anna kannatust

oh häda, oh häda

Sai nagu suure suuga lubatud, et kui “Kirjapanemata lugude raamatul” teine osa ingliskeelsena välja tuleb, ostan selle, et tasuda selle eest, et esimene osa (mida ma nii ausal teel ei omandanud) nii hea oli. Nüüd on see LÕPUKS tõlgitud (sai pisut enne jõule valmis, et inimesed seda ikka kingituseks ostaksid), aga see on 15 eurot…. No ei raatsi kuidagi, seda enam, et kui esimest osa hinnati adventuregamersis 4.5 punkti peale, siis see sai punkti jagu vähem. Adventureshopis on see 14 euro peale alla hinnatud (hinnapoliitika on üks imelik asi, Gog-is on alghind 19.99 dollarit, Euroopa adventurepoes 19.99 EUR-i – praegu on kurss ca 0.7, nii et ilmselgelt on see väga erinev hind, mis on siis “sooduka” abil üsna sarnaseks tehtud), aga seal pole mul kontot. Pealegi tahaks oodata kuni oma palgapäevani ja siis osta (Prantsusmaal algavad soodukad näiteks kogu riigis 9. jaanuaril, kui mina siit juba läinud olen, aga loodan, et mujal tulevad ka aasta alguse aled). Oh häda, oh häda, ei tea, mida teha. Äkki tuleks Gogis ka allahindlus ja saaks ca 10 euroga kätte ja poleks seda tunnet, et mind on röövitud?

Ahjaa, negatiivse tunde tekitab ka see, et mängutegijad heietasid vahepeal, et ei saa endale kiiremat tõlget lihtsalt lubada, sest ei teeninud mängu esimese osaga nii palju kui lootsid – tegelikkuses oli see üks paremini müünud mänge tol aastal, nii et rahapuudust nüüd küll poleks tohtinud olla.

Adventureshop jällegi ei meeldi mulle selle pärast, et nad on täielikud röövlid. Näiteks neil on praegugi kampaania, et ostke aasta suurimaid müügihitte. A New Beginning on neil alla hinnatud 14 EUR-i peale (GOG-is 5 dollarit), Dark Eye on alla hinnatud 27.99 EUR-ile (GOG-is 9.99 dollarit), Deponia on alla hinnatud 13.99 peale EUR-i peale (GOG-is 9.99 dollarit) jne jne jne. Kui tegu on internetipõhise müügiga, kus ostjad asuvad üle maailma ja kauba kättesaamine võtab kõigest mõned minutid, ei tohiks hinnad ju nii erinevad olla. Võimalik, et Euroopa maksusüsteem nöörib neid, aga mina tarbijana ei taha rohkem maksta.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.