alcohol

kui juba siidri teemal peenutsemiseks läks

Tahtsin avaldada lootust, et minu blogilugejate hulgas pole ühtki sellist mühakat, kes siidrit klaasist jooks. Prantsuse siidrit joovad klaasist ainult kultuuritud matsid. Traditsiooniliselt ja kombekalt juuakse siidrit siiski kausist, on isegi olemas vastav Bretooni kauss (une bolée bretonne). Võib muidugi kasutada ka lihtsalt siidrikaussi, mis näeb sarnane välja, aga pole ilmtingimata seal tehtud.

Noh, kes teist on mats ja kes on kultuurne siidrisõber?

24 kommentaari “kui juba siidri teemal peenutsemiseks läks

 1. Ma eelistan kõiki alkohole kas otse pudelist või tassist juua. Puhtpraktilistel põhjustel – igasugu klaasid jms kipuvad mul ümber minema ja/või purunema.
  Nii et antud kontekstis … vist pole mats 🙂

  1. Pudelid lähevad sama edukalt ümber, muide.
   Laia põhjaga madal anum on parim. Pealt kitsas laia põhjaga madalapoolsem anum on eriti hea.
   Et asi kindel oleks, võib põhja alla lisaraskuse keevitada.

   1. Nojah, aga pudelid ei purune nii kergelt ja pealegi jõuan ma reeglina kukkumise hetkel jaole ning saan selle enne püsti tõsta, kui sealt eriti palju välja voolab.
    Aga raskuse keevitamine on õige mõte.
    Veel parem oleks raudlaud ja magnetpõhi. Magneti saaks ka nt tassipõhja uputada, vaat kus siis hoiaks.

 2. Kui siidriteemas on jutt, kas see on siider või too on siider või ei ole ikka või on lihtsalt pähh-siiider, siis minul on küsimus, kas eesti keeles sedapidi asetatud (püstise) kõrvaga anum saab kanda nimetust kauss. Isegi kui ta originaalkeeles on kausinimeline kauss.

  * Kas seal ülemisel pildil juuakse siidrit jakivõiga?

  **privalisand: Pildid saavad homme üles, täna ei viitsi. E.filmi nägu tuli päris hea ja mõned kaunid grimassid on veel.

  1. No eesti keele on ka selline asi nagu piaal, millest juuakse teed. Mina tahaks selle kohta ikka kogu aeg kauss öelda, sest päris tass see ju ei ole. 😀

   1. Piaal on ju ilma kõrvadeta. S.t see, millest siidrit juuakse, ei ole ka piaal. Järgmise sõnause jaoks midagi?

 3. Next level mats: joon hoopis pudelist. Parematel päevadel nõukaaegsetest pokaalidest. Ilmselt olen enese teadmata ja vaesuse tõttu moeks saanud.
  Siidriteemalisi targutusi ootan veel!

 4. tuleb valja, et mats olen!!
  pudelist juua ei meeldi, siinsetel rootsi importsiidritel on nii meeldivad aroomid, et pudelist joomine votab pool roomu ara – lohna pole tunda.
  ja me majas pole enamus ajast uhtegi puhast tassi – nad on koik hommikukohvi jaoks kasutusel ja pessu lahevad jalle enne uut kohvitegu.
  et olen mats esteetilistel ja puhtpraktilistel pohjustel, voin oma kaitseks oelda.:)
  elagu siidritargutused!

 5. Meil on selliste jookide jaoks miskid veiniklaasi ja peekri vahepealsed vidinad.
  1) Ilusad
  2) Mahukad
  3) Laia jalaga ja ümberminekukindlad

 6. Joon klaasist (kui nende ‘Fizzide’ ja ‘Kisside’ kohta yldse siider tohib öelda.) Kas blogi võib edasi lugeda kui ma luban, et Prantsuse Siidri jooma juhtudes, selle vähemalt tassi panen?

 7. Ei jää jook anuma pärast joomata.

  P.S. Siin blogis (ja kommentaarides) räägitakse Nibirust juba rohkem kui Murutari omas, ei ole enam naljakas, ei ole enam originaalne…

  1. Ma vastan sellele P.S. osale – minu jaoks ei ole Nibiru ei naljakas ega originaalne ega tõsiseltvõetav, aga see on minu jaoks sellestki hoolimata üsna huvitav. See, kuidas see toimib, et inimesed on valmis seda uskuma. Arvan, et see on paljude jaoks nii. Kuigi ma arvan, et Ergma tabas naelapea pihta, kui ta ütles, et osad inimesed on lihtsalt nii egoistlikud, et ei taha üksi minna ja haaravad kinni ka ebatõenäolisest võimalusest, kui tundub, et ehk saab ikka teised kaasa võtta.

   1. Ja nii see on, et kui juba ööpäev on veedetud siidri ja tema kausi seltsis, siis tulebki pohmakas ja jõutakse Nibiruni.

  2. PS: Nibiru on sitta kanti naljakas, eriti see gravitatsiooni, aja ja ruumi ärakadumine koos lohutususega, et ei ole hullu, õiged jäävad ikka ellu.

   Igasuguse apokalüpsise juures on seesinane sikkude-lammaste, püsside-porgandite ja räige darvinismi kobrutamine lõpuks naljakas. Inimesed poleks nagu kaoseteooriast mitte la persetki kuulnud…

   1. Minu lemmikud on inimesed, kes on kogu värgiks peensusteni valmistunud. Noh, ikka et seljakott ja magamiskott ja telk ja jalgratas ja tikud ja kalmuküünlad ja priimus ja petrooleum ja kompass ja ma ei tea misasjad veel…
    Kui ma viitsiks, siis ma küsiks, et kui GRAVITATSIOON ÄRA KAOB või Maa pöörlemine lõppeb, misASJA sa teha kavatsed oma jalgrattaga? Aga ma ei viitsi. Niisama on naljakas.

    1. Jalgratas on indulgents. Tõestus Kõiksusele, et sa oled meeleparanduse teel. Roheline mõtteviis. Lihasuretamine. Kõiksus lihtsalt PEAB sellepeale halastava mulli tekitama, kust saaks lenksust kinni hoides rahulikult vaadata, kuidas ülbed ja kahtlejad langevad põrgupimeduse sisse, kus on ulgumine ja hammaste kiristamine.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.