Mõtlesid, et oled rikas bitš, küünetehnikuks juba õpitud ja läheks oma lõbuks Pillega kaugõppes kirjandust ka õppima, küll mehed maksaks? Või mõtlesid, et vanust juba 40 kanti ja võiks nüüd kaugõppes end mõnel oma erialaga seostuval alal täiendada või midagi hoopis uut õppida, sest noh, 40 ja naisterahval ei sobi ju hakata meest vahetama?
Aga vat ei lähe. See ei loe, et sul raha on ja sa oled valmis maksma. Meist targemad on otsustanud, et Eestis on AINULT tasuta kõrgharidus. Ja kuna see tähendaks ülikoolile muuhulgas seda, et avatud ülikooli tuleks pidada heategevuse korras (õppejõud, kes nädalavahetustel tööl käivad, tahavad selle eest ju palka saada) või statsionaarõppe arvelt (võtame neilt õppejõududelt siis nädala sees tunde vähemaks), eelistatakse päevaõpet. Nii et tänaseks on asi nii kaugel, et sellest sügisest Tartu Ülikool enam umbes pooltele avatud ülikooli õppekavadele õpilasi vastu ei võta.
Vat sulle turumajandust.
Lugesin artikli läbi, kuid ei näinud kuskil põhjendust, miks TÜ seda õppevormi siis nii hoogsalt kärbib? See on tasuline õpe, kulud peaksid seega kaetud olema. Ja Aaviksoo AÜ-d ära ju ei keelanud.
Oskad sa öelda, mis on koolipoolne likvideerimise põhjus?
Reformi kohta veel – kas ka see pole mitte ülikooli enda teha, kas nad nõuavad sult teatud ainepunktide täitmist või mitte? Reformiga anti koolidele vaid see võimalus, selle rakendamine on nende valida.
Ei?
Meile öeldi koolis, et tasuline õpe on nüüd keelatud, aga tasuta nad seda vedada ei jaksa.
(teatud ainepunktide arvu teatud aja jooksul, onju)
Ja nii nad välja suridki.
Nimetet Kaja Karo rääkis muuhulgas ka seda, et kärped on nii tugevad ainult sel sügisel (edaspidi vaatavad, kuidas saab) ja kui nominaalajal ära ei õpi, pead ikka pappi köhima.
http://www.epl.ee/news/arvamus/indrek-reimand-kui-avatud-peaks-olema-ulikoolid.d?id=65778084
teistsugust vaatenurka ka.