anna kannatust

ma olen liiga laisk, et paranoiline olla

Sõbranna tuli nädalavahetusel Facebookis rääkima, et ikka nii imelik, et Josef Fritzl sai aastaid tegutseda ja ta naine ei teadnud väidetavalt midagi. Olen nõus, väga kahtlane. Ja siis hakkasin arutlema, et kui keegi minu keldrist laiba leiaks, oleks ma täpselt samasugune “Ma ei osanud arvatagi” naine. Mul pole küll keldriskäimist ära keelatud, aga ma lihtsalt ei viitsi sinna kunagi minna, külm ja pime on seal ka ja mis ma ikka seal käin siis. K ikka vahel käib, ta hoiab mingeid tööriistu seal ja vahepeal oli seal veits puid, kui kõik kuuri ei mahtunud jne. Aulis oli selle aja peale muidugi väike paranoialambike tööle hakanud ja ta küsis, et noh, vahel ikka kontrollimas käid ju (sest kes meist ei käiks vahel ikka kontrollimas, ega meie muidu normaalsena tunduval abikaasal keldris äkki väikelast, seksiorja või kasvõi lihtsalt nigeerlasest nõudepesijat ei ole).

Ma korraliku kodanikuna siis hetke muidugi mõtlesin ja otsustasin, et ei viitsi. Esitasin ka Aulile need igati loogilised põhjendused – meil on keldris peaaegu välistemperatuur, nädalavahetusel oli üle kahekümne külmakraadi, seega ei jääks meil keldris piiratud liikumisvabadusega isik isegi üheks ööpäevaks ellu. See, kes liigutada saab, saaks aga piisavalt lärmi teha, sest meie keldriaknad on kohe kõrvalmuti korteri juures ja arvestades seda, et ma kuulen praegu, mida Jose oma armastusest räägib, kuuleks ilmselt ka tema meie teoreetilise pantvangi laamendamist. Nii et elus pantvang aitaks end ise ja elutu võiks ju ka kevade poole vähe soojema ilmaga sealt ära korjata. Tal ju enam kiiret ei oleks.

Siinkohal ütles sõbranna, et ta peab nüüd kahjuks välja logima. Mida? Ma ainult arutlesin ju.

Oi, vaadake, kiisud.

6 kommentaari “ma olen liiga laisk, et paranoiline olla

 1. “Oi, vaadake, kiisud.” all on Stilago reklaam. Möhh? Aga no meeldiv, et LÕPUKS OMETI on kontorisisese soolise võrdõiguslikkuse asemel midagi muud.

 2. Võrdõiguslikkust mulle ei antud, aga Stilago on jah.

  Ent siis, kui mina sul keldris koerapuuri käisin otsimas, ei olnud seal veel laipu, heegeldavaid hmongi orvukesi ega muid atraktsioone. Miks nad paari aastaga sinna tekkima peaksid? Ma pakun, et su olukord on lootusetu, sest K on sama laisk kui sina ja kõik seksiorjad mõrvatakse sul magamistoas ajal, kui sa Disneys vms kohas oled. 🙂

 3. Üldiselt maa-all, allpool külmumispiiri ei tohiks temperatuur alla… mingi näitaja langeda. Ilmselgelt oskavad sakslased ka väga korralikke keldreid ehitada. Kui keldris on elekter, ei tohiks raske olla ka väike kütmine. Ja korralikust keldrist ilmselt siis ei kosta eriti hääli välja.
  Imestama paneb… kuidas tüdruk oma lastega sellele kidurale mehele lihtsalt kallale ei karanud? Aa, ok, see oli oma esivanem. Kuidas Fritzl kõik need kulud kandis, nii, et naine ei märganud? Ok, jaanalinnumängud. Aga kuuldavasti olevat mõni lastest mingil hetkel ka üles ära viidud? Ja millega emale selgitati asjaolu, et ta tütar mingil hetkel lihtsalt haihtus?

  Naise poolt ilmselgelt TAHTLIK, mitte kogematane vaimupimedus – alates juba sellest, et ta lubas oma lapsi väiksest peale kasvatada viisil, mis neis igasuguse initsiatiivi täielikult alla surus. Järelikult ma veerandijagu peaksin teda osaliseks küll. Või siis totaalselt süüdimatuks.

  1. Mhmh, tolle naise suhtes kipun ka mina arvama, et ju ta teadis, et MIDAGI toimub, lihtsalt arutlesin oma keldri teemadel. Kuigi K käskis öelda, et meil on seal ikka tunduvalt soojem kui välistemperatuur. 😀

 4. Ma arvan, et sinu blogi selle sissekande tõttu toimus minu tänaöises unenäos ilge sarimõrtsukajaht, kus oli põõsast leitud veriseid päid ja igasugust muud tülkust ja millest ma lõpuks täiesti korisevalt ja tõmblevalt ärkasin ega julgenud esimesel hetkel vannituppa vett jooma minna juhuks, kui esikus mõni axmurderer ootab. Hetk hiljem tundsin ma siiski rõõmu, et see unenägu mulle nii võikalt tülgastav tundus, sest see nagu viitaks asjaolule, et ma ei olegi täiemahuline pervert, kui ma sihukest unenägu ei nautinud. 😀

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.