anna kannatust

Kui paljud mehed peavad oma partnerit ideaalseks?

Võite nüüd jälle rahulikult magada, sest vastus sellele põnevale küsimusele on välja uuritud – null. Vähemalt mitte ükski 2000 küsitletud mehest ei pea. Heidetakse ette seda, et naine vahib seriaale ja tahab meest muuta (kolmandik meestest tunnistas seejuures, et paremuse poole). Ahjaa, meie peres kehtib raudselt lause:”Kui mehed partneri juures midagi muuta saaksid, siis tahaksid nad, et naine oskaks rohkem lõõgastuda.” Vana hea näägutamine ja “probleemide ületähtsustamine” muidugi häirib ka.

See viimane tähendab seda, et kui naine on sama asja pärast kaks aastat näägutanud ja siis ühel päeval välja kolib, on mees väga üllatunud – siiani ju ainult näägutati, kust ta oleks pidanud teadma, et miski naist PÄRISELT häirib. Pealegi, kui pärast kuut kuud pole ikka veel suudetud jõulupuud välja viia, võtaks üks õige naine ise puu selga ja jätaks prügikasti kõrvale. Õige? On küll õige, aga samas tekib sel juhul ilmselt ka hirmus tahtmine sama hooga see couch potato sinna samasse jätta. No mitte mul, mul pole see asi sugugi nii hull, aga nii üldises plaanis. Kuigi ajab ikka vahel närvi küll, kui ise teed 15-tunniseid vahetusi, tuled koju ja siis näed, et see inimene, kellel on ainult üks ametlik kohustus, pole viitsinud sellega kolm päeva järjest tegeleda.

Ja jah, nagu ehk mõni mu viimase aja postitussageduse ja -kellaaja põhjal on taibanud, olen ma jälle tihedalt tööl. Sel nädalal suisa viis vahetust, enamus neist öised. Hetkel siis taas “selles” ühikas. Selles, kus lapsed on üleannetud, räägivad võõras keeles ja kus kolmapäev on uus reede. Reede on muidugi jätkuvalt samuti reede, selles osas pole mingeid muudatusi olnud. Pruunisilmsed itaallased ja hispaanlased avastavad, et blondid eestlannad kiljuvad nii vahvasti, kui neile lund krae vahele panna. Jää peal saab näidata, kes julgemaid trikke teeb. Hiljem saab näidata, kes tõeline sõber on ja väljaväänatud jalaga naabri lifti aitab.

Teisipäeval leidsin kooli koridorist kuulutuse – mingi tüüp kutsus lihtsalt x kuupäeva x kellaajaks (ei, mul ei ole vaja, et teie ka veel mind närvi ajama tuleksite) kõiki soovijaid siia oma sünnipäevale. See meile muidugi väga ei meeldi, sest teate küll, reeglid ja meie närvid ja blablabla. Kui majajuhataja temaga rääkima läks (ta oli ühikasse ka kuulutuse üles pannud), vastas poiss, et ta lootis sada inimest kokku saada. Sada purjus lolli tudengit. Jube.

Ja tõesti, nende lollus on piiritu. See on igasuguse loogika vastane. Esmalt saavad nad sisse ülikooli. Siis saavad neist parimad vahetusüliõpilasteks. Siis istuvad nad lennukisse, prillid ees ja intelligentne naeratus näol – ja meile jõuavad kohale inimesed, kelle jaoks iga uus päev on tõsine väljakutse teemal “kas ma suudan muna praadida nii, et midagi põlema ei läheks?” Iga päev ei suuda, parematel päevadel tuleb välja. Ja siis ma jagelen tuletõrjujatega, selle tainapeaga, lähen koju ja olen “närviline ja stressis”, mitte ei naerata malbelt, kui avastan, et uut kuuske ei saa sisse tuua, sest eelmine on veel jalus. Aga kes meist ikka ideaalne on.

P.S. Perekoolist ka – sarisigitajast Yxikmehe õuele on viimaks õnn jõudnud. Üks tema tütardest on saanud suguküpseks, st juba 15 täis, nii et kolis oma täisealise (21) poisi juurde elama. Armastaval issil on sellega seoses muidugi ainult üks küsimus:”Ega ma talle enam elatist maksma ei pea? Nüüd peab ju mees teda üleval.

8 kommentaari “Kui paljud mehed peavad oma partnerit ideaalseks?

 1. Üks küsimus – kas tegemist on kunstkuusega? Sel juhul on pärast kuut kuud mehel juba õigus jätta see alles, kuna varsti on jõulud käes.
  Kui ei ole kunstlik, siis on vabanduseks ökoloogilise jalajälje vähendamine – sama kuuske tuleks kasutada mitu korda.

 2. 1. Süüdi on Facebook ja üldse internet. Mismõttes sa pead oma kodust mutti/kutti kuidagi ideaaliks pidama, kui veebist vahivad sulle vastu ennast nii väliselt kui sisemiselt kaunina presenteerivad indiviidid?: http://teadus.err.ee/artikkel?id=8026&cat=1&pg=1
  2. Töö tegi ahvist inimese: http://teadus.err.ee/artikkel?id=7918&cat=8&pg=1
  3. Inimkond käib intellektuaalselt alla: http://teadus.err.ee/artikkel?id=7943&cat=8&pg=1
  4. Ei kommentaari.

 3. Kus see sünnipäevaline seda pidu mõtles pidada, oma toas või? Hästi elavad ikka tänapäeval, väga suurtes tubades. Või siis on neil lisaks kõigele tõsiseid probleeme ka reaalsusega. Ja arvutada ei oska. Või midagi.

 4. Kusjuures, pidu korraldav seltskond on üpris üllatunud et majajuhataja peost teab. Samas on nad tõsiselt õnnelikud, et said märkuse selle kohta juba ENNE peo algust.

  Pidu toimub mitmes boksis (ehk siis sünnipäevalise boks + ümberasuvad boksid).

  1. Tglt vist isegi ühte boksi mahub tihkelt pressides 100 inimest ära. Kui nad on smurfid, siis võivad ka kahes kihis olla.

   Ja Rents võib oma suure siivsuse ja südameheaduse tõttu jätta tuletõrje neile kutsumata, kellel pliidil istumisest munad kõrbama lähevad.

  2. Kui pidu korraldav seltskond selle üle üllatunud on, on nad ikka päris tainapead – muuhulgas olid vastavad kuulutused üleval ju ka ühikas (isegi pesumasinaruumi uksel). Arvata on, et kui ta selles majas töötab, siis ta märkab ka, mis kuulutused talle vastu vahivad, eriti kui need on kleebitud kohtadesse, kuhu meil reeglite järgi üldse kuulutusi panna ei tohi.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.