anna kannatust

Ega Eesti mees õlleta käima ei lähe

Postimehes on jälle üks artikkel, mis muuhulgas ärgitab inimesi kommenteerima müügikeelu teemadel, sest sealt ju kõigil king pigistab. Öeldakse näiteks nii:

Läksime äiaga ühel nädalavahetuse varahommikul metsatööle, teada ju, et füüsiliselt raske töö tuleb ja higistamist palju. Metsatukk oli tsivilisatsioonist suht kaugel ka. Mõtlesime, et ostaks lõunaks kummalegi ühe õlle lõuna kõrvale. Aga loll lugu bensuka kassas (kell oli alles 8 hommikul), ei müüdudki. Piinlik endal ka, no ei olnud müügipiirang meeles.
Ostsime kalja, seda ikka müüdi.
Jutu moraal see, et kannatavad ikka normaalsed inimesed, küll sõltlastel on täpselt teada millal ja kus peab olema

Ja nii:

sama teema- mõnel päeval oleks kodus vaja tõsisemalt füüsilist tööd teha ja kui loll oled ning eelmisel päeval varusid ei täienda, siis tööpäeval ootad enne kümneni, siis käid poes ära ja alles siis tööle- enne ei taha ju tööriideid selga panna ja keha märjaks ajada, et siis vahepeal tiir poes käia. olen vaadanud poodides kella kümne ajal, kus tunkedes mehed siis kohale loivavad ja korvi õlut laovad- ilme, et enne seda nad tööd teha suurt ei viitsinud ja ajasid kella vaikselt edasi kuni aeg käes. sama nagu vene ajal, kus kell kaks lendas haamer nurka ja sellid kõik poesabas.

Mina ainult loen ja imestan. Kui esimene tundub veel üsna loogiline, siis teisest jääb küll mulje, et tööd, eriti füüsilist tööd, on VÕI-MA-TU ilma alkoholita teha. Sest noh, vaja on ju. Vaesed ehitajad näiteks ei saagi enne kümmet tööle hakata niiviisi, kui kaugemalt tulek on – siit võiks kohe teha järelduse, et just see alkoholi müügikeeld tõmbab meie tööviljakuse alla ja seega takistab majanduskasvu.

16 kommentaari “Ega Eesti mees õlleta käima ei lähe

 1. Mulle meenub kohe see praktikant, kes tuli hommikul kell pool 11 tööle ja ütles, et ta ei saanud ju kella 9-ks tulla, sest tubakapood tehti alles kell 10 lahti. 😀 Erivajadustega inimesi tuleb mõista, kas sa siis seda ei mõista?

 2. aga pärast kümmet õhtul (kui mõni pood siis veel lahti on) on suht jama, sest poed korjavad kassiirid töölt ära, sest no kesse klient ikka tuleb, kui alksi ei müüda.

  1. Al Bundy on äge. Ja ma pole öelnudki, et keegi loser on, see suhtumine, et ilma õlleta ju ometigi ei saa tööd teha, on minu jaoks lihtsalt väga naljakas.

  1. Kui LAYOUT on FULL, siis mulle sellest piisab. Eri pikkusega read on ärritavad. Sellest veel ärritavam on ainult keskele joonitud ridadega tekst (nimesid ei nimeta ja näpuga ei näita, aga te teate, keda ma mõtlen)

   Kui disain ei karju sisust üle, siis see on lihtsalt super. Ega ta, kurask, arhitektuuribiennaalile oma blogiga ei lähe! Ja Rents, kena inimene, mõtleb neile luuseritele ka, kes peavad ta blogi veits kitsama ekraani pealt lugema. Normaalne.

  2. Nu mia võtass küll meskit vähämbäste kujonduksega ette. Üts Eesti parimb uumuriplooga om parembat väärt ku määneki 2000. aastast peri vällänägelemine…
   Mia ikke käi’ tan vahel lugiman nink naarman. Nink tahass tõsiselt tänada RSS-i vällämõtlejat. Miniläpre ekraanil om lehe põhiosa suht kitsas, vahel om suisa tunne, et piä’ paari aasta peräst kõõrdsilmsust ravima nakma…
   RSS-lugija om õnness abiss 🙂

 3. Ma olen veendunud, et lehekommentaatorid on mingi omaette populatsioon, mis ilmtingimata ei esinda Harju keskmist.
  (Kui ma ütlen “ma olen veendunud”, siis lugege seda pigem kui “ma kogu südamest loodan, et see nii on, sest kui ei oleks, siis ma ilmselt nutaks ennast igal õhtul looteasendis magama või midagi”.)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.