sport

mitte et ma midagi kergitaks

Olen kolme nädalaga ilma toitumist oluliselt muutmata, ainult treeningkoormust suurendades (ja nullist on seda üsna lihtne suurendada), võtnud alla tiba üle 2 kg. Võib öelda, et ma olen üsna rahul, seda enam, et reedel õgisin maitsesin ma sugulase sünnipäeval ikka igat kooki. No ja pilatest hakkasin ma ju üldse tegema eelkõige selle pärast, et niisama oli venitamiseks igav sooja teha, sellega oli kaks kärbest ühe hooga (kuigi lihastele ja tasakaalule mõjub see tõesti hästi).

Painduvus areneb samuti, mitte niivõrd kiiresti, kui ma lootsin, aga siiski areneb. Üldises plaanis olen ka sellega rahul. Järgmisel paaril nädalal plaanin pilatese tõsisema trenniga asendada, vaatame, mis see lihaste ja üldise võimekusega teeb, kas suudan kuu aja pärast natuke rohkem kätekõverdusi teha. Sirgil hetkel minu jaoks nagunii aega ei ole*, nii et kui siiani olen teinud vaheldumisi jooksu- ja pilatesepäevi, siis nüüd plaanin mõnda aega iga hommikut alustada 20-minutilise intensiivse treeninguga ja lisaks jätkuvalt kolm korda nädalas õhtuti jooksmas käia. Sellel on mitu plussi, muuhulgas see, et saab hommikul kohe venitada, nagu paljud soovitavad, ja lisaks saab päeva hoostardiga alustada. Kolmandaks muidugi see, et ei pea välja minema, sest seal on hirmus.

Muuhulgas on nüüd katseliselt kindlaks teinud, et mu ema kaal ja Aura kaal näitavad napis riietuses Rentsile samu numbreid, nii et võib järeldada, et mõlemad on täpsed (või täpselt ühtviisi valed). See, mis arv see täpselt on, on muidugi riiklik saladus, aga hea teada, et seda kaalu võib usaldada.

* Mis mõjub minu akadeemilisele edukusele üllatavalt hästi, eelmisel nädalal oli ta ka busy ja ma sain pea kõik tähtsad raamatud loetud, viimaseid lappan veel. Kui ma temaga trennis käin, kulub aeg ju ka sinna minekuks ja sealt tulekuks, kodus treenides jääb küll tore sotsiaalne pool ära, aga aega kulub tunduvalt vähem.

25 kommentaari “mitte et ma midagi kergitaks

 1. Delete category “sport” 😀 Jube, kui see blogi muutuks mingiks trenni ja dieediblogiks. Kindlasti on teistsuguseid arvamusi, aga need on minu jaoks vist üldse kõige igavamad teemad. Peale geelküünte ja beebikaka blogide muidugi…

  1. Sorry, aga kui sa seda blogi natukenegi lugenud oled, siis see peaks küll nüüdseks selge olema, et ma kirjutan seda, mis parajasti mõttes mõlgub, mitte seda, mida keegi lugeda tahaks.

   1. Nuh, egas midagi, edu siis trenni-dieediblogi aretamisel. Kahju lihtsalt, sest blogosfäär on niigi viimastel aastatel omapärastest blogidest tühjaks jäänud. Kõik on nii tapvalt praktilisteks (ja paraku ka kuidagi ühenäolisteks) muutunud…

    1. Rents, ma arvan, et sa peaksid oma lugejatesse vähe aupaklikumalt suhtuma. Vähe sellest ka viisakamaks. Kõrini hakkab saama siinse blogiomaniku aadressilt kostuvatest vastuhaugatustest.
     Mina näiteks keeldun su blogi lugemast, kuni sa pole vabandanud neiu Thealloutforclimax’i ees.
     Võin allkirju ka koguda!

    2. Tänan kutsumast 🙂 Kuigi kuulun ilmselt isegi alamkeskklassi, hoian su blogil juba pikemat aega silma peal. 😉

 2. Rents, ei saa aru miks sa üldse närvi lähed. Põhjust küll pole. Ei käskinud/keelanud sul ju millestki kirjutada, ainult avaldasin oma arvamust.

  1. Ei lähegi tegelikult närvi, pigem naljakas on. Mul on oma arvamus inimestest, kes astuvad korteriuksest sisse ja teevad nagu omas kodus:”Roheline? MINA värviksin küll selle seina hoopis kollaseks, roheline ju üldse ei sobi siia ja üldse on kollane ägedam.” Ma kirjutan suures osas endale ja kui teistele ka meeldib, on ainult tore. Kui ei meeldi, pole parata. Ja kui ma peaksin kunagi saama lapse, kes eriti kõrge kaarega situb, siis blogimata ma sellest ometigi ei jätaks. “Kirjuta sellest, mida sa aknast näed,” eks ole.

   Seda, miks minu elus hetkel palju teaduskirjandust ja trenni on, olen varem kirjutanud. Just lugesin kokku ka, et viimasest kümnest postitusest räägib trennist kolm (dieedist mitte ükski), nii et ma ei näe väga põhjust kurta. St kurtmiseks on kõigil muidugi õigus, aga võiks seda kuskil mujal teha, sest see siin on see koht, kus ma kirjutan just sellest, millest tahan.

