellisel plakatil näha tahaks?

  Kui mina oleks petetud naine, siis ma tahaks postritel näha TEISE naise pilti kirjaga “lits”, “ma ei taha sind (enam)”, “”minu elu suurim eksitus”. Mitte iseennast.

  1. Sõna ” L***” ja L-i pilt oleks negatiivse tähendusväljaga sõnum, sellistega ei tahaks avalikus ruumis väga vehkida. Vika saab niigi energeetilise egolaksu, mida ta poole kiirgavad mitte-nii-ilusad-ja-klamuursed suguõed.
   A mis kakskeelsusesse puutub,..see just ei sobigi pilti..
   Hakkan tasakesi pooldama Morgie pakutud varianti – valimised.

  2. Ei, sihukesed on ikka vaimsele tervisele ohtlikud. Ma hakkaksin kohe mõtlema, et kui piisavalt hästi klimbisuppi ei keeda või kuskilt tolmurull lagedale lehvib, siis leian oma maja eest samasuguse plakati iseenda pildiga ning kirjaga a la “Vika! Sa oled räpakott ja ma ei armasta su klimpe, su tolmu ega sind” 😀

 9. “Seda siis kahes keeles, sest keeleseadus näeb meil ette, et reklaam ei tohi ainult eestikeelne olla.”
  Ma lihtsalt tahtsin mainida, et keeleseaduse § 16 lg 1 sätestab, et reklaam peab olema eestikeelne ja lg 2 sätestab, et võib lisada muukeelse tõlke.

  Ilmselt küll oli see vaid näpukas, aga ma nii igaks juhuks, rahvahariduse mõttes

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.