alcohol

Siider

See parempoolne on hea, kuigi teistest kallim. Suisa väga hea. Meie oma õlletehaste toodangust ma vist ostangi ainult seda ja Pulsi. Somersby õunamaitseline on okei, kuigi natuke liiga magus. Pirnimaitseline on vastikult lääge.

Hau, siidrispetsialist on rääkinud.

43 kommentaari “Siider

   1. Aga samas Saku kuulub ise ka Carlsbergi gruppi, nii et võta sa kinni, mis meil siin OMA on – ilmselt mõni Hobi pruulikoja omade kuludega pruulitud IPA :p

 1. No Tartus elades ei tohi sa vist Saku kohta “meie oma” öelda:))

  Olen ise Tartus käies mõistnud, et A Le Coq oma turfis võõramaalasi ei salli. St Saku õlut ei müüda ühestki Tartu baaris.

  1. Müüakse ja kuidas veel. Kohati on AleCoqi raske leida. Aga noh, sa pole ju kohalik, sa ei pea teadma :p

   Isegi kodubaaris on Saku monopol. Ja Rocki joovad küll kõik karvased linnast hoolimata, Rock aga on nimelt Saku, nagu teavad ka koolieelikud.

   Kui keegi vastu vaidlema tuleb, siis teate…ärge tulge vanaema n*kkuma õpetama.

   1. Hmmm. Minu kogemused pärinevad muidugi aastatest enne masu kui ma jala ei käinud ja poest alkot ei ostnud:))
    Mäletan selgelt, et Tartus käisin alati 4-5 baari-pubi läbi enne, kui loobusin. Hotellides sama jama. Rock ja Kuld olid need, mida oli võimatu osta.

    Nüüd olen aga juba täielik Tartu patrioot – ainult 2l Diesel läheb:))

    1. Aaa…siis ma olin ise nii vaene, et ostsin kõik õlled poest ja jõin Laulukal, kesse sinna baari ronis kalli raha eest lolli mängima 😀

     Lapsepõlve süütud, muretud mängud…ohoo, jajah.

   1. Käisin enne 2008 pidevalt läbi Tartu ja baarid olid need kesklinna omad. Nimesid ei mäleta – ühest sisse teisest välja. Hotellid EstStar, bussijaama vastas, veel kusagil keskel ja siis see mis seal kusagil linnast väljas Ülenurme lähedal vist – ei mäleta, taksojuhid olid roolis:)))

    1. Enne 2008 ei olnud mul vahet, mida ma jõin. Mingid koledad mälestused on kastist Sortsust, mille najal sai õhtu sõpradega veedetud.

 2. Kissil või Fizzil oli kah mingi sari “Dry” ja see oli tõesti kuiv. Mitte nüüd riislingu tasemel kuiv, aga piisavalt kuiv, et mitte olla lääge, nagu kõik teised Eesti siidrid.

 3. see.ei.ole.siider. mingi jube asi on hoopis, aga siider ei ole ja siidri maitsega ka mitte.
  aga okei, sina viskad champagne’i sisse jääd ka külma kõhuga, nii et võibolla sinu jaoks see on siider.
  :D:D

  1. Oled sa kindel, et see on champagne, mitte mingi suvakas vahuvein? Ma nii pööbel olen küll, et seda päris šampääni polegi joonud, jääga solgituna või ilma.

   1. Mina olen veendunud, et kumbagi ei peaks toatemperatuuril serveerima, isegi mina tean seda. Nii et kui pererahvas juba omalt poolt sellise faux pas teeb, ei ole mul enam midagi häbeneda, sest minu jaoks see soojalt juua ei kõlba. Jahedaltki ilmselt kõlbab selle pärast, et külm tuimestab maitsenäsasid. Ehk siis see ei ole päris minu maitse järgi jook.

    1. ja mine, ää, see ei olnud toatemperatuur, ma panen selle alati külmkappi tagasi, sa lihtsalt lasid sellel klaasis soojaks minna! grr.

  2. Räägime ikka asjadest, mida maitsnud oleme. See konkreetne asi maitseb päris hästi ja maitseb nagu siider. Kiss ja Fizz on ikka vähe teised asjad.

