Uncategorized

A mis see sinu asi on?

Hah, siin on äge artikkel 20 valdkonnast, kuhu ei ole viisakas oma nina toppida. Kõik, mis ta räägib on tõsi. Aga vahepeal on NII raske endale meelde tuletada, et see ei ole minu asi, kui keegi mõtleb, et valged tossud, nahkpüksid ja eest lahti jäetud särk oleks hea moevalik. Mitte et ma seda kellelegi näkku ütleks. Või kui sõbranna deidib ainult eksvangidega ja hiljem nutab, sest nad varastavad tema tagant – siinkohal arvan ma küll, et mul juba natuke nagu on õigust soovitusi jagada. Kui kästakse selle peale vait olla, siis on muidugi teine asi ja eks ma siis hiljem ka viisakusest natuke ta nutmist kuulan, aga olulises olukorras võiks esialgsed põhjendatud soovitused siiski letti laduda. Sõbrale. Tuttavatele muidugi mitte.

Tätoveeringute osas olen ma kahtleval seisukohal. Selles mõttes, et loomulikult on igaühe oma asi, mida ta kannab, millise tätoveeringu ta teeb jne ja hukka ma ei mõista, aga kui inimesel nt jookseb ainult üks sukk ja seda ainult selja tagant, siis viisakusest ikka küsid, kas see on teadlik moevalik või ta pole lihtsalt märganud, et hargneb. No mõne tätoveeringuga on sama lugu, huvitav oleks teada, kas ta tätoveerija oli parajasti purjus või hakkas poole töö pealt krambitama või oodatigi sellist tulemust.

No ja vahel on lihtsalt nii vahva kedagi natuke taga rääkida. Ju… Aga ma proovin paremaks inimeseks saada, päriselt.

25 kommentaari “A mis see sinu asi on?

 1. Kõik oleneb stiilist. Ning dr Rentsil õnnestub minu arust eriti hästi just inimsuhete lahkamine:))

  Seda arvavad ka need paljud teised Rentsi blogi külastajad. Ega nad muidu siin käiks.

  1. Dr. Rents on ju tunnustatud suhtegeenius maksimaalse võimaliku emotsionaalse intelligentsusega ning tema indiaaninimi on teadupärast Delikaatsus Ise. Seda ta küll jagab minuga, aga Antsusid ja Marisid on ka rohkem kui üks.

   Ent too viidatud oopus on ju ikka päriselt imelik. Kas rääkida tuleks siis ilmast, kriketivõistlustest ning välispoliitikast? Inimesed ei tohiks üksteisest mitte midagi teada, vaid peaksid elama maksimaalselt individualistlikult? Ega tohiks mitte mingil juhul oma positiivseid või negatiivseid kogemusi jagada, sest “las ta kukub ise näoli sita sisse, ähähhäää, paras, kui naljakas, ja ega ta muidu nagunii ei õpi”?

    1. Ja-jah. “Virsik” ei ole sama mis “kollane värv” ning “helehall” on hoopis midagi muud kui “hall”:))

    2. K.k.p-s on lihtsalt väga tigedas meeleolus. Ega taha mõista, et lollid naljad on ikka ka naljad. Grrrr! :E

    3. Minul pole üldse naljasoolikat ja viidatud artiklit ei lugenud ma ka, aga seda tean ma täiesti surmtõsiselt, et “parastama”, “liigselt sekkuma” ja “aktsepteerima” pole mitte üksteise vastandid vaid lihtsalt kolm eri võimalust.

 2. Point oli vist, et õiendada pole ilus. No kurat, mul viskab ka maksa üle kopsu, kui kuulen, et “naine peab ennast meikima” või et “punkarihari teeb koledaks” vms.

  1. Kusjuures eelpooltoodud aksioomidega ei ole võrreldav see, kui lihtsalt ütled, et “ettevaatust, seal on sitt”, “proovi Atkinsi dieeti” või “arvesta, et tätoveering on eluksajaks, kaalu see hoolega läbi”, “kas lapsed ei peaks mitte hiljemalt kell 10 magama minema?”. Teise inimese valikute HALVUSTAMINE on see, mille kohta võib öelda: mis liiast, tuu kurast.

  2. Ahjaa… ma loodan, et keegi ei solvu, aga nt esoteerikute facebookipõhised energeetilised internetiseansid, kuhu mind viimasel ajal on üritatud kaasata (keskeltläbi 3-4 korda nädalas, tänan väga), need on ikka viisakalt öeldes.. tüütud. Samas on täiesti ilmselge, et kui inimesed juba usuvad sellistesse asjadesse, siis solvab neid juba see, kui ma palun mind rohkem mitte invite-da… Järelikult ma ei palu, lihtsalt krigistan natuke hambaid ja ignoreerin.

  1. Miks lihtsalt tuttav, kui on olemas issi, kelle tütrena minna? 😉

   *Kaasa võtta juukseklambrid. Nallidest ei ole juttu. 😀

   1. Palju nautslasel juukseid on? Ma võiks teda laenata ju. Seda enam, et praegu on tegu räige soolise diskrimineerimisega. Miks ma oma pojale patsi ei või teha, kui tal pikad juuksed on?

    1. Tal hobusesappa pandaval määral enam ei ole. Aga talle saaks sellist sajapatsilist neegrisoengut teha küll. Ainult et juuksed on tema tabukehaosa, nii et see läheks suure kisa saatel. 😀

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.