blogs · prantsuse · prantsuse keel

Prantsuskeelsed blogid

On ilmselge, et just siis, kui peaks kindlasti tegema mingeid konkreetseid asju, teen ma parajasti midagi muud. Täna guugeldasin ma prantsuskeelseid blogisid. See ei ole sugugi lihtne ülesanne, sest ühtegi blogipuu sarnast saiti ma neil ei tea, nii et pidin lihtsalt alustama suvaliste (ja igavate) blogidega ning nende linkide kaudu edasi liikuma. Sellega on aga see mure, et esiteks ei lingi enesekesksemad (= pooled prantslased) tavaliselt kedagi ja teiseks huvitavad inimesi tavaliselt sarnased inimesed, nii et kakablogijal võib küll kümme linki reas olla, aga need viivad kõik teiste kakablogijate juurde. Samuti eristab prantslasi meist see, et nad on kirjutamisega harjunud, nad peavad koolis kõik meist sada korda rohkem kirjutama, nii et neile tundub üsna loogiline, et kui nad juba blogi pidama hakkavad, võiks üks postitus vabalt kaks A4 olla küll – mina jälle ei viitsi nii pikka teksti lugeda, nii et suurem osa sellistest said välja praagitud.

Lõpuks saatis mind siiski teatav edu, nii et jagan oma leide teiega ka, juhuks kui keegi veel igapäevast prantsuse keelt lugeda tahab. Süsteem on traditsiooniline, mida eespool miski nimekirjas on, seda rohkem see mulle meeldis. Kahju, et nad wordpressi ei armasta, hakka või mõtlema, et peaks ikka google readerisse asjad sättima. Blogid on igatahes sihukesed:

 • Femme Sweet Femme – üks naine, kelle kohta ei ole kirjas, kui vana ta on, kui palju ta kaalub või kas tal lapsi ka on, aga kes kirjutab naljakalt (kuigi väljendab end vahel tiba robustselt ja ei põlga ära ka obstsöönsusi, aga minu jaoks ta üle piiri ei lähe). EI kirjuta kosmeetikast ja uutest riietest (minu jaoks jättis blogi nimi alguses sellise mulje), vaid niisama. Ja mulle meeldib väga see, et ta on oma blogi üles ehitanud nagu maja – postitused on jagatud kategooriate kaupa, osad on siis majas sees, osad jäävad välja jne. Mitte et see oluline oleks, aga selline armas nüanss.
 • Le blog de Borée – siin kirjutab üks arst oma elust ja mõtetest. Eelkõige jäi see silma selle pärast, et sain sealt teada, miks prantslastel alati nii hirmsad haigused on ja et see, miks nad peoga ravimeid sisse ajavad, pole sugugi alati arstidest tingitud, vaid pigem mingist nende isiklikust ajuehituse omapärast.
 • Ingliche Titcheur – isegi, kui see oleks maailma kõige igavam blogi, ei saaks ma seda jagamata jätta, sest sellel on SELLINE NIMI. Jaa, nimi müüb, see on esimene mulje, mis teist jääb. Aga ta kirjutab ka üsna normaalselt.
 • La fille aux yeux couleur menthe à l’eau – tunnistan ausalt, tema ongi pereema, kes kirjutab päris hästi oma lastest. Aga üsna hästi kirjutab ja kõik nad ei ole pisikesed. No ja tegelikult kirjutab ta vahel ka lastest, rohkem ikka muudest asjadest. Kuigi kahtlen, kas ma teda ka pikemas perspektiivis lugema jään, sest sealt kumab läbi tuntav kirjanduslikkuse pretensioon (mis on neis blogides üsna tüüpiline), aga see konkreetne stiil ei ole minu maitsele vist kõige sobivam. Tal on aga VÄGA palju viiteid teistele blogidele, nii et juba selle pärast pälvis tähelepanu.

Kui oskate veel midagi soovitada, siis andke tuld. Ega ma ei hakka ometigi oma lõbuks prantsuskeelseid raamatuid lugema, neid saan ma praegu kohustuslikus korraski piisavalt.

10 kommentaari “Prantsuskeelsed blogid

 1. Üks tekstinäide kõige esimesest blogist (ka tema sai tegelikult hiljuti emaks ja kurdab, et aeg liigub liiga kiiresti):
  Il est né hier et il a bientôt huit mois. Il est né hier et mes bras ne sont déjà plus son endroit préféré sur Terre, le tapis de jeu, le carrelage, tous les endroits où il peut tourner et virer, chercher à s’assoir, parlementer avec ses jouets, être autonome, sont bien plus attractifs. Il est né hier et déjà son poids a été multiplié par trois. Il est né hier et quand on regarde les photos des premiers jours, on ne le reconnaît presque pas. Il est né hier et il est grand, déjà.

 2. mulle see naine päris meeldib, kes mul linkide seas on. Mitte et ta eriti tihti kirjutaks või midagi, ja üldse meeldisid mulle kõige rohkem tema kunagised inglisekeelsed postid geekmomis, sest neist ma sain paremini aru.
  Aga phmt on ta äge naine =)

 3. ma ise l2bisin paar aastat tagasi sama kadalipu (suht samade muljetega), jagan siis seda, mis mul s6elale j2i:

  http://viesdefous.blogspot.be/ – kanadalasest psyhholoogi, dialoogivormis vestlused oma patsientidega. osutus oma lyhiduse t6ttu mulle loetavaks (kildudele sain lausa pihta ja puha), paraku avastasin, et ta on just oma blogi l6petanud.
  http://www.hippopotable.com/ – minu jaoks veits keeruline , nii et ganteerida ei julge, aga tundub, et v6iks pariselt ka naljakas olla.
  http://www.garancedore.fr/ – ainus talutav “tibiblogi”, stafijuttu ignoreerida ja keskenduda intervjuudele ja tema kolumnitele
  http://margauxmotin.typepad.fr/margaux_motin/ – ainus talutav tibikoomiks? pole tykk aega lugenud.
  http://www.danielrondeau.com/ – leidsin readerist, aga ta pole tykk aega uuendanud seega olen juba unustanud, millest seal jutt k2is

  Tegelikult olen ma otsinud just mingeid koomiksiblogisid, kuna prantslased on teada tuntud BD fanaatikud, aga mingeid h2id yhepaevakoomikseid (a wulffmorgenthaler, ctrl+alt+del, vms) ei leidnud, nende ambitsioonikate megapostituste lugemiseks mul jatkuvalt kannatus puudub.

  (kuna ma juba nii lennukalt soovitusi jagan, siis kiidaks hoopis yhte filmi – “C’est arrivé près de chez vous”, belglaste geniaalne must huumor, ausaltoeldes pole yhegi prantsuskeelse filmi peale nii palju naernud)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.