alcohol

vastlapäeva eri (väikse hilinemisega, nagu mul kombeks)

Kelgutamisest ei tea ma midagi, aga kõige pikemad linad on küll juba valitud ja pildilegi püütud (ja minul omakorda pilt Postimehest laenatud). Iseenesest see mees mulle meeldib, ikka on tore näha optimistlikke inimesi – näha ju, et linad ulatuvad ainult poolele teele, aga mees teab, et julge pealehakkamine on pool võitu. Usku peab ikka ka olema, muidu ei jõua kuskile.

Või nagu üks kommentaator tabavalt ütles:

Elu Lasnamäel on nagu elu olümpiakülas – inimesed käivad dressides, räägivad võõrkeelt ja nüüd tegelevad ka sportvõimlemisega.

Kuigi aususe huvides tuleb ära märkida, et see konkreetne staar olevat siiski eestlane, kelle kuri naine välja minnes luku taha pani. Peab mõnel alles olema huvi meest pidada, sellise asemel võiks küll osta vibraatori, papagoi ja kassi combo, oleks koht kohe vähemalt sama kvaliteetselt täidetud. Postimehe kommentaaride põhjal tundub küll, et naine istub nüüd elu lõpuni ebaseadusliku vabaduse võtmise eest kinni (pm oli mees ju orjastatud, ei saa välistada ka seda, et ta tahtiski põgeneda seksiorjusest, aga ei julgenud seda kohe öelda).

Vastlakuklitega panin ka nii täppi, kui üldse võimalik. Riia tänava mäkketõusul on üks saiakeste koht (seal, kus vanasti Soovi kontor oli, kohe kontserdimaja mäe all), kus neid kohapeal küpsetatakse ka. Lisaks on see müüja/kondiiter väga tore, nii et ei ole sugugi kahju oma raha talle jätta. Igatahes olid need vastlakuklid ilma moosita, aga kui supermarketist ostetuna tähendab vastlakukkel maitsetut saia, millele on purgivahukoort peale lastud, siis neil kuklitel oli sai hea, vahukoor hea ja kaunistuseks oli igaühele paar jõhvikat lisatud, nii et sai korraks hapu maitse ka suhu. Kusjuures, kui ma õigesti mäletan, oli hind ainult 40 senti tükk, mis vähemalt Rimis pakutavaga võrreldes on suisa odav. Nii et huvilistel tasub letti lennata, kuigi see pannakse vist juba veidi pärast lõunat kinni. Sai küll suht häbitu reklaam praegu, aga see on puhtast südamest.

Nagu juba alguses öeldud, siis kelgutamas me ei käinud, aga liugu lasime küll – viisime koerad jalutama ja terve Tartu on selline liumägi, et ma kujutan ette, kuidas vanatädid konte murravad iga kord, kui pisike Pitsuke liiga järsult rihmast sikutab. Õnneks ei olnud keegi teine peale sportlaste (ja minu!) nii loll olnud, et sellise ilmaga välja tulla (ja sportlastele on ainult kasulik, kui miski annab lisamotivatsiooni, et kiiremini liigutada), nii et minu nunnu sai suurema osa jalutuskäigust vabajooksus teha – ja pani ise korra külje maha, tõsi küll, suurema tõuklemise käigus. Mitte et ma teede seisukorra pärast kurdaksin, koeraomanikuna valingi ma teid, mida pole soolatatud või killustikuga üle kallatud, sest see on käpasõbralikum. Kevadeks olen lihtsalt baleriin valmis, mis on ka ainult hea, ehk sel aastal jõuan lõpuks ometi taas selleni, et saan spagaadi maha – kevad on juba nii lähedal, et viimane aeg taas trenni tegema hakata. Kui vähegi ilma peab, võiks ju järgmisest nädalast jälle jooksmas käima hakata jne. No et oleks sel aastal sportlikum ja muud jutud. Krt, kõht läheb tühjaks selle peale, peaks veel ühe vastlakukli võtma.

10 kommentaari “vastlapäeva eri (väikse hilinemisega, nagu mul kombeks)

 1. Lastakse ikka Liusid, mitte liugu, kamoon. Kes kõige pikema Liu laseb, sel kasvavad linad aknast maani järgmisel aastal. Arva, kas see on meeste hulgas populaarne sport või ei ole?

 2. Mina mõtlesin hoopis, et peab ikka väärtuslik meesisend olema, keda tasub niiviisi kõigi vahenditega kinni hoida. Mina oma elus kahjuks selliseid pole kohanud. Hoopis vastupidi, mõnele on pidanud minemiseks natuke hoogu andma. Muidugi ikka ukse, mitte akna kaudu lahkumiseks.
  Ja voodilinu oli selles majapidamises ka vähevõitu.

 3. Mõnikord on asi ka lihtsalt selles, et mees peab näiteks järgmine päev kainena tööle minema. Ja kui mees peaks olema ainuke rahatooja peres, kus on ka näiteks lapsed, siis peab mõnikord naine ka sellised võtted kasutusele võtma (et tagada mehe tööleminek ja sellest lähtuv sissetulek).
  Muidugi võiks siis rääkima hakata sellest, miks sellise mehega üldse lapsi saada või koos olla, aga eks sellele küsimusele on ka mitmeid vastuseid.
  Minu arust on see lihtsalt kurb.

  1. Iga päev loen midagi nii absurdselt jaburat, et pean lausa kahtlema, kas asi ikka on sarkasmina mõeldud või ei. Sinu kommentaar võidab selle päeva auhinna.

   1. Olgu, kui ma vaatan oma postitust kontekstist välja rebituna, siis see võib tõesti jabur tunduda. Aga sel hetkel oli mu emotsioon täpselt selline. Ma tean mehi, kes on selliseks asjaks võimelised. Ma olen näinud mehi sarnases staadiumis, kus nad on tegemas midagi sama jaburat. Ja siis ms mõtlen nende naiste peale, kes nende kõrval on ja seeläbi kannatavad. Seepärast ma ei suutnudki enam seda uudist naljaga võtta.
    Muidugi, eks nali ole kõige loomulikum viis sellise totrusega toimetulekul. Ja seepärast mõistan ma ka Sinu vaatenurka oma postitusele.

    1. tglt see meenutab mulle, et ükskord üritasin üsna jõuliselt sõbranna abiga meie ühises korteris kinni hoida üht meest, kes oli meie arust liiga purjus, et rattaga sõitma minna. Ei olnud isegi kummagi oma mees mitte, lihtsalt oli hirm, et saab surma. Aga ust lukku siiski ei keeranud ja lõpuks ta kuidagi veenis meid, et kui me tahaks teda sõitmaminekust hoida, siis tuleks meil temaga öö otsa maadelda (mida ei jaksanud) ja sõitma ta läks. Õnneks jäi ellu ja enam-vähem terveks.

     Samamoodi olen üritanud jõudu rakendada purjus mehe vastu, kes tahtis kangesti Emajõkke ujuma minna. Sama edutult.

    2. a tuleb tunnistada, et kui selline asi on regulaarne, siis on mõistlikum käega lüüa ja jätta inimese ellujäämine tema enda vastutusele, isegi kui tundub, et ta ei ole vastutusvõimeline.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.