issanda loomaaed on kirju

avalik kiri Sven Lõhmusele

Sorry, Sven, et ma nii prostalt kirjutan, ma ei teadnud su meiliaadressi. Ja ega ma niisama ei kirjuta, ikka põhjusega. Mul on geniaalne idee, mis meid mõlemaid veel kuulsamaks ja veel rikkamaks teeb. See viimane ei ole minu puhul küll väga raske, aga ega sinagi vast raha ära ei põlga. Lisaboonus – tegu on heategevusliku projektiga, ajakirjandus armastab heategevust.

Nimelt, nagu sa kindlasti ajalehest lugenud oled, on meil nüüd Eestis ca 20 vietnamlast (nii palju on vist veel alles, seitse tükki saadeti ju kohe tagasi), kes tegelikult ei taha sugugi koju minna. Me saaksime kohe võtta neist seksikama neljandiku (kellest vähemalt üks võiks viisi pidada, aga kui ei pea, pole ka hullu, siis hakkavad räppi tegema) ja neist bändi kokku panna. Nagu the Fugees, noh. Me muidugi ei rõhuks sellise muusika peale, ikka midagi moodsamat, ehk väga õrnade folkelementidega. Mul on isegi nimi juba välja mõeldud. KAMA.

Ma näen juba läbi ekraani, et sa oled skeptiline, aga oota, ma kohe selgitan. Esiteks. The Refugees oli võetud, mis ma teha saan. Teiseks ei ole kama mitte sugugi ainult eestlaste rahvustoit, vaid ka Aasia relv (ja ega nad siin Euroopas aru ei saa, kas Jaapan või Vietnam, pealegi põlluharimisel kasutati seda mitmel pool, ära selle pärast muretse), mis muide näeb välja veidi nagu sirp. Seega tunneks eestlased kohe, et nad on nagu omad poisid.

Seda, et rahvale peale ei lähe, pole vaja karta. Mõtle ise, isegi “Kes ei tantsi, on politsei” sai Eestis kuulsaks, sest autor on välismaalane. Mike Emelai oli STAAR ainult huvitava nahavärvi pärast. Ja nunnud aasia poisid on praegu ju täiega moes, tiinekad on kohe sillas. Pealegi on mul veel lisatrump tagataskus – esimese plaadi teeme koostöös Koit Toomega. Ehk on ta isegi nõus tasuta või väikese summa eest õla alla panema, ikkagi heategevus ju. No ja ega me vietnamlasi ka ilma ei jätaks, süüa ikka annaks jne. Alguses, küll hiljem fännid välja teevad.

Selle käigus leiame muidugi ülejäänutele ka uued kodud, et avalikkus näeks, et me niisama tühja ei passi. Kati Saara Vatmani tallu kuluvad alati abikäed ära, eriti nüüd, mil maailmalõpp tulemata jäi. Usun, et ta võtab kolm tükki küll kohe. Üks tädi juba rääkis Seitsmestele uudistele, et ta võtaks paar tükki omale kööki (yeah right, kööki, kas nägite, milline dekoltee tal seljas oli ja kuidas ta seda juttu ajades naeratas, hah, “kööki”).

Ja kui sa ikka veel kõhkled – no vaata seda pilti. Kas sa tahad öelda, et selline asi EI müüks? Nii et ma jään meili ootama, arutame protsente ja värki. Ma kardan, et me peame ikka Koidule ka midagi andma, tal on ju teine naine ka nüüd peale kasvamas ja tead ise, palju naiste peale raha kulub.

Tsutsufrei!

15 kommentaari “avalik kiri Sven Lõhmusele

 1. ja kui sven ikkagi neid esialgu oma leivale ei võta (mõistetav ka, järgmise euruvisioonini on jah liiga palju aega), saaksid nad ju laulukoori teha ja sinimustvalge motorikshaga laulupeorongkäigul sõita.

 2. Ma arvan, et seal koledas lume ja sääskede ja kuusemetsaga Virumaa kolkas, kus see pagulaste keskus asub, ollakse ilgelt rõõmsad, kui nad proove hakkavad tegema. Üks sotsiaalabitahk veel juures – meelelahutus väljasaatmist ootavatele orvukestele.

 3. BigBang!

  Selliseid soenguid lõigata, nii et hoiaks ja püsiks ka, saabki vist ainult asiaatide juustele. Eestlaste juus jääb natuke liiga õhukeseks. Eelmisel aastal tähistasin Eesti Vabariigi aastapäeva 8 tundi kestnud juuksuriskäiguga. Poolteist tundi hoidsin värvi peas, et õiget tumesinist tooni saada. Enne värvimist oli brüneti poisipea lõikamine-pleegitamine, pärast värvi kinnistamine-soengu föönitamine. “Liiga palju animet ja K-poppi,” panid töökaaslased kärmelt diagnoosi. 🙂
  Aga jah, turgu oleks!

  1. Krt, siin videos on mitu tükki ikka väga seksikad ja mehelikud ka, sellest stiilist ja pehmest muusikast hoolimata. Mmm. Mulle hakkab vaikselt tunduma, et äkki Koitu pole vajagi…

 4. Sa oled tänasest ametlikult kümme korda kuulsam. Sattusin bussis kuulama Sky+ hommikuprogrammi ja seal loeti su avalik kiri ilusasti ette.

 5. Ma ka kuulsin hommikul raadiost, aga sealt kuulata polnud pooltki nii naljakas, kui seda kirja siin esimese hooga lugeda 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.