   1. Eks kirjuta pealegi. Nagu ütlesin, ei ole ma siin mingi keelaja. Poleks kommenteerinudki, kui teadnuks, et su ego nii õrnuke on, et täiesti süütust kommetaarist krt teab mida välja loed. Tulevikus siis seda viga ei korda.

    1. “Delete category “sport”” on käsutamine, mitte süütu kommentaar, sellele järgnev pole samamoodi süütu, vaid on 1. teise inimese valikute õigsuse kahtluse alla seadmine ja 2.teise inimese elama õpetamine. Kes sind eksperdiks palus? Ela oma elu.

    2. Jajah, kui oma blogis ja oma magamistoas selgete piiride paikapanek on õrna ego tunnus, olen ma rämedalt õrna egoga. Aga head teed sul minna ja ära unusta lahkudes Dakile mainida, et ta võiks vähem emotseda, ja Madmaxi juures maandudes temalt rohkem soovilugusid paluda.

   2. Võibelt ma olen liiga vana selliste asjade jaoks, aga mulle on väga kõvasti mulje jäänud, et blogosfääris kehtib reegel: “Oma blogis on igaüks kunn”. Igaüks kirjutab sellest, millest just täpselt tahab ja lugejatel pole la persetki õigust ses osas mingeid ettekirjutisi teha. V.a. muidugi juhtumid, kus blogija TEISTE inimeste eraelu piinlikult detailselt ja piltidega välja kisub, seda ei tohi kindlasti teha, see on juba punkt kaks. Üldiselt aga on ikka lubamatult matslik tulla võõrasse blogisse selle kirjutaja pihta kraaksuma: “Kirjuta midagi muud! Noh! Miks sa sellest kirjutasid?” Ja kui blogija sellele karmile käsule alluda ei taha ja vastu vaidleb, siis veel inkrimineerida talle mingeid suvalisi iseloomujooni, nagu antud juhul ee.. õrnahingelisust?
    Leian, et Thecalminmate võlgneb praegu Rentsile vabanduse, isegi mitu, ja et ettekirjutisi tehku ta oma blogis.
    Rrõuhh!

 3. Thecalminmate on mingi paksperse, kel endal jalg ei paindu põlvest kõrgemale ja on rentsi peale lihtsalt kade!!!!! (Ja lapsed on tal raudselt ka lollid ja koledad!)

  1. Labased isiklikud oletustel baseeruvad solvangud, muide, ei ole arvestatavad argumendid selles vaidluses, lubage mainida. Thecalm-i pärisisiku kehamassiindeks ei puutu absoluutselt asjasse, oluline on, et siin trampides saatis ta korda netiketi rämeda rikkumise.

 4. Et seda segadust siin selgitada, siis minu esimene lause siin oli mõeldud naljana, nagu ka smailist võiks välja lugeda, aga Renst võttis seda miskipärast kohe isiklikult ja asus “vasturünnakule”. Samas saan ma aru, et läbi neti (ja eriti öösel) ei pruugi olla arusaadav, mida keegi tahab öelda, seepärast on mul muidugi kahju kui, Rents, sind sellega solvasin.

  1. Ma ei ole millegi peale solvunud ega midagi isiklikult võtnud, lihtsalt nagu juba eespool mitmed inimesed öelnud, on tegu tõesti täpselt sellise etiketirikkumisega, nagu sa oleks (kui iseenda varasemat võrdlust kasutada) kellegi kodus ta tapeeti kritiseerima hakanud. Kui sa seda sõbrannade juures naljaga teed, siis teed, mul pole lihtsalt nii kombeks. Viha ei pea, aga hoian oma blogis lubatud käitumise piirid selged, et inimesed nendega kursis oleksid. Kes mind tunneb, see teab, et sama konkreetselt reageerin ma ka siis, kui keegi üritab mu korteris suitsu ette panna, ilma et sel oleks midagi vihastamisega pistmist. Konkreetne reaktsioon aitab selliseid olukordi lihtsalt edaspidi vältida.

 5. Mina hääletan selle poolt, et tuleks rubriik “Rents ostis” – sinna siis paluks pilte igast koeratoidust, peldikuharjast, pabertaskurätikute pakist, meigivahendist, hambaharjast jne, mida Rents parasjagu ostis. Kuna ma olen aru saanud, et Rents suurem asi ilutoodete tarbija pole, siis paneks rõhku elulisele.
  (Kui ma ütlen “pole suurem asi ilutoodete tarbija”, siis ma mõtlen pigem seda, et ei näe inimesel viit küünelakki seitsme päeva jooksul ja ei ole kuulnud, et neiu pühapäevased iluprotseduurid kolm tundi võtaks ja sisaldaks endalt koorivate kreemidega seitsme naha koorimist (kui soovi on, ma leian vastavasisulise postituse vastavast blogist üles).

  Pooldan diversiteeti postitustes!

  1. Ootan tegelt juba sitaks ammu Rentsilt postitusi “mida ma täna seljas kannan” (ok, vahel on natuke olnud ka, aga pigem nagu tööalaseid) ja fotosid söögist, mida ta teeb, aga kuidagi ei jõua ära oodata.

    1. Loe seni siis Sitatorni.

     A tglt tahtsin ma hoopis seda öelda, et kui ma veel laps olin ja Tallinnas elasin, siis meie koeral oli üks selline peika, kellel oli sama kusemistehnika, mis pildi peal.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.