anna kannatust

not pleased

Veidi aega enne siiatulekut saime kirja, kus räägiti, et firma tahab meile tagada paremaid elutingimusi, mistõttu majutuse hind on veidi tõusnud. Me tegime veel Kerliga nalja, et teadagi, mida see tähendab – reaalses elus tähendab see tavaliselt, et hind on tõusnud, aga see-eest on elamistingimuste kvaliteet langenud. Täpselt nii oligi. Teate küll, looduses on ikka tasakaal, kui miski tõuseb, peab miski muu jälle langema.

Ma ei teagi, kust otsast alustada, sest peaaegu kõik on kehvem. Kappidel pole uksi, nende asemel on vakstu. Jah, vakstu. Vannitoas ei ole üldse normaalseid kappe. Dušinurgal ei ole ust, ongi ehitatud selline kabiin, millest pool on täiesti avatud. Me üritasime küll ettevaatlikult pesemas käia, aga ikka oli vannitoa põrand hiljem tiigiks muutunud, isegi wc-pott oli märg.

Põrandal on mingi eriti imelik kole linoleum. Kardina asemel on see sama vakstu. Kuigi see on ausalt öeldes üsna nummi, laevadega, lihtsalt… Vakstu. Ruumi on vähem kui eelmises korteris. Lifti ei ole. Tööle peab kas kahe erineva asjaga sõitma või pool tundi bussis loksuma. Ja kuigi väljas on soe, on toas ikkagi küllaltki jahe, sest siinsed majad ei pea ju sooja.

Rõdu enam ei ole. Telerit ei ole. Tasuta internetti ei ole (kuigi vähemalt esialgu tundub, et see tasuline on ka tunduvalt kvaliteetsem). Lisaks on tegu suletud kompleksiga. See tähendab, et siin on mitu maja, need on aiaga ümbritsetud ja väravas on alati turvatöötaja, kellele tulles tuleb oma õige kleepekaga kaarti näidata. Külla võib kutsuda korraga ühe inimese (kes ööseks muidugi jääda ei tohi). Kui soovid pidu teha, pead sellest vähemalt 48 tundi ette teatama ja võid siis suisa kaheksa inimest oma peole tuua.

Enda tegematajätmistest kahetsen seda, et läks meelest ära, et tekikott tuleks kaasa võtta, sest see on ju prantslaste jaoks uskumatu leiutis, mida nad enda jaoks veel avastanud ei ole. Ja kui meile antakse kaks lina, siis ma tahaks panna ühe enda alla ja teise teki alla (ja soovitatavalt kolmanda siis teki peale, aga kolmandat ei ole) – nii et suutsin juba väikese tomatipasta pleki teha tekile.

Ahjaa, kui headest asjadest rääkida, siis nendeks on normaalne internet, normaalne padi ja normaalne tekk. Aga muidu tundub, et saan ikka sellise “Soome ehitaja” elu ka ära proovida, kus on üritatud inimeste pealt viimse piirini kokku hoida.

P.S. Ärge lugege seda vinguva häälega, see on kõik selline, mille paar nädalat probleemideta välja kannatab. Ainus asi, mis mind PÄRISELT närvi ajab, on see, et ma pean homme kell seitse ärkama, sest kuna mu leping algab homme, ei saanud nad lasta mul ju täna pabereid ära allkirjastada, et ma saaksin homme rahulikult kella üheksaks tööle minna, vaid ma pean seda kõike tegema homme hommikul enne tööd. Muu on kõik sihuke kerge ebameeldivus.

P.P.S. Mul on täiega pildil olevat mütsi vaja.

15 kommentaari “not pleased

  1. Mis juhtorganitega? Ei usu mina, et selle suurettevõtte direktor kuskil rõõmust käsi hõõrub ja mõtleb, et saab lolle jooksutada, kui neil varem pabereid korda ei lase ajada. See on ikka lihtsalt prantslaste komme nii asju ajada.

    1. Hahaha, ma mõtlesin korraks, et Kaur on lolliks läinud.

     Mul ei ole seda reklaami. Ma ei tea, kas AdBlocki pärast, või niisama ei ole.

    2. Mul ka reklaami ei näita, aga AdBlockis pole asi. Lülitades AdBlocki sisse-välja teistel külgedel reklaamid kaovad-ilmuvad, kuid siin blogis pole kunagi reklaame näinud.

    3. Ja muidugi on ka järgmise (“/jorupillijonn-laks-minema”) sissekande sabas seesama reklaam. Vähemalt minu vaadatuna.

  1. Ahjaa, selle paneks ka lisaks, et mul oli plaanis seitsmendal jaanuaril koju tulla. Nüüd lugesin ajalehest, et pilootidel on plaanis hoopis streikima hakata. Eks näis, mis sellest asjast saab. 😀

 1. Kui ma lugesin “dushinurgal ei ole ust”, siis lootsin, et edasi tuleb jutt, kuias seal on aken üldkasutatavasse koridori nagu sul millalgi oli magamistoast. Aga seda ka ei ole.

  Ja ega nad ei küta seal, ega ju? S.t toas on ka ca +7?

 2. Mul tuleb selle kirjeldusega meelde see, mismoodi Jaapanis ei tunnistata soojustatud maju ega keskkütet. Lõuna-Jaapanis on veel okei, aga Põhja-Jaapanis on pea sama külmad talved kui meil. Siis jaapanlased istuvad ümber asja, mille nimi on kotatsu – selline laud, mille servadest tuleb tekk välja ja keskel on mingi väike piirituselamp või nii. Ja istuvadki oma kotatsu küljes, selle asemel, et maju ahjude ja soojustusega ehitada,

  Miks nad nii teevad, ma ei tea.

  1. Ehk on see, nagu paljud muudki tolle kultuuri eripärad, seotud maavärinate, tsunamide ja teiste hädadega, mis kipuvad kõike vaevaga püstitatut hävitama? Kaela kukkuv riisipaberist sein tekitab vähem kahju ning seda on lihtsam taastada kui meie raskepäraseid seina- ja ahjukonstruktsioone.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.