  3. Muide, mulle ei meeldi need Prantsuse siidrid (Ecusson ja mingi asi veel, mida Eestist saab). Flatid on, kui inglise keelest laenata. Pole seda teravust. Meeldivad inglise omad pigem.
   Ja ma olen küll veidike nagu õllesnoob, aga ma ei vaata ülevalt alla inimesele, kes Saku või A Le Coqi tehase masstoodangut joob, ega kuku seletama, et need pole ikka mingid õlled tegelikult, phfuiii noh. Nii et Kissi, Fizzi jpt on kergem ikkagi siidriteks nimetada, mitte “lahjadeks gaseeritud siidrilaadseteks joogikesteks”, mis nad tegelikult on.

   1. Ecusson ei ole siider 🙂 PIgem midagi Fizzilaadset. Siider on 1,5l pudelis ja sellele peab olema peale kirjutatud Normandie või Bretagne ja kindlasti “brut”. Ma olen Eestis isegi mingit sorti prantsuse siidrit näinud, mis maksis jube palju (4-5 eur). Aga palun, need 0,33l objektid ei ole siidrid. MInumeelest siidrit ei saa ssuruda 0,33 pudelisse ja eeldada, et ta ka siidriks edasi jääks sealjuures.

    1. Oot, kuidas see kogus mõjutab? Ja Ecusson ON muideks müügil ka suures pudelis, ON Normandiast pärit ja ON ka brut (seda on nelja sorti – brut, doux, rosé ja poiré). Neist vähemalt esimest kolme müüakse ka Eestis. Nii et siin su põhjendused küll ei päde.

    2. Ahjaa, vaata seda pilti, siin on etiketil kenasti näha need sinu poolt nõutud sõnad, nii et on Bretagne variant ka olemas:

    3. No doux on ilmselt suhkrustatud, rosé on mingi kahtlane asi (mida tuleb teha õunamahlaga, et ta roosaks muutuks? ma ei tea) ja poiré kannataks kriitikat, kui ta oleks tehtud pirnidest, aga Ecussoni oma ilmselt ei ole, see on Prantsusmaalgi üsna haruldane kraam.
     Mis seda brut varianti puudutab, siis vb see on isegi joodav, aga lihtsalt siin mulle tehti umbes esimese nädalaga selgeks, et kui siidrit ostetakse, siis Ecussoni ei osteta, see on pähh. Ükskord Dieppe’is kõrtsis parema puudumisel proovisin ka, oli küll pähh. Rohkem ei ürita =)

    4. Mu point oli lihtsalt selles, et Ecusson brut on täiesti tavaline prantsuse siider, mida ka prantslased ise siidriks nimetavad.

   2. Kirilind, sa pead nüüd vist selgitama, mis peeneid siidreid sa ise pidevalt jood ja mis need maitse-erinevuste nüansid on. Kui see jutt jääb sellisele “mulle öeldi, et nii peab olema” tasemele, siis noh… :p

    1. Siit läheb minu jaoks vist see kõige selgem snoobluse ja lihtsalt maitse piir – kas räägitakse omadest kogemustest või, nagu siin juhtus, lajatatakse, et “see ei maitse ju nagu siider” ja hiljem selgub, et seda konkreetset siidrit, millest jutt käib, pole maitstudki. Teine oluline faktor on ka see, kas inimene ütleb “vuihh, mulle ei maitse” omal algatusel või on talle juba enne maitsmise momenti mees/sõber öelnud, et see on nagunii saast – mõni on nii kergesti mõjutatav, et isegi ta maitsemeeled leiavad kohe varmalt noogutades, et on tõesti saast.

 4. Ilmselgelt olen ma liiga kaua kaine olnud, kui väikeselt (loetamatu kirjaga) pildilt Somersby pudelit jõllitasin ja mõtlesin, et “Oot, seda ma olen näinud..”

