anna kannatust

No kaua võib?

Terve see jaanuar on nii külm olnud ja jälle lubab nädalavahetusel ööseks pea -20. Mul on selline tunne, et üks külm päev veel ja ma emigreerun Aafrikasse ning ülikooli lõpetan* siis, kui kliimasoojenemine** ka Eesti kuumaks on kütnud. :S

* jah, ma olen tegelikult kursis sellega, et lõputööd saaks ka mujal kirjutada ja juunis on isegi siin kaitsmiseks piisavalt soe

** jah, ma olen kursis ka sellega, et Eesti aladel peaks üldise kliimasoojenemise tõttu hoopis suved jahedamaks minema – aga talved ju siiski pehmemaks

11 kommentaari “No kaua võib?

  1. Mu wordpress kohe teadis, et sa õelutsed, pani su spämmi ja sinna sa oleksid pidanud jäämagi, õelukott!

   Aga tglt on mul korralikud talveriided täitsa olemas ja nendega väljas ei olegi külm, aga minu jaoks on lumi selline funktsionaalne asi, mis võiks olla mäe peal, kui mina sealt lumelauaga alla lasen, mitte niisama igal pool jalus, nii et muudkui vantsi ja vantsi nagu üks kolevants. Või et ärkad hommikul üles ja pead kütma hakkama, sest öösel oli -20 ja eilsest kütmisest on alles ainult hägune mälestus. -5 on selline paras talveilm, sellega ma ei kurda.

   1. Mis mõttes õelutsen? Heast südamest soovitasin. Ma oma lapsel ka käsin külmal ajal soojalt riidesse panna.

  2. riideid saab muidugi selga panna, aga minul oleks lisaks sellele vaja veel sissehingatava õhu eelsoojendust. alates umbes -10 kraadist on hingata lihtsalt valus. külm õhk hingamisteedes kõrvetab, ja silmad jooksevad pidevalt vett.

   nii et jah, minagi mõtlen juba ammu, et peaks talveks aafrikasse kolima.

 1. Globaalne kliimasoojenemine toobki kaasa lokaalseid jääaegu, peamiselt vist seetõttu, et Golfi hoovus nõrgeneb ja ei soojenda enam Euroopa läänealade põhjaosa.
  A teil Tartus on niikuinii ajastaega olnud kontinentaalne kliima.

 2. Ja paljugi, mis lubab, möödunud pühapäevaks lubati ka Tartus -30, aga ei tulnud ju. Ilm.ee lubab aga palju pehmemat ilma, mitte külmemat, kui -16, sedagi ööseks ja mitte igal pool.

   1. Selles suures linnas nüüd mõni virmaline. Need on ikka kaugemal, kus mõisarahvas saab salaja särava saaniga taevasse sõitma minna, nii et liiga palju pealtnägijaid pole.

 3. Ma saaksin sinust aru, kui sa peaksid paljajalu käima nagu su 8 kaaslaskäppa.

  Kuid ma soovitan üldse Nigeeria Riiklikku Ülikooli üle minna ja sealseid mustlasi uurida. Ja siis jälitada seda Nigeeria ainsat valget mustlast, kes, räägitakse, olevat olemas. Lumeinimest olevat nähtud!

  OT: Tglt kahju, et musti mustlasi E-s ei ole. Identiteedi kujundamise uurimisel oleks selline erisus eriti huvitav! 😀

 4. siitpoolt jalle vastupidi kurtmist, ukspaev oli 45 kraadi kuuma ja siis joudsime venelannast kolleegiga jareldusele, et kulmaga saaks veel hakkama – pane aga rohkem riideid selga, aga palavusega raskem voidelda…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.