alcohol

Tahtsin täna jumalast kirjutada

Sest kes see ikka sellest paremini kirjutama sobiks, kui ateist. Nimelt lugesin seda artiklit ja mõtlesin ja siis mõtlesin veel natukene. Tädi räägib sellest, et temal küll vahet pole, kas jumal on der või das, et võiks vabalt das ka öelda. Kommenteerijad on muidugi püha viha täis, sest jumal olevat ometigi igas keeles alati meessoost ja lisaks tegi ta mehe ju oma näo järgi jne jne, nii et ilmselgelt peab ta mees olema ja seda edasi arendades peab ta ilmselgelt meessoo artikliga olema.

Mina jälle leian, et kui loogikast lähtuda, oleks kesksoo artikkel just õigem. Sest jumala ja mehe üheks (kuigi mitte ainsaks) oluliseks erinevuseks on see, et jumal on omnipotentne, mees arvab ekslikult, et ta seda on. St see, et mees on jumala koopia, ei tähenda ju veel sugugi, et ta oleks jumalaga võrdväärne, vastupidi, oleks äärmiselt nartsissistlik seda arvata. Ja kuna jumal on kõikvõimas ja eksisteerib kõiksuses, on ta selle definitsiooni põhiselt juba olemuslikult sooülene, sest ta on midagi ülemat kui lihtlabane mees või naine.

Mitte et artikkel muidugi üldse kuidagi reaalsust peegeldama peaks. Selline oma olemuslikult väga naiselik sõna nagu “emakas” on nii saksa kui prantsuse keeles meessoost, aga ei ole veel kuulnud, et naisõiguslased oleksid ähvardanud selle organi kasutamise lõpetada, kuni Prantsuse akadeemia selle ametlikult ära muudab. Samas muidugi selline äärmiselt mehelik sõna nagu “probleem”, on meessoost, nii et kohati on loogika siiski täitsa olemas. Mine võta kinni.

Minu lemmiksõna on prantsuse keeles pamplemousse, mis kõlab mulle äärmiselt naiselikult, aga on siiski meessoost. Vot nii.

Pildil on hoopis üks jumala naissoost vastetest, Kali, kes oleks oma lõputus vihas kogu maailma ära hävitanud, kui tema mees Shiva poleks tema teele pikali heitnud ja teda seega tagasi mõistusele toonud.

11 kommentaari “Tahtsin täna jumalast kirjutada

  1. “Probleem” on originaalis (greeka keeles) üldse kesksoost (nagu teisedki kreeka sõnad, mis originaalis ma-silbiga lõppevad – trauma, reuma, teema, jne) lihtsalt need va vulgaarladina murrete kõnelejad ei teinud ühel hetkel enam kesksool ja meessool vahet.

  2. naine või mees või kesiganes, aga ma olen kindel et perseauk peab tal olema, niiet me võime lähtuda sellisest ühisnimetajast.

      1. noh, kas seda või siis, et kuna tema fännklubi kõigil liikmetel on see olemas, siis ju oli tal kah. ning enamus paska ju persest peab tulema.

  3. Oh seda meediaajastut, mis iga õhuvõnkumise tormiks paisutab. Ajaleht ju küsis ministrilt, kuidas tema emana oma lapsele asja seletab. Aga poliitiline vastureaktsioon tuli selline, nagu oleks minister andnud ukaasi, millega kohustatakse kõiki kodanikke edaspidi härra jumalat kesksoolisena kujutlema ja kõnetama.

    Nimisõnade grammatiline sugu on üldiselt nagunii saatanast. Kui sakslased (eelkõige) võtaks kätte ja selle ära kaotaks, kiirendaks see euroala majanduskasvu kindlasti mitme protsendipunkti võrra.

    1. Tegelikult on üllatav, et Jumala esindajad pole seda kaubamärki üritanud ära kaitsta. Selles mõttes, et on ainult üks Jumal ja nn jumalad suvatsegu kasutada enda kohta mõnd muud nimetust.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.