movies

The Perks of Being a Wallflower (2012)

Hakkasin eile puhtalt igavusest filmi vaatama, sest AbFab siiski soovitas ja puha. Pealegi on Emma Watson ilus*. Tegelikult oli film ise ka väga hea, ei olnud lihtsalt tiinekate film või romantiline noortekomöödia. Hiljem lugesin netist, et raamatu autor oli filmi režissööriks, mis tähendab, et teksti eest on head hoolt kantud.

Alguses, kui film hakkab ja näeme üht noort poissi, kellel keskkoolis sõpru ei ole, mõtled küll, et oeh, jälle on keegi üritanud “Kuristikku rukkis” võimalikult kehvasti järele teha, aga see oli tõesti huvitav, hästi tehtud ja kõik noored mängisid suurepäraselt. Tavaliselt tekib USA keskkoolifilmide suhtes kohe tõrge, sest jääb mulje, et INIMESI seal nagu ei olekski, ainult mingid imelikud loomad karjakaupa lauta kokku aetud ja siis peategelane sinna hulka visatud. Seekord olid inimlikud karakterid ja mis olulisem, nad olid tõesti huvitavad.

Ja muidugi muusika, mis sinna suurepäraselt sobis ja selle 90ndate alguse meeleolu tunduvalt lähemale tõi (muidu võiks ju selle ka tänapäeva asetada, aga siis tekiks kohe küsimus, et miks nad laulusõnu ei guugeldanud, kui neile mõni laul meeldis, nii et selles mõttes on ajastu loogiline) – seal on suht kõike, David Bowie, The Smiths, Sonic Youth jne.

Aga tegelikult on kõik laulud head, alustage lihtsalt siit ja laske järjest edasi.

* Ausalt öeldes ei saa ma aru, kuidas see võimalik on. Üldiselt on naised poisipeaga kas lahedad või veidi mehelikud (ja/või lahedad), aga tema on konkreetselt armas ja nunnu ja üdini naiselik. Maagiline.

4 kommentaari “The Perks of Being a Wallflower (2012)

 1. Nagu jaa … me kah täiega vaatasime ja jummala numpsik oli.

  Üldjuhul võtan ma neid tiinekate romantikat ja angsti täis diskursuseid pika hambaga, aga seekord võis isegi nautida.

  Aga Emma on ja jääb mu jaoks Hermioneks, tee või tina.

 2. Ma olen lugenud raamatu originaali ja ka tõlget. Ja ma ise ka ei suutnud seda uskuda, aga film ei rikkunud minu jaoks mitte midagi ära. Vaataksin hea meelega uuesti. Tõepoolest on hästi tehtud! Soundtrack on muidugi ka ülihea.

 3. Ma ei tea, kes on abfab, aga mul on hea meel, et ta sulle seda filmi soovitas, sest see postitus julgustas mind seda filmi välja kaevama ja kaema. tänks me likey heroes ftw.

  SPOILERS!!
  Kes oleks osand arvata, et Hermione essal keska-aastal pidevalt ärakasutamise eesmärgil täis joodeti. Shame on you, Harry and Ron.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.