anna kannatust

kõik on juba ammu paika pandud

Võtsin sel semestril üht ainet, kus oli tunda, et õppejõud miskipärast peab mind kergelt saamatuks. Enda meelest sain vägagi hästi hakkama, igatahes paremini kui mu pinginaaber – aga kui mina tegin tunnis vea, loeti mulle epistlit, tema omad jäeti lihtsalt tähelepanuta. Ehk siis mulle tundus, et õpetaja miskipärast arvab, et nagunii ma ei oska.

Noh, igatahes, mis mul sellest, mida ta arvab. Ise ma ju teadsin, et saan normaalselt hakkama. Pealegi mõtlesin ma, et semester lõppeb ju eksamiga, küll ta siis näeb, et ma oskan. Nii et tuli eksam. Tuli täiesti normaalne (võiks isegi öelda, et üsna hea) tulemus. Ja kui ma paar päeva hiljem õppejõuga koridoris kokku põrkasin, mainis ta muuhulgas ära selle, et nii huvitav, et mul eksam hästi läks, sest ega ma ju muidu eriti hästi ei oska. Kindlas kõneviisis. Ma siis ütlesin vastu, et tegelikult tunnen ma ennast selle materjali osas ikka üsna kindlalt, mille peale ta ainult vaatas mind sellise kergelt haletseva näoga, millega ullikesi ikka vaadatakse, ja soovis mulle häid jõule. Nojah, mis seal ikka, rahulikku jõuluaega kõigile teistelegi!

Ehk siis – kui inimesed on juba otsustanud, mida sa täpselt väärt oled, võid edaspidi kasvõi pea peal seista, nende arvamus nagunii ei muutu.

10 kommentaari “kõik on juba ammu paika pandud

 1. “Don’t waste your time with explanations: people only hear what they want to hear.”
  ― Paulo Coelho

  Ma tean väga hästi, mida sa tunned. Mul läks asi isegi nii kaugele, et õppejõud arvas, et ma ei kirjutanud oma arutlevat kirjutist (miniseminaritööd) ise ja süüdistas ning pinnis mind otsesõnu sellega. Aga kuna tal tõendeid ei olnud, siis õnneks ei võtnud ta midagi selles osas ette. Saadud A jäi suhteliselt kehvamaiguliseks.

 2. Kui mina kysisin oma oppejoult, et miks ma ei saanud max hinnet, siis vastas ta…..”Midagi jäi puudu” …aine siis geograafia….

 3. No ma olin selle “ettemääratusega” terve põhi- ja keskkooli hädas. Kui üks õps kord arvama hakkas, et sa kirstunael oled ja kõikide olemasolevate või tekkivate jamade taga, siis ega ta seda teadmist kollektiivis levitamata ka ei jäta… Me tegime pinginaabriga vahepeal huvitavaid eksperimentegi eelarvamuste vallas. Tänasel päeval tagasi vaadates ütleks ma küll, et minust kasvatatigi see kirstunael kui ma ükskord nõus olin selleks kasvama…

  1. No sinu asi on nüüd järele mõelda, missugusel semestrialguse valel hetkel sa valesid sõnu kasutades ülearu mulisesid, et õppejõul sinu kohta isiklik arvamus kujunes. 😀

   Meie, f—ing autistiväärakad, peame ju õppima inimesi analüüsima. Nemad tunnetavad meid (ja meie teadmiste ulatust 😀 ), aga meie ju seda ei suuda. S.t me peame nende tegevust sõna- ja sekundhaaval analüüsima!

   Ja lõpuks jõuad sa järeldusele, et süüdi on see, et oled blond ja olid 7.septembril miniseelikuga. 😉

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.