faith

tallad mõõdavad maad

Tahtsin uhkustada sellega, kui osav kartograaf ma olen. Nimelt sõitsin ükspäev kogemata bussiga nn külakeskusesse (sest ei teadnud, et öösel buss õiges peatuses ei peatugi ja tuleks varem maha minna) ja pidin sealt ise koju koperdama. Muidu oleks olnud puhta pekkis, sest kell oli pool üks öösel ja mingit nutitelefoni mul ei ole. Aga õnneks olin paari päeva eest mõelnud, et ehk prooviks jalgsi kaubanduskeskusesse minna – sinna ma küll ei jõudnud, jõudsin aga selle nimel endale google mapsist kaardi maha joonistada, omaenese osava käega. Kaarti näete juuresoleval pildil.

Juba joonistamisel tekkis väike tõrge – kuulasin samal ajal Kerli juttu ja muudkui kritseldasin ja alles hiljem avastasin, et olin sealt kaubandusrajooni nurga pealt valele poole kritseldama hakanud. Sellest polnud muidugi hullu, sest kui kaart juba valmis on, siis ma ise ometigi mäletan seda vaadates, kuidas miski olema peab ja milline see pilt arvutiekraanil välja nägi.

Probleem tekkis aga sellega, et internet näitas mulle miskipärast, et kaubanduskeskuse sissepääs on sellel kõige ülemisel horisontaalil, tegelikult oli aga vasakpoolsel vertikaaljoonel (nimi on sama, tänav teeb pöörde sisse). = ma tegin täitsa ilmaasjata ringi ümber kvartali. No ja lisaks veel see, et ühel hetkel pidin ma parempöörde tegema, aga siin on miskipärast tänavanimed majadel ainult tänava alguses ja lõpus, st igal ristmikul ei ole, nii et mul polnud õrna aimugi, kas ma ka päriselt õigesse tänavasse pöörasin. Küsisin ühe mehe käest, kas me oleme ikka Veski tänaval, mille peale ta vastas, et oleme küll ja küsis abivalmilt, kuhu ma minna tahan. Ma ütlesin, et enam pole vahet, ma olen ometigi õigel teel ja küll mu suurepärane kaart mu koju ära viib – ta võttis selle enda kätte, keeras ühtepidi ja teistpidi ja ütles ettevaatlikult, et ta ikka igaks juhuks natuke seletab.

Okei, tunnistan, et ma ei olnud joonestamistunnis ehk kõige usinam õpilane ja kõrvalteid ma peale märkida ei viitsinud (mul on päris kaart ju enivei silma ees), aga koju see joonistus mind viis ja ka tema juhendamine oli tegelikult täpselt sama rada mööda, mis ma endale kirja olin pannud. Inimestesse tuleb uskuda. Isegi koeratreenerid ütlevad, et esimene käsk on:”Usalda oma koera, koer ei ole loll.” Kui sellega on algus pandud, läheb kõik edasi hästi ja areng on võimalikuks tehtud.

Teie (õnnelikult kohalejõudnud) Rents

3 kommentaari “tallad mõõdavad maad

  1. Istun ja mõtlen, kuskohas küll seal Veski tänaval see mitmekorruseline kaubakeskus on…
    Ilmselt on tegu unenäolinnaga. Ettevaatust, unenäolinnades võid kohata surnud tuttavaid, kes kipuvad kaasa meelitama.

  2. Ja sa ei kohanudki venelast, kelle käest teed küsida? 😉 No õiget teed, mitte tshaid, ma mõtlen ikka.

    Aga jah, kaardi joonistamine veab igalt poolt välja. Ma olen joonistanud Laeva soo kaardi (Tln mnt poolse osa, mitte matkaradade poolse) ja selle koju unustanud, aga kasu oli ikka, sest kõik oli ju nagunii meeles. 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.