anna kannatust

Blogietiketist (jah, sinu käitumisest räägin)

Jätsin üle hulga aja ühte blogisse pika kurja kommentaari, kaklusplatsiks seekord siis Printsessi koduhoov. Ei, ma ei süüdistanud teda kombelõtvuses, sest kivide loopimiseks ei ole ma ise kuigi sobivas positsioonis – ei mõista ma korralikult pearätiga juukseid katta ja hingamispäevgi jääb tihti pühitsemata. Vihastasin hoopis ühe kommenteerija peale, kes juba paar päeva seal kirjutada vehib nagu hull, nii et ma kujutan visuaalselt ette, kuidas tal samal ajal ilanire suunurgast niriseb. Tema põhiprobleem tundus olevat see nüüdseks juba kuudetagune (mis internetis on põhimõtteliselt dekaad) lugu, mil ühe teatud geelipede kohta internetis tiba rohkem eraelulist informatsiooni letti laoti, kui ehk viisakas oleks. Pildiga*.

Aga sellest suutis kommenteerija öelda ainult paar lauset, ülejäänu oli lihtsalt räige sõim ja seda muudkui tuli ja tuli ja tuli. Hoorus ja patuelu ja mis kõik veel. Oleks tegu minu blogiga, oleks ma ilmselt ühel hetkel bloki peale pannud, mõtlesin selle juba siis, kui mingi lollakas siin iga paari kuu tagant rääkimas käis, et ma kommunist olen (ei ole, aga kui ka oleksin, oleks see minu põhiseaduslik õigus) – nii et Printsessi kannatust tuleb kiita. Ma saan aru, et kõik inimesed ei saagi meeldida, mulle ka paljud ei meeldi, aga ma ei roni igal hommikul nende akna alla neid lauluga äratama, et neile sellest ikka teada anda. Osaliselt ka selle pärast, et mul ei ole illusiooni, et mu seisukoht kedagi ilgelt huvitama peaks, natukene ka selle pärast, et ma ei raiska aega inimestele, kes mulle ei meeldi, aga eelkõige selle pärast, et JUBA EMA ÕPETAS, ET SEE EI OLE VIISAKAS. No ei ole. Kui ei meeldi sulle Manni mummuline kleit, hoia suu kinni või lähed ise homme lasteaeda erivärviliste kummaritega.

Ja ma olen täiesti nõus selle tabava väitega, et usk on nagu peenis. Väga paljudel inimestel on see olemas ja see on ainult tore. See toob nii nende kui nende lähedaste ellu palju rõõmu ja nad on õnnelikud. Mul on nende pärast hea meel. AGA. Sellega teiste ees põhjuseta lehvitada EI ole kena. End peenise omamise tõttu teistest paremaks pidada EI ole kena. Ja selle võõrastele lastele kurku surumise eest tuleks vangi panna.

Sul on arvamus? Väga tore, lase aga tulla. Aga kui sa seda juba kaks korda teinud oled ja kui see on tegelikult solvang, mitte arvamus, võiksid selle kuskile mujale viia. Näiteks teha oma blogi, mitte teiste nina all üles-alla hüpata. Eriti kui sinu ainsaks argumendiks ongi tegelikult see, et miski on jumalavallatu. Jah, ma ise mängin ka viisakuse kaardile, aga sellega on see teema, et tegelikult käib viisakus väga lihtsalt mööda universaalset reeglit – sealt, kus teise inimese vabadus algab, minu oma lõppeb. Kui mu naabrinaine arvab, et ma olen naine ja peaksin seetõttu käsivarsi katma, võin ma seda ignoreerida (ja ignoreeringi), aga kui ta mind endale külla kutsub, katan ma end kinni, sest ma lähen tema KOJU, ta on mind endale külla kutsunud ja ma käitun nii, et ta ei peaks minu pärast ebamugavust tundma. Blogi on ju siiski samuti virtuaalne kodu, tunduvalt rohkem kui Facebook – viimane näitab ainult euroremonditud pealispinda, blogi laseb külalised ka kodukolde äärde.

* Kuna keegi nagunii selle teemaks võtab, siis ma ütlen ära, et ei, mina isiklikult** ei leia, et see pildijagamine ja üldse kogu see kirjeldav trall väga hea mõte oleks ja mitte ainult eetilise poole pealt. Viia endale koju keigarist ilueedi ja hakata kolme kuu pärast kiljuma, et täitsa pekkis, tüüp käitubki nagu keigarist ilueedi, on… No umbes sama, kui ma hakkaks pärast oma sajandipikkust abielu siin teile kurtma, et kujutate ette, selgus, et see pikajuukseline tätoveeritud mees, kes mu ää on võtt, kuulab mingit rõvedat metalimuusikat. Sõltumata sellest, mida lugejad metalist arvavad, minu blondist peakesest hakkavad nad igatahes midagi arvama. Saame aru jah, et astusid solgiämbrisse, aga on siis ilmtingimata vaja see veel endale avalikult pähe tõmmata ja kolinal keerlema lüüa?

** Aga taas kord, täpselt nii, nagu igaühel on õigus sõnavabadusele, on igaühel ka põhiseaduslik õigus olla loll. Ja kui sellest midagi õpitakse ja järgmine kord ehk natukenegi targem ollakse, on ju hea. Kas ollakse, eks seda näeb, hetkel ma veel kihla ei veaks.

Pilt on pärit siit.

6 kommentaari “Blogietiketist (jah, sinu käitumisest räägin)

 1. “JUBA EMA ÕPETAS, ET SEE EI OLE VIISAKAS. No ei ole. Kui ei meeldi sulle Manni mummuline kleit, hoia suu kinni või lähed ise homme lasteaeda erivärviliste kummaritega.”

  Best. Parenting advice. Ever.

 2. On vist nats ebaviisakas seegi, et võtan trükiveast kinni ja inisen, aga ei saa vaiki olla:
  “Kui mu naabrinaine arvab, et ma olen naine ja peaksin seetõttu käsivarsi kandma, võin ma seda ignoreerida (ja ignoreeringi), aga kui ta mind endale külla kutsub…”

  Oot, sa ei kannagi käsivarsi (enda küljes)? Kus nad paned siis? Mis aus ja kole feminist see on, kes on võtnud ette sellise ahistava iluopi nagu käsivarte mittekandmine?!

 3. Kui pükstel on sääred, mis on ju ka kehaosad, siis miks ei võiks varrukate asemel käsivarred öelda?
  Tubli, Rents! Ka mina oleks tahtnud midagi selle juhtumi kohta öelda, aga enam pole vajagi. Nii hästi ma poleks seda suutnud.

 4. Jaa, Rents, nii hästi poleks suutnud seda keegi teine kokku võtta. Nõustun sinuga 100-protsendiliselt, ka nende tärnide all olevate märkustega.

  Eks olen isegi nüüd mõistnud, et nii lammas ikka andis omal ajal olla. Aga noh, nagu sa ka ütlesid, eks näis, kas tulevik mu selles suhtes targemaks on teinud 🙂 Ma ise ka veel päris kihla vedama ei hakkaks.

 5. ahh..mulle nii meeldivad sõnaosavad inimesed.
  nautisin seda sissekannet ja neid tabavaid võrdlusi vaimustusest luksudes. for real.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.