 5. Vana teema, mida kommenteerin, aga kui juba siia teemasse sattusin, siis noh…sul on ikka väga eriline maitse: ainus “Somersby” toode, millest Saku on loobunud, on Somersby Double Press. Tõeline nišši toode, mis meie turul ära ei tasunud, kuna Sa jood liiga vähe! 🙂

  Mul on veel 10 tk septembri tähtajaga, võin Sulle kinkida 😛

  1. Ma ei ütle iial tasuta heale siidrile ei, ka siis, kui ma tegelikult taipan, et inimene tahab lihtsalt oma silmaga näha, kas ma olen tõesti täpselt nii tark/loll, kui blogist mulje jääb. 😀

   1. No reedel saaksin Tartusse paki saata hommikul vara oma autojuhiga ringtee kanti (külastab Viljandi mnt 48 ja võimalik et ka Vitamiini tänavat). Sõidab siis Võrru ja ilmselt ka Põlvasse ja siis tagasi Tartusse Turu tänava kanti ning seejärel Pikk ja Kaunase tänav ning siis seejärel tõmbab Tartust Jõgevale. Supilinn vist lähedal pole? (ei tunne Tartut põhjalikult). Kui järgmiseks neljapäevaks on midagi järel saadaksin vabalt need Sinule, kui soovid… muidugi autojuhile pean täpsed juhised andma, et ta aega ei kaotaks (tavaliselt läbib päevas üle 700 km) ja tavaliselt eraisikutega on ta kohtunud Sepa keskuses (Helika autokaubad).

    1. Peab ütlema, et mehed ei suuda mind just eriti tihti üllatada, aga sina said just hakkama. 😀 Reede on mul isegi vaba, mõtlen selle aja peale välja, kus mul oleks mugavam temaga kohtuda (selle peale paistab ka, palju sul veel siidrit alles on :D).

    2. Ma siin mõtlen, kas ma Rentsi/naissugu (Rents ja nodsu(kui oled mees, siis sorry)) või mõnes mõttes ei solvanudki kedagi? Ise avastasin mitu päeva hiljem, et olin jubedam, kui tavaline Eesti madal keskklassimees. Ja tahtmatult, tähelepanematusest tulenevalt…panin puuse nagu üks õige Eesti mees 😛

    3. Solvanud, millal, millega?

     Päris tore, kui keegi mind naiseks peab. Enamikku lugejaid ei huvita või nad teavad nagunii, aga ainus varasem kord, kui keegi ei teadnud ja tundis piisavalt huvi,et mõistatada, arvas ta, et mu blogi on mehe blogi. Hoolimata kõigist emastest sissekannetest.

    4. Kui keegi kirjutab “kui ma tegelikult taipan, et inimene tahab lihtsalt oma silmaga näha” ja vastata, et “autojuht toob ära”, on ikka päris ülbe ja minu arvates on ka solvumiseks põhjust. Ja see näitab, kui halb võib vahel olla impulsiivsus, kuna siiras mõtte võib sõnadesse vormistatult paras käkk olla.

     Sina ja mees? Pole selle mõtte peale tulnud, aga kommentaariumis juurelda inimese soo üle on natuke ka imelik…Kõlaks umbes “tean küll, kui naisterahval on päevad”. Ma nüüd loodan, et Sa ei ütle, et oled mees 🙂

    5. too eelmine kord ei juurelnud kommentaariumis, vaid lobises ei-mäleta-kellega mu blogist ja jutt jõudis otsaga minuni.

     Siidriteemalise jutu peale pole mul asjagi solvuda, mul pole sellega midagi pistmist, aint et lihtsalt nunnu vaadata, kuidas inimesed üksteise vastu kenad on.

    6. Rents, kui nii arvad, siis on tore 🙂

     Nodsu, sirvisin Sinu blogi, ei näe kohta, kus see oleks mehelik. Oot-oot, lobises kellegagi Sinu blogist Sinu juuresolekul?:D Või lihtsalt lõpuks said sellest teada?

    7. üks tuttav kandis mulle jah tagantjärgi ette, et keegi tema tuttav lugenud mu blogi ja olnud veendunud, et meesterahva blogi – kuni mu tuttav teda valgustas.

     See oli mõni aasta tagasi, aga omast arust olin ma juba siis aeg-ajalt poetanud märkusi à la “ei tea, kas mul on PMS või mingi püsivam masendus”. Aga ega inimesed ei ole väga tähelepanelikud ja eks mul on seal suurem osa ajast sootu jutt.

 6. Nii alkomaiast ja rahulolevat n2gu kui m6nel siin eile 6htul, n2hti Tartus eelmine kord aastal 1800 Hesse 6llevabriku avamisel